الإمام ناصر محمد اليماني
18 - صفر - 1435 هـ
21 - 12 - 2013 مـ
۳۰-آذر-۱۳۹۲ه.ش.
03:46 صبـاحاً
ـــــــــــــــــــــــ


فوری
بیان امام مهدی ناصر محمد یمانی خطاب به رییس‌جمهور یمن، عبد ربه منصور هادی، از طریق ویدیو و قلم صامت


بسم الله الرحمن الرحيم و صلوات و سلام بر تمام انبیا و رسولان الهی و خاندان پاکشان و تمام کسانی که در زمان و مکانی به نیکی از آنان پیروی می‌کنند، سلام بر آنان تا یوم الدین باد، امّا بعد..
جناب رییس‌جمهور،عبد ربه منصور هادی! به خدایی که جز او خداوندی نیست سوگند، یمن از نظر امنیتی و اقتصادی در وضعیت خطرناکی قرار دارد و دلیل آن نبودن قاطعیت در سازماندهی نظام و عدم نظارت بر مسئولین است. تو نمی‌دانی بیت المال مسلمانان که خزانه عمومی دولت است به نام پروژه‌ها و طرح‌های موهوم، چگونه به غارت می‌رود. بیشترین روشی که برای به تاراج بردن خزانه عمومی بکار می‌رود، روش کثیفی است که در طی آن هزینه اجرای یک طرح راه‌سازی یا طرح‌هایی از این دست را اعلام و سپس مشخصات آن را منتشر می‌نمایند تا بودجه‌ی پروژه، با در نظر گرفتنِ تناسب طرح با مخارجش، تصویب شود. آن‌گاه از راه جراید مناقصه اعلام کرده و از پیمانکارها می‌خواهند پیشنهاد خود را ارائه دهند و با یکی از پیمانکارها در خفا بر سر پیشنهادی به توافق می‌رسند که مطابق طرح اعلام شده نیست. به این ترتیب هزینه پروژه از خزانه عمومی اختلاس می‌شود.
مهم این است که مسئولین، ناظران و مجری طرح، همگی در این تقلب [و غش در معامله] در نقشه‌ی پروژه، هم‌دست هستند و می‌دانند طرح، طبق نقشه کشیده شده اصلی اجرا نمی‌شود. طرح با نصف هزینه اختصاص داده شده به انجام رسیده و نصف دیگر بین مسئولین دولتی و ناظران پروژه و پیمانکار [در ازای تن دادن به تقلب و فریب] تقسیم می‌شود! لعنت خداوند بر کسانی باد که با جعل و تزویر [و غشّ در معامله] در حق مسلمانان، اموال آنها را به غارت می‌برند؛ لعنت بزرگ خداوند بر آنان باد. ما تنها یکی از صدها روشی که برای غارت اموال عمومی استفاده می‌شود را توضیح دادیم، چنین فساد اداری تا به‌حال همانندی نداشته است.
جناب رییس! به خداوند واحدی که جز او خدایی نیست قسم، خزانه عمومی در معرض سرقت و تاراج قرار گرفته و به صورت گسترده‌ای اختلاس می‌شود و ما مطمئن هستیم اگر وضع به همین ترتیب پیش برود و فساد اداری بدین‌گونه که هست ادامه پیدا کند، دولت قادر به پرداخت دستمزدها نخواهد بود و یا ناچار می‌شود قیمت فرآورده‌های نفتی را بالا ببرد و وضعیت مردم فقیر یمن این اجازه را نمی‌دهد و کار حتماً به انقلاب کشیده و وضعیت بدتراز این خواهد شد.
رییس محترم و گرامی، عبد ربه منصور هادی!، نصیحت حق مرا بپذیر:
به خداوندی که جز او پروردگاری نیست قسم! تنها راه برقراری عدالت و نظم و سروسامان گرفتن امور، اجرای بدون ترحم حکم عادلانه و غیرظالمانه است. حدود خداوند را در مورد مفسدین اجرا کن و در راه خداوند از سرزنش هیچ ملامتگری نترس.
ای مرد! توجه کن نبیّ خداوند، سلیمان، چگونه یکی از پرندگانی را که جزء سپاهیانش بود، تهدید کرده و چه وعده‌ای به او داد. به سخن نبی خداوند، سلیمان که صلوات و سلام بر او باد، توجه کن. او نبیّ خداوند است و به دنبال آن پرنده می‌گردد و می‌بیند بدون گرفتن اجازه، غیبت کرده است. خداوند تعالی می‌فرماید:
{وَتَفَقَّدَ الطَّيْرَ فَقَالَ مَا لِيَ لَا أَرَى الْهُدْهُدَ أَمْ كَانَ مِنَ الْغَائِبِينَ ﴿٢٠﴾ لَأُعَذِّبَنَّهُ عَذَابًا شَدِيدًا أَوْ لَأَذْبَحَنَّهُ أَوْ لَيَأْتِيَنِّي بِسُلْطَانٍ مُّبِينٍ ﴿٢١﴾ فَمَكَثَ غَيْرَ بَعِيدٍ فَقَالَ أَحَطتُ بِمَا لَمْ تُحِطْ بِهِ وَجِئْتُكَ مِن سَبَإٍ بِنَبَإٍ يَقِينٍ ﴿٢٢﴾ إِنِّي وَجَدتُّ امْرَأَةً تَمْلِكُهُمْ وَأُوتِيَتْ مِن كُلِّ شَيْءٍ وَلَهَا عَرْشٌ عَظِيمٌ ﴿٢٣﴾ وَجَدتُّهَا وَقَوْمَهَا يَسْجُدُونَ لِلشَّمْسِ مِن دُونِ اللَّـهِ وَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ أَعْمَالَهُمْ فَصَدَّهُمْ عَنِ السَّبِيلِ فَهُمْ لَا يَهْتَدُونَ ﴿٢٤﴾ أَلَّا يَسْجُدُوا لِلَّـهِ الَّذِي يُخْرِجُ الْخَبْءَ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَيَعْلَمُ مَا تُخْفُونَ وَمَا تُعْلِنُونَ ﴿٢٥﴾ اللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ ۩ ﴿٢٦﴾ قَالَ سَنَنظُرُ أَصَدَقْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْكَاذِبِينَ ﴿٢٧﴾} صدق الله العظيم [النمل]
{[سلیمان] در جستجوی آن پرنده برآمد و گفت: «چرا هدهد را نمی‌بینم، یا اینکه او از غایبان است؟! (۲۰) قطعاً او را کیفر شدیدی خواهم داد، یا او را ذبح می‌کنم، یا باید دلیل روشنی برای من بیاورد! (۲۱) چندان درنگ نکرد [که هدهد آمد و] گفت: «من بر چیزی آگاهی یافتم که تو بر آن آگاهی نیافتی؛ من از سرزمین «سبا» یک خبر قطعی برای تو آورده‌ام! (۲۲) من زنی را دیدم که بر آنان حکومت می‌کند و همه چیز در اختیار دارد و تخت عظیمی دارد! (۲۳) او و قومش را دیدم که به جای خدا به خورشید سجده می‌کنند و شیطان اعمالشان را در نظرشان جلوه داده و آنها را از راه بازداشته و از این رو هدایت نمی‌شوند!» (۲۴) چرا برای خداوندی سجده نمی‌کنند که آنچه را در آسمان‌ها و زمین پنهان است خارج می‌سازد و آنچه را پنهان می‌دارید یا آشکار می‌کنید می‌داند؟! (۲۵) خداوندی که معبودی جز او نیست، و پروردگار عرش عظیم است! (۲۶) [سلیمان] گفت: «ما تحقیق می‌کنیم ببینیم راست گفتی یا از دروغگویان هستی؟ (۲۷)}
نکته‌ای که از این آیات استنباط می‌کنیم این است:
که حاکم ولو اینکه نبی رئوف و رحیمی نسبت به امت باشد، اما برای برپا داشتن عدل و نظم، حکم حق خود را قاطعانه اعمال می‌کند. علاوه بر این با کسانی که مسئول مردمند، بسیار سخت‌گیرانه برخورد می‌نماید. او با هیچ یک از مسئولین مماشات و مدارا نکرده و به دنبال راضی کردن احدی از آنها نیست. تنها رضوان خداوند را مد نظر دارد، چون در روزی که مردم در پیشگاه خداوند حاضر می‌شوند؛ حاکمی که در رأس حکومت است، اولین مسئول اجرای عدل در بین مردم به شمار می‌آید [و باید جوابگوی خداوند باشد].
جناب رییس‌جمهور، عبد ربه منصور! با کسانی که خطوط نفت و برق در منطقه مأرب و سایر نقاط را قطع می‌کنند با مشت آهنین برخورد کن. هر کس از قبایل مأرب که به آنها پناه دهد و یا با ایشان همکاری کند نیز از آنهاست. تا کی باید چند صد میلیون دلار برای ترمیم خطوط نفت و دکل‌های برق به هدر برود؟!
ای مرد! ضرب المثلی عربی است که به حق می‌گوید:
«مخرب يعجز مائة باني»
«یک خرابکار، صد تا سازنده را معطل و عاجز می‌کند»،
و هنوز این خرابکاری‌ها ادامه دارند. آیا خرابکار و ترمیم‌کنندگان خرابی‌ها با هم قرار دارند و خرابکار از قِبَل ترمیم کننده نفعی می‌برد؟ یا بین خرابکارها و مسئولان توافقی وجود دارد؟ یا پس چه؟ تا کی این وضعیت ادامه دارد و تا کی باید درآمد عمومی مردم یمن، صرف بازسازی تخریب‌ها شود و مفسدان با این خرابکاری‌ها [نابودی اموال عمومی] بیشتر به مردم ظلم کنند؟ لعنت خداوند بر مفسدین و مجرمین باد! لعنت بزرگ خداوند بر آنان!
جناب رییس‌جمهور، عبد ربه منصور هادی محترم! به درستی که وضعیت حکومت و مردم یمن به نقطه عطف خطرناکی رسیده است و امور با مدارا به مجرای خود باز نخواهند گشت. به خداوندم قسم هرگز چنین نیست. بلکه شما باید مانند شیر غران، شمشیر خود را بر گردن تخریب‌کنندگان کشور و کسانی که خون مسلمانان را به ناحق می‌ریزند بگذاری. حدود الهی را که مانع ظلم انسان بر انسان می‌شوند، اجرا کن. این‌گونه عدل پایدار گشته و نظام مستقر می‌شود و مردم یمن در صلح و امنیت زندگی کرده و اقتصاد کشور شکوفا می‌گردد و بندگان در امنیت بوده و با عزت و کرامت زندگی خواهند کرد و اگر به نصایح امام مهدی ناصر محمد یمانی توجه نکنی، بدون شک‌وتردید در تمام عرصه‌های امنیتی و اقتصادی به بن‌بست خواهی خورد. اگر حکم بدون ترحم و غیر ظالمانه را جاری نکنی و هم چنان به مدارا ادامه دهی، قادر به پرداخت حقوق کارمندان دولت نیز نخواهی بود.
ای مرد! کسب رضایت مردم کار بسیار دشواری است، برتوست که تنها رضوان خداوند را در نظر داشته و کاری به راضی کردن مردم نداشته باشی. به مدح و ستایش مردم و بدگویی‌های آنها توجه نکن. در برابر خداوند نه تعریف تمام انس و جن به کارت می‌آید و نه سرزنش‌هایشان به تو ضرر می‌رساند. بلکه حاکمی باش که بدون ظلم کردن، قاطعانه عمل می‌کند. خداوند سلیمان را حاکم بر انسان‌ها، جنیان و پرندگان کرده بود؛ حال نگاه کن که سلیمان چگونه قاطعانه درباره آنها قضاوت کرده و حکم می‌دهد. او حاکمی قاطع و عادل بود و از ظلم دوری می‌کرد. حال ببین خداوند چگونه نبیّ قاطع و عادل خود را که سلام بر او و آل داودباد، مورد ثنا و ستایش قرار می‌دهد. خداوند تعالی می‌فرماید:
{ وَوَهَبْنَا لِدَاوُدَ سُلَيْمَان نِعْمَ الْعَبْد إِنَّهُ أَوَّاب }صدق الله العظيم [ص:۳۰]
{ما سلیمان را به داوود بخشیدیم؛ چه بنده خوبی! زیرا همواره به سوی خدا بازگشت می‌کرد}
جناب رییس‌جمهور، عبد ربه منصور هادیِ محترم و مکرم! با آنکه دولت زعیم علی عبدالله صالح را فاسدترین نظام دولتی دنیا دانسته و فاسد می‌دیدیم، اما هم خداوند شاهد این سخن است و هم مردم یمن به وضوح می‌بینند که فساد حکومت علی عبدالله صالح، در مقابل فساد حکومت انتقالی امروز، بسیار کوچک می‌نماید و تمام مردم شریف یمن بدون هیچ تعارفی، حقیقت فتوای مرا می‌پذیرند؛ مگر کسانی که غرور آنها را به راه غلط و گناه کشیده باشد. احزاب در حالی برای سلطه بر یمن به کشمکش و نزاع روی آورده‌اند که مردم در وضعیتی بسیار بسیار بسیار خطیر بسر می‌برند، از خدا بترسید! به «جنبش علیه فساد» در منطقه حضرموت بنگرید. آنها می‌خواهند شمالی‌ها را به بهانه اینکه از اهالی یمن شمالی هستند؛ از حضرموت یمن بیرون برانند. پس به آنها می‌گویم: گناه بوفه‌دار شمالی چیست، آیا او تصمیم‌گیرنده و قانون‌گذار است؟ یا مغازه‌دار و صاحب کارگاه تعميرات چه گناهی دارند؟ آیا می‌خواهید به آنها حمله کرده و اموالشان را به غارت برده و خودشان را به قتل برسانید؟ بلکه این کار بزرگترین فساد است. و خداوند تعالی می‌فرماید:
{وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ} صدق الله العظيم [الحج:۴۰].
{و اگر خداوند بعضی از مردم را به وسیله بعضی دیگر دفع نکند، دیرها و صومعه‌ها و نمازخانه‌ها و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود، ویران می‌گردد! و خداوند کسانی را که یاری او کنند یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است}
ای یمانی حضرموتی! آیا برادر شمالی تو مثل تو یمنی، مسلمان، هموطن و مظلوم نیست؟ چرا به او ظلم مضاعف کرده و خون او را می‌ریزی یا مالش را غارت می‌کنی؟ به چه گناهی او را می‌کشی؟ از خدا بترسید! این فساد بسیار بزرگی است.
و حال این «عبد ربه منصور» است که به منطقه شما سفر می‌کند و خواهیم دید، می‌آید تا قاطعانه و غير ظالمانه برخورد کند، یا از در مدارا برآید...اگر بخواهد مدارا کند؛ نمی‌تواند با همه مدارا کرده و به همه شما چیزهایی را که می‌خواهید بدهد. این کار باعث می‌شود برخی از شما به ظلم و سرکشی و فساد بیشتری در زمین بپردازید.
ای هموطنان یمنی که در جنوب یمن زندگی می‌کنید! ساکنین شمالی یمن نیز مانند شما مورد ظلم قرار گرفته‌اند. نه اقتصاد درستی دارند و نه امنیتی. بیشتر از این به برادران خود ظلم نکنید. خون آنها را نریزید، اموالشان را غارت نکرده و به حیثیتشان تعرض ننمایید؛ در غیر این صورت از خداوندی که قدرتش بیشتر و کیفرش سخت‌تر است، به کجا پناه خواهید برد؟ای شمالی‌ها و جنوبی‌ها! درمورد برادرانتان، از خداوند بترسید که عقاب او شدید است.
در اینجا از حقیقتی سخن می‌گویم که تمام یمنی‌های جنوب از آن آگاه هستند: هر کسی که از جنوب یمن به ناحیه شمالی می‌رود؛ مورد تقدیر و احترام برادران هموطن شمالی قرار می‌گیرد. پس چرا شما چنین نیستید و سینه‌هایتان را آکنده از کینه و غضب می‌بینم؟ می‌دانم؛ این به خاطر انزجار و نفرت شما از حکومت است، سبحان الله! حاکم امروز یمن کیست؟ آیا رییس‌جمهور، عبد ربه منصور هادی، از شما نیست؟ رییس حکومت انتقالی «باسنده» حضرموتی نیست؟ و وزیر دفاع و وغیره وغیره و ... مگر از شما نیستند؟ گناه هموطنان شمالی شما چیست که در منطقه حضرموت بر علیه آنها اعلان جنگ کرده‌اید، آیا از خدا نمی ترسید؟ آیا فکر نمی‌کنید و متذکر نمی‌شوید؟ گوش کنید چه می‌گویم:
به خداوندی که جز او خدایی نیست سوگند! اگر خداوند در زمین به من تمکین دهد، به اذن باری تعالی مفسدی را در زمین یمن باقی نمی‌گذارم چه در شمال یمن باشد و چه در جنوب آن و جنگ را تا قعر خانه‌های آنان ادامه می‌دهم. هیچ کس از عقاب من که بر اساس حدود الهی اجرا خواهد شد، در امان نمی‌ماند مگر آنکه قبل از اینکه به او دست یابم توبه کند که در این حالت خداوند به من قدرت و اجازه تسلط بر آنان را نداده است لذا حد الهی را بر آنان جاری نمی‌کنم.
تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَسَادًا أَنْ يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ أَوْ يُنْفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ذَٰلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿٣٣﴾ إِلَّا الَّذِينَ تَابُوا مِنْ قَبْلِ أَنْ تَقْدِرُوا عَلَيْهِمْ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٣٤﴾} صدق الله العظيم [المائدة].
{ کیفر آنها که با خدا و پیامبرش به جنگ برمی‌خیزند و اقدام به فساد در روی زمین می‌کنند، این است که کشته شوند یا سرشان قطع شود یا به کف دست و پای آنها، به عکس یکدیگر [دست چپ و پای راست]، تازیانه زده شود و یا از زمین تبعید گردند [مجازات زندان]. این رسوایی آنها در دنیاست و در آخرت، مجازات عظیمی دارند.}
ای مردم و قبائل یمن! خوف خدا را در دل داشته باشید، خود و خانواده‌تان از خدا ترسیده و اطاعت کرده و خانواده را از انجام اعمال منکر نهی نمایید. سران قبائل نیز افراد خود را نهی کنند. هرکس به اندازه توان خود اطرافیان خود را نهی کرده و نصیحت نماید، بندگان خداوند و برادران یکدیگر باشید.
ای کسانی که خداوند زمام امور را در شمال و جنوب یمن بر عهده شما گذاشته است، از خداوند پروا کنید و بدانید در پیشگاه خدا، شما مسئول برقراری عدل و مساوات و نظم و امنیت در شمال و جنوب یمن هستید. او زمام امور در ارض یمن را در اختیار شما گذاشته و این حجت خداوند برشماست و شما در پیشگاه پروردگار مسئول امر به معروف و نهی از منکرید. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ﴿۴۱﴾} صدق الله العظيم [الحج]
{ همان کسانی که هر گاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم، نماز را برپا می‌دارند و زکات می‌دهند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و پایان همه کارها از آن خداست}
امر به معروف و نهی از منکر را در یمن به چه کسی واگذار می‌کنید؟ یمن سعادتمندی که با وضعیت خطیرش، به‌سوی بدبختی رانده شده و بدتر نیز می‌شود. اوضاع هر روز بدتر و بدتر می‌شود تا زمانی برسد که خداوند به وعده حق خود عمل کرده و حق را را برقرار سازد که خداوند ارحم الراحمین است.
به خداوندی که جز او خدایی نیست قسم می خورم که ملکوت زمین و زمامداری آن به اندازه کفشِ پایم، برایم ارزش ندارد. اما آرزوی من زمامداری و حاکمیت بر زمین در راه خداوند یکتا است تا به هدف خود دست یابم و با تمام قدرتی که خداوندگارعطا نموده است، امر به معروف و نهی از منکر کرده و مانع شوم انسان در حق برادر انسانش ظلم کند، اما مردم را به زور وادار نمی‌کنم که به حضرت رحمان ایمان بیاورند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{وَقُلِ الحقّ مِن رَّبِّكُمْ فَمَن شَاء فَلْيُؤْمِن وَمَن شَاء فَلْيَكْفُرْ} صدق الله العظيم [الكهف:۲۹]
{بگو: «این حقّ است از سوی پروردگارتان! هر کس می‌خواهد ایمان بیاورد و هر کس می‌خواهد کافر گردد!»}
خداوند در آیات محکم کتابش دستور داده است برای جلوگیری از ظلم انسان در حق برادر انسانش؛ حدود جبری الهی اجرا گردد. کسی را که به ظلم و به ناحق انسان دیگر را که برادر اوست به قتل برساند، بکشید. حتی اگر فرد مسلمانی باشد که یک کافر را به جرم کفر به قتل برساند، باید حد الهی مقرر شده در آیات محکم کتاب درمورد او اجرا شود؛ یعنی حدی که برای قتل فرد بی‌گناهی که مفسد فی الأرض نبوده تعیین شده است. خداوند به ما فرمان نمی‌دهد کافرانی را که به جنگ دین ما برنخاسته‌اند؛ به قتل برسانیم. بلکه امر این است که به آنها نیکی کرده و با قسط و عدل رفتار نماییم.تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ﴿۸﴾} صدق الله العظيم [الممتحنة]
{خدا شما را از نیکی کردن و رعایت عدالت نسبت به کسانی که در راه دین با شما پیکار نکردند و از خانه و دیارتان بیرون نراندند نهی نمی‌کند؛ چرا که خداوند عدالت‌پیشگان را دوست دارد}
ای کسانی که پزشکان و پرستاران بیمارستان «العرضیِ» وزارت دفاع را به قتل رساندید، به چه حقی یک دکتر را می‌کشید؟ او که طبیب انسان است و اسلحه‌ای بر دوش ندارد؛ شما پزشکان بیمارستان «العرضی» و پرستاران و بیمارانی را که تحت نظرشان بودند را می‌کشید؟ شما چه کسانی هستید؟ چه کسانی پشت سر شما هستند؟ چرا هنوز خود را پنهان می‌کنید؟ ای مردم! امروز در یمن ما چه خبر است؟ از شدت ظلم و فسادی که شاهد آن هستیم، سینه تنگ است و قلب دیگر نمی‌تواند صبوری کند و امید دارم خداوند به حال مظلومان جهان چه مسلمان و چه کافر نظر نماید، که رحمت و علم خداوند شامل همه چیزبوده و او غفور و رحیم است، حسبي الله لا إله إلا هو على توكلت وهو ربّ العرش العظيم.

وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهدي ناصر محمد اليماني.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برای بیان این بخش از آیه {أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ} به لینک زیر مراجعه کنید:
https://mahdialumma.com/showthread.php?t=28165اقتباس المشاركة: 126771 من الموضوع: بيانُ الإمام المهدي ناصر محمد اليماني إلى الرئيس عبد ربه منصور هادي المحترم عبر الفيديو وعبر القلم الصامت

https://mahdialumma.com/showthread.php?p=126754

الإمام ناصر محمد اليماني
18 - 02 - 1435 هـ
21 - 12 - 2013 مـ
03:46 صبـاحاً
ـــــــــــــــــــــــ


بيانُ الإمام المهدي ناصر محمد اليماني إلى الرئيس
عبد ربه منصور هادي المحترم عبر الفيديو وعبر القلم الصامت


https://www.youtube.com/watch?v=ir3a6wT4xjMبسم الله الرحمن الرحيم والصلاة والسلام على كافة أنبياء الله ورسله وآلهم الأطهار ومن تبعهم بإحسانٍ في كل زمانٍ ومكانٍ إلى اليوم الآخر، أمّا بعد..

ويا أيّها الرئيس عبد ربه منصور هادي، والله الذي لا إله غيره إنّ وضع اليمن في خطرٍ عظيمٍ من الناحية الأمنيّة ومن الناحية الاقتصاديّة نظراً لعدم وجود حَزْمٍ في النّظام ومراقبة المسؤولين، فأنت لا تعلم كيف ينهبون بيت مال المسلمين التي هي خزينة الدولة العامة نهباً باسم المشاريع الوهميّة، وأكثر طريقة لنهب مال الخزينة العامة يستخدمون طريقةً قذرةً فيقومون بتنزيل قدرَ مبلغٍ لمشروع طريقٍ أو غيرها ويقومون بتنزيل المواصفات المطلوبة حتى يتمّ اعتماد المُشَرَّع من الميزانيّة بحسب المواصفات الحقّ المطلوبة لذلك المشروع، ومن ثمّ يقومون بالتنزيل للإشهار للمقاولين في وسائل إعلام الجرائد حتى إذا حضر المقاول تمّ الاتفاق معه سراً على أن تكون المواصفات للمشروع ليست حسب إعلانه وإنّما ذلك لتنجح طريقة اختلاس مازونية المُشَرَّع من الميزانيّة العامة.
والمهم أنّه يتفق مسؤولون ومراقبون ومنفذ المشروع على الغشِّ في أساسيات المشروع فلا يتمّ إنشاء المشروع حسب المواصفات التي تمّ رسمها من قبل؛ بل ويفعلوه بنصف المازونية المصروفة ومن ثمّ يتقاسمون النّصف الآخر ما بين المسؤولين في الحكومة المراقبين لتنفيذ المشروع، وكذلك المقاولُ له نصيبٌ مقابل الرضى بالغش! ألا لعنة الله على الذين يغشون المسلمين وينهبون أموالهم لعناً كبيراً. وإنما وضَّحنا طريقةً واحدةً فقط من مئات الطرق عن كيفية نهب الأموال العامة؛ وفساد إداريّ لم يُشهد له مثيل.

ويا أيّها الرئيس، والله الذي لا إله غيره إنّ الخزينة العامة تتعرض لسرقٍ ونهبٍ ونصبٍ فظيعٍ، ونحن نؤكد إذا استمر هذا الحال في استمرار الفساد الإداريّ أنّ الدولة حتماً سوف تعجز عن دفع الرواتب بشكلٍ عامٍ، أو يضطرون لرفع جرعاتٍ في المشتقات النفطيّة وأوضاع الشعب اليمانيّ الفقير لا تتحمل، فحتماً سوف يثورون وتزداد الأمور سوءاً.

ويا أيّها الرئيس الكريم المحترم عبد ربه منصور هادي خذ نصيحتي بالحقّ:

والله الذي لا إله غيره لا ولن يستقيم العدل والنظام إلا بإقامة حكمٍ صارمٍ عادلٍ من غير ظلمٍ، فتقيم حدود الله على المفسدين ولا تخَف في الله لومة لائمٍ.


ويا رجل، فلتنظر إلى تهديد ووعيد نبيّ الله سليمان إلى أحد الطيور وهو طيرٌ جنديٌّ من جنود سليمان، فانظر قول نبيّ الله سليمان عليه الصلاة والسلام وهو نبيّ حين تفقّد الطير فوجده غائباً دون أن يطلب الإذن من نبيّ الله سليمان. وقال الله تعالى:
{وَتَفَقَّدَ الطَّيْرَ فَقَالَ مَا لِيَ لَا أَرَى الْهُدْهُدَ أَمْ كَانَ مِنَ الْغَائِبِينَ (20) لَأُعَذِّبَنَّهُ عَذَاباً شَدِيداً أَوْ لَأَذْبَحَنَّهُ أَوْ لَيَأْتِيَنِّي بِسُلْطَانٍ مُّبِينٍ (21) فَمَكَثَ غَيْرَ بَعِيدٍ فَقَالَ أَحَطتُ بِمَا لَمْ تُحِطْ بِهِ وَجِئْتُكَ مِن سَبَإٍ بِنَبَإٍ يَقِينٍ (22) إِنِّي وَجَدتُّ امْرَأَةً تَمْلِكُهُمْ وَأُوتِيَتْ مِن كُلِّ شَيْءٍ وَلَهَا عَرْشٌ عَظِيمٌ (23) وَجَدتُّهَا وَقَوْمَهَا يَسْجُدُونَ لِلشَّمْسِ مِن دُونِ اللَّهِ وَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ أَعْمَالَهُمْ فَصَدَّهُمْ عَنِ السَّبِيلِ فَهُمْ لَا يَهْتَدُونَ (24) أَلَّا يَسْجُدُوا لِلَّهِ الَّذِي يُخْرِجُ الْخَبْءَ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَيَعْلَمُ مَا تُخْفُونَ وَمَا تُعْلِنُونَ (25) اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ (26) قَالَ سَنَنظُرُ أَصَدَقْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْكَاذِبِينَ (27)} صدق الله العظيم [النمل].

ونستنبط من ذلك: إنّ الحاكم حتى ولو كان نبيّاً رؤوفاً رحيماً بأمّته ولكنّه شديدٌ بالحقٌّ في حُكْمِهِ من أجل نجاح إقامة العدل و النظام؛ بل شديدٌ بالحقِّ على المسؤولين عن رعيتهم، فلا يجامل ولا يداري ولا يهمّه رضوان أحدٍ من المسؤولين؛ بل يهمّه رضوان الله كون الحاكم الأول على رأس الحكم هو المسؤول الأول عن العدل في رعيته يوم يقوم النّاس لربّ العالمين.

ويا أيّها الرئيس عبد ربه منصور، اضرب بيدٍ من حديدٍ على الذين يقطعون أنابيب النفط والكهرباء في محافظة مأرب أو غيرها، ومن آواهم وحماهم من قبائل مأرب فهو منهم، فكم مضى من إهدار مئات الملايين من الدولارات لإصلاح أنابيب النفط وأبراج الكهرباء؟

ويا رجل، كما يقول المثل العربي بالحقّ (مخرب يعجز مائة باني)، ولا تزال المشكلة مستمرة في التخريب، فهل هذا اتفاق بين المخرِّب والمعيد لإصلاحها، وللمخرب نصيب من المصلح؟ أم باتفاق بين المسؤولين والمخربين؟ أم ماذا؟ فإلى متى هذا الحال فما دخل المصالح العامة للشعب اليماني حتى يتمّ تخريبها فيزيدهم المفسدون ظلماً إلى ظلمهم بتخريب المصالح العامة؟ ألا لعنة الله على المفسدين المجرمين لعناً كبيراً.

ويا أيها الرئيس عبد ربه منصور هادي المحترم، إنّ وضع اليمن حكومةً وشعباً في منعطفٍ خطيرٍ ولن تُعيد الأمور إلى مجراها بالمداراة كلا وربّي الله؛ بل عليك أن تزأر زئير الأسد فترفع سيفك على أعناق المخرّبين في البلاد وسفّاكي دماء المسلمين بغير الحقّ، وأقِم حدود الله التي تمنع ظلم الإنسان عن أخيه الإنسان، وهنا ترسي مبادئ العدل ويستقر النّظام ويعيش المواطن اليمني بأمنٍ وسلامٍ ويزدهر اقتصاد البلاد ويأمن العباد ويعيشون بعزّتهم وكرامتهم، وإذا لم تأخذ بنصائح الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني فحتماً لا شك ولا ريب سوف تصل إلى طريقٍ مسدودٍ في كل المجالات الأمنيّة والاقتصاديّة، وسوف تجد عجزاً تاماً في دفع رواتب الموظفين في الحكومة إذا لم تطبق الحكم الصارم من غير ظلمٍ وتستمر في المداراة.

ويا رجل، إنّ رضى الناس فعلاً غايةٌ صعبٌ إدراكها؛ بل عليك برضوان الله وحده ولا تهتم برضوان النّاس وثنائهم ولا تهتم بذمّهم فلن يغنوا عنك من الله شيئاً لو أثنى عليك الإنس والجنّ قاطبةً ولن يضرك ذمّهم شيئاً؛ بل كن حاكماً صارماً في النّظام من غير ظلمٍ، فانظر إلى صرامة نبيّ الله سليمان في حكمه على من استخلفه الله عليهم من الإنس والجنّ والطير فكان حاكماً صارماً من غير ظلمٍ، ومن ثمّ انظر لثناء الله على نبيّه ذي الحكم الصارم من غير ظلمٍ عليه الصلاة والسلام وآل داوود المكرمين. وقال الله تعالى:
{وَوَهَبْنَا لِدَاوُدَ سُلَيْمَان نِعْمَ الْعَبْد إِنَّهُ أَوَّاب} صدق الله العظيم [ص:30].

ويا أيها الرئيس عبد ربه منصور هادي المحترم والمكرم، فبرغم أنّ دولة الزعيم علي عبد الله صالح كنا نعتبر حكومته مظلةَ الفساد الإداريّ الكبرى في العالم وكنا نراه فساداً كبيراً، ولكن يشهد الله والشعب اليماني على ذلك شهود أنّه أصبح فساد حكومة علي عبد الله صالح هيناً جداً بالمقارنة مع فساد الحكومة الانتقاليّة اليوم، وكافة الشرفاء في الشعب اليماني يعلمون فتواي هذه أنّها الحقّ من غير مجاملةٍ إلا من أخذته العزّة بالإثم، فاتقوا الله يا معشر الأحزاب المتشاكسين على السلطة فاليمن وشعبه في وضع خطيرٍ خطيرٍ خطيرٍ، فانظروا لأصحاب الهبّة للفساد في حضرموت الذين يريدون طرد الشماليين من حضرموت اليمانيّ بحجّة أنّهم شماليون يمانيون، ومن ثمّ نقول لهم: ما ذنب صاحب البوفيه الشمالي فهل هو من صنّاع القرار؟ أو صاحب متجرٍ أو بنْشَرٍ أفتريدون الهجوم عليهم ونهب أموالهم وقتلهم؟ بل هذا هو الفساد الكبير. وقال الله تعالى:
{وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ} صدق الله العظيم [الحج:40].

ويا أيّها الحضرميّ اليمانيّ، أليس أخوك الشماليّ يمانيّاً مسلماً مواطناً مظلوماً مثلك، فكيف تزيده ظلماً إلى ظلمه فتسفك دمه أو تنهب ماله؟ فبأي ذنبٍ قتلته؟ فاتقوا الله هذا فسادٌ عظيمٌ.

وها هو عبد ربه منصور سافر إليكم ولكن هل للمدارة أم للقمع بالحقّ؟ سوف نرى.. فإن كان للمدارة فلن يستطع أن يداريكم جميعاً ويعطيكم جميعاً، ولن يزيد ذلك قومٌ منكم إلا عتّواً ونفوراً وفساداً في الأرض.
ويا أيّها الموطن اليمنيّ في جنوب اليمن، إنه كذلك المواطن الشماليّ في شمال اليمن مظلومٌ مثلك؛ لا أمنٌ ولا اقتصادٌ، فلا تزِد أخاك ظلماً إلى ظلمه فتسفك دمه وتنهب ماله أو تهتك عرضه، فمن يُجِركُم من الله الأشدَّ بأساً والأشدَّ تنكيلاً؟ فاتقوا الله شديدَ العقاب في إخوانكم الشماليين والجنوبيين.

وكذلك أقول حقيقةً يعلم بها كل يمنيٍّ في جنوب اليمن: إنّهم عندما يأتون أي اليمانيون الجنوبيون إلى شمال اليمن يجدون كل التقدير والاحترام من إخوانهم المواطنين الشماليين، فلماذا أنتم غير ذلك نرى في صدروكم الحقد والبغضاء؟ ونعلم أنّه بسبب كرهكم للحكومة، ويا سبحان الله! فمن الحاكم اليوم؟ أليس منكم الرئيس عبد ربه منصور هادي؟ ومن رئيس الحكومة الانتقالية أليس منكم باسندوه الحضرمي؟ ومن وزير الدفاع؟ ومن ومن...؟ فما ذنب المواطن الشمالي في حضرموت تعلنون هبّة الحرب عليه، أفلا تتقون أفلا تعقلون أفلا تتذكرون؟ فاسمعوا ما أقول:
والله الذي لا إله غيره لو أنّ الله يمكنني في الأرض بإذنه تعالى أنّي لن أترك مفسداً في أرض اليمن شمالاً وجنوباً إلا وغزوته إلى عقر داره، ولن ينجيه من بطشي به بحدِّ الله إلا أن يتوب من قبل أن أقدر عليه، فهنا لم يجعل الله لي عليه من سلطان، فهنا لن نقيم عليه حدَّ الله. تصديقاً لقول الله تعالى: {إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَسَادًا أَنْ يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ أَوْ يُنْفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ذَٰلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿٣٣﴾ إِلَّا الَّذِينَ تَابُوا مِنْ قَبْلِ أَنْ تَقْدِرُوا عَلَيْهِمْ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٣٤﴾} صدق الله العظيم [المائدة].

ويا معشر الشعب اليماني وقبائله، خافوا الله واتّقوه في أنفسكم وأهليكم وتَنَاهوا عن المنكر، فالقبيلة تنهى أفرادها وكلٌّ ينهى الذي يليه بقدر جهده أو يقدم نصيحةً له، وكونوا عباد الله إخواناً.


ويا معشر الذين مكّنهم الله في أرض اليمن من المسؤولين جنوبيّين أو شماليّين، فاتقوا الله فأنتم مسؤولون بين يديّ الله عن إقامة العدل والمساواة والنظام والأمن في اليمن جميعاً شمالاً وجنوباً، وحجّة الله عليكم كونه مكّنكم في أرض اليمن فهنا أصبحتم المسؤولين بين يدي الله عن الأمر بالمعروف والنّهي عن المنكر. تصديقاً لقول الله تعالى: {الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ (41)} صدق الله العظيم [الحج].

فمن تركنوا إليه أن يأمر بالمعروف وينهى عن المنكر في اليمن السعيد الذي جعلتموه اليمن الحزين بأوضاعه المأساويّة من السيء إلى الأسوأ بكثير؟ ولا تزال الأمور تسير إلى الأسوأ فالأسوأ حتى يحقّ الله الحقّ من عنده ووعده الحقّ وهو أرحم الراحمين.
ألا والله الذي لا إله غيره لا يهمّني ملكوت الأرض جميعاً شيئا بشعث نعل قدمي، ولكني أتمنى التمكين في الأرض من أجل الله وحده لكي أصل إلى هدفي فنأمر بالمعروف وننهى عن المنكر بكل ما آتانا الله من قوةٍ ونرفع ظلم الإنسان عن أخيه الإنسان، ولا نجبر الناس على الإيمان بالرحمن. تصديقاً لقول الله تعالى: {وَقُلِ الحقّ مِن رَّبِّكُمْ فَمَن شَاء فَلْيُؤْمِن وَمَن شَاء فَلْيَكْفُرْ} صدق الله العظيم [الكهف:29].

وإنما أمركم الله في محكم كتابة بإقامة الحدود الجبريّة التي تمنع ظلم الإنسان عن أخيه الإنسان، فتقتلوا من قتل نفس أخيه الإنسان ظلماً، فحتى وإن كان مسلمٌ قتل كافراً بحجة كفره فطبِّقوا على ذلك المسلم حدّ الله في محكم كتابه كونه قتل نفساً بغير نفسٍ وفسادٍ في الأرض، ولم يأمرنا الله بقتل الكافرين الذين لم يحاربوننا في ديننا، بل أمرنا الله أن نبرَّهم ونقسط إليهم بالعدل. تصديقاً لقول الله تعالى:
{لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ (8)} صدق الله العظيم [الممتحنة].

ويا معشر الذين قتلوا الدكاترة والممرضين في مستشفى العرضي في وزارة الدفاع، فبأي حقٍّ تقتلون الدكتور وهو طبيب الإنسان لا يحمل السلاح على عاتقه؟ ثمّ تقومون بقتل دكاترة مستشفى العرضي وقتل ممرضين ومرضى على أسرتهم! فمن أنتم؟ ومن وراءكم؟ ولماذا لا يزال أمركم مكتوم؟ فما الخبر وما الأمر فماذا يحدث في يمننا اليوم يا ناس؟ ضاق الصدر من عظيم ما نراه من الظلم والفساد ولا يكاد يستطيع القلب صبراً، ورجوت من الله أن ينظر في أمر المظلومين في العالمين مسلمهم والكافرين، إنّ ربّي وسع كلّ شيء رحمةً وعلماً وهو الغفور الرحيم، حسبي الله لا إله إلا هو على توكلت وهو ربّ العرش العظيم.

وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم؛ الإمام المهدي ناصر محمد اليماني.
ـــــــــــــــــــ


https://www.youtube.com/watch?v=ir3a6wT4xj