الموضوع: Gözler O'nu göremez, halbuki O, gözleri görür. O, eşyayı pek iyi bilen, her şeyden haberdar olandır.

النتائج 1 إلى 2 من 2
  1. افتراضي Gözler O'nu göremez, halbuki O, gözleri görür. O, eşyayı pek iyi bilen, her şeyden haberdar olandır.

Açıklama:
    ‏Gözler O'nu göremez, halbuki O, gözleri görür. O, eşyayı pek iyi bilen, her şeyden haberdar olandır.

Sure Enam 100-103 ayet
    Rahman ve Rahim olan Allah’ın adiyla
    100. Cinleri Allah'a ortak koştular. Oysa ki onları da Allah yaratmıştı. Bilgisizce O'na oğullar ve kızlar yakıştırdılar. Hâşâ! O, onların ileri sürdüğü vasıflardan uzak ve yücedir.
    101. O, göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısıdır. O'nun eşi olmadığı halde nasıl çocuğu olabilir! Her şeyi O yaratmıştır ve her şeyi hakkıyla bilen O'dur.
    102. İşte Rabbiniz Allah O'dur. O'ndan başka tanrı yoktur. O, her şeyin yaratıcısıdır. Öyle ise O'na kulluk edin, O her şeye vekildir (güvenilip dayanılacak tek varlık O'dur).
    103. Gözler O'nu göremez; halbuki O, gözleri görür. O, eşyayı pek iyi bilen, her şeyden haberdar olandır.

Bakınız Yüce Allah’ın sıfatına:
    101. O, göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısıdır. O'nun eşi olmadığı halde nasıl çocuğu olabilir! Her şeyi O yaratmıştır ve her şeyi hakkıyla bilen O'dur.
    102. İşte Rabbiniz Allah O'dur. O'ndan başka tanrı yoktur. O, her şeyin yaratıcısıdır. Öyle ise O'na kulluk edin, O her şeye vekildir (güvenilip dayanılacak tek varlık O'dur).
    103. Gözler O'nu göremez; halbuki O, gözleri görür. O, eşyayı pek iyi bilen, her şeyden haberdar olandır.

Allah gerçeği söyledi, gerçeğin dışında sadece dalalet vardır.
    Yoksa Allahın bu özelliğine inanmıyormusunuz ?
    (‘kimse tarafından görülemez')bu özelliği Allahın Sıfatına aittir ve asla değişmeyecektir
    Tekrar Ayeti okuyun !

‏Ama Yüce Allah, sizinle sadece perdenin arkasından konuşacak, sadece Allahın Sesini duyacaksınız ! Allahın Işığı perdenin arkasından güçlü bir şekilde parlayacak
    ve Ahiret gününü aydınlatacak.

‏Allah dedi ki:
    Zümer 68-75 ayet
    68. Sûr'a üflenince, Allah'ın diledikleri müstesna olmak üzere göklerde ve yerde ne varsa hepsi ölecektir. Sonra ona bir daha üflenince, bir de ne göresin, onlar ayağa kalkmış bakıyorlar!
    69. Yeryüzü, Rabbinin nûru ile aydınlanır, kitap konulur, peygamberler ve şahitler getirilir ve aralarında hakkaniyetle hüküm verilir. Onlara asla zulmedilmez.
    70. Herkes ne yaptıysa, karşılığı tastamam verilir. Allah, onların yaptıklarını en iyi bilendir.
    71. O küfredenler, bölük halinde cehenneme sürülür. Nihayet oraya geldikleri zaman kapıları açılır, bekçileri onlara: Size, içinizden Rabbinizin âyetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı ihtar eden peygamberler gelmedi mi? derler. "Evet geldi" derler ama, azap sözü kâfirlerin üzerine hak olmuştur.
    72. Onlara: İçinde ebedî kalacağınız cehennemin kapılarından girin; kibirlenenlerin yeri ne kötü! denilir.
    73. Rablerine karşı gelmekten sakınanlar ise, bölük bölük cennete sevk edilir, oraya varıp da kapıları açıldığında bekçileri onlara: Selam size! Tertemiz geldiniz. Artık ebedî kalmak üzere girin buraya, derler.
    74. Onlar: Bize verdiği sözde sadık olan ve bizi, dilediğimiz yerinde oturacağımız bu cennet yurduna vâris kılan Allah'a hamdolsun. İyi amelde bulunanların mükâfatı ne güzelmiş! derler.
    75. Melekleri görürsün ki, Rablerine hamd ile tesbih ederek Arş'ın etrafını kuşatmışlardır. Artık aralarında adaletle hükmolunmuş ve "alemlerin Rabbi olan Allah'a hamdolsun" denilmiştir.

‎‏Bu ayeti okuyun:
    Bakara 210 ayet
    Onlar, ille de buluttan gölgeler içinde Allah'ın ve meleklerinin gelmesini mi beklerler Halbuki iş bitirilmiştir. (Allah nizamı artık değişmez.) Bütün işler yalnızca Allah'a döndürülür.

Bütün eksiklikten uzak olan Allah, her şeyden üstündür ve hakim olandır. Allahın kitabında kendinden daha büyük/yüce bir şeyin olabileceğini bulamadım, Yüce Allah büyük arşın üzerinde, Büyük arşı Doğu ve batıyı (yarattı herşeyı) kuşatıyor.
    Yoksa Siz Allah’ın yüzü sizin yüzünüz gibi gözüktüğünü mü düşünüyorsunuz?
    Bütün eksiklikten uzak olan Allah dediki:

Bakara 115 ayet
    Doğu da Allah'ındır batı da. Nereye dönerseniz Allah'ın yüzü (zatı) oradadır. Şüphesiz Allah'(ın rahmeti ve nimeti) geniştir, O her şeyi bilendir.

‏İmam Mahdi Nasser Muhammed El Yamani size, Allahın Kitabından Allah'ın görüşünü imkansız olduğu ve kimsenin onu göremeyeceğini açıkladı.
    Ey, Yüce Allahı ahirette görebileceğini zanneden İnsanlar, Allahın elçisi Musa as söylediği gibi söyleyin:
    Araf 143 ayet
    Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.

Ayeti okuyun:
    Araf 143 ayet
    Musa tayin ettiğimiz vakitte (Tûr'a) gelip de Rabbi onunla konuşunca "Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!" dedi. (Rabbi): "Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak, eğer o yerinde durabilirse sen de beni göreceksin!" buyurdu. Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti, Musa da baygın düştü. Ayılınca dedi ki: Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.

Musa as neden öyle söylediğini şimdi biliyor musunuz?
    “Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.”
    Çünkü dediki:
    "Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!" dedi.
    gerçeği anlamıyor musunuz?
    çünkü gerçeklerden dışında, sadece dalalet vardır !

‏Allahın selamı Peygamberlerın üzerine olsun ve Hamd alemlerin Rabbı olan Allaha olsun
    ‏Kardeşiniz İmam al Mahdi Nasser Mohammed El-Yamani

2. افتراضي

بسم الله الرحمن الرحيم .. سلام الله تعالى عليكم ورحمته وبركاته ورضوان نفسه أخي وحبيبي في الله Veysel Balkaya وبارك الله بجهودك أخي وحبيبي في حب ربي .. إلا أنه استوقني أمر لابد منه وهو : أن يكون المترجم معتمد من قبل الإمام الكريم أو من إدارة المنتدى المبارك .. وأن يكون له صفة وصلاحيات في الإدارة بقسم الترجمة وهذا مالا أجده عندك أخي الكريم وكذلك لا أجده عند المترجم الأخ الكريم صاحب معرف secccad ليس له أي صلاحيات إدارية.. يرجى الإطلاع والمتابعة أخي الكريم مع الإدارة . وسلام على المرسلين والحمد لله رب العالمين .
    بسم الله الرحمن الرحيم : قُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَسَلَامٌ عَلَىٰ عِبَادِهِ الَّذِينَ اصْطَفَىٰ ۗ آللَّهُ خَيْرٌ أَمَّا يُشْرِكُونَ . صدق الله الحبيب الأعظم