قال رسول الله صلى الله عليه وسلم:
(من اقتراب الساعة انتفاخ الأهلة، وأن يرى الهلال لليلة، فيقال: لليلتين)

الإمام ناصر محمد اليماني
19 - 02 - 1430 هـ
15 - 02 - 2009 مـ
۲۷-بهمن-۱۳۸۷ه.ش.
11:55 مساءً
ـــــــــــــــــــــ

دلیل متورم و بزرگ بودن هلال ماه( انتفاخ الأهلَّة )..

بسم الله الرحمن الرحيم وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين وبعد..
...راست گفت خداوند عظیم و راست گفت رسول کریم او.. ومن به راستی آن شهادت می‌دهم. همان طور که قبلا به شما آموختم، علت این که هلال ماه در شب اول بزرگ‌تر از اندازه‌ای است که باید باشد (انتفاخ الاهلة) این است که هلال قبل از اقتران (مقارنه ) متولد شده و خورشید بعد از تولد هلال به آن رسیده و سپس ماه و خورشيد از هم فاصله گرفته‌اند . شما هلال را بزرگتر از آنچه که باید می‌بینید چون عمر هلال شامل لحظه تولد (قبل اقتران) و زمان بعد اقتران است. من در برابر خدا به حق و یقین شهادت می‌دهم که تا دنیا باقی است خورشید به ماه نمی‌رسد و هلال قبل اقتران متولد نمی‌شود مگرآنکه بشر پا به دوران "نشانه های بزرگ ساعت " ( اشراط الساعة الکبری) بگذارد. حال خورشید به ماه رسیده است و این از نشانه‌های تصدیق کننده مهدی منتظر است. اگر او را تأیید نکرده و دروغ‌گویی بی پروا و خودپسندی بدانند(نشانه دیگریعنی) سیاره آتش از راه خواهد رسید و سنگ‌هایش بر سر کسانی که خداوند اراده نماید می‌بارد. سپس به علت عبور سیاره عذاب، شب از روز پیشی گرفته و خورشید از مغرب طلوع می‌کند..همان سیاره بزرگ جهنمی...آیا نمی‌ترسید؟ اگر مرا تکذیب کنید چه کسی توان آن را دارد که عذاب خداوند را دور کند. آیا فکر نمی‌کنید؟

ای مردم من نه مجنون و دیوانه‌ام ،نه منجم و نه کاهن ..به ناحق هم ادعای دانش نمی‌کنم. پس روی منطق من اندیشیده و تدبر کنید تا دریابید که ازکتاب خداوند و سنت حق رسول اوست. با من در مورد آن چه که با کتاب خداوند و سنت حق رسولش مخالف است مجادله نکنید چرا که افترا بوده و از جانب خدا نیست اگرنه هلاک خواهید شد . آیا نمی‌ترسید؟ از چیزی که آگاهی ندارید پیروی نکنید وازعقل و چشم و قلب‌تان استفاده کنید. شما اجازه پیروی کورکورانه ندارید. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{ وَلا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُوْلَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا}صدق الله العظيم[الأسراء :۳۶]
امام مهدی ناصر محمد یمانی