صفحة 1 من 3 123 الأخيرةالأخيرة
النتائج 1 إلى 10 من 27

الموضوع: امام مهدی تمام مسلمانان را به بیعت برای نبرد فرامی‌خواند...

 1. افتراضي امام مهدی تمام مسلمانان را به بیعت برای نبرد فرامی‌خواند...

  «بیانات امام مهدی ناصر محمد یمانی درباب جهاد»
  - 1 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  09 - محرم - 1430 هـ
  05 - 01 - 2009 مـ
  ۱۶- دی -۱۳۸۷ه.ش.
  01:46 صباحاً

  [ لمتابعة رابط مشاركة البيان الأصليّة ]
  https://mahdialumma.com/showthread.php?p=1433
  ــــــــــــــــــــ

  امام مهدی تمام مسلمانان را به بیعت برای نبرد فرامی‌خواند...

  [توضيح: اين بيان، در هنگام حمله رژيم صهيونيستی به غزه، در سال ۲۰۰۹صادر شده است]

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ای مسلمانان! به خداوند واحد و قهار سوگند! خداوندی که از تمام نگاه‌ها آگاه است، اما کسی او را نمی‌بیند؛ خداوندی که جن را از شعله‌های آتش و انسان را از گل خشکیده سفال‌گون آفرید؛ خداوندی که بهشت را برای نیکان [ابرار] خلق کرد و به آنان وعده داد و آتش را برای کفار آفرید و آن را نیز به آنان وعده داد؛ من مهدی منتظر از اهل بیت پاک و مطهر و خلیفه خداوند بر بشرم. حجت و دلیل حقانیت من، البته قسم و نام و رویاهایی که در خواب دیده شوند نیست، بلکه بیان درست و تشریح حق ذکر[قرآن] حجت و برهان من است تا آنچه را که نمی‌دانستید به شما بیاموزم و در موارد اختلاف، میان علمایتان داوری نمایم تا صفوفتان را یکی کرده و پراکندگیتان راکه به دلیل نافرمانی از امر خدا و تقسیم شدن به گروه‌ها و احزاب، گرفتار آن شده‌اید؛ به وحدت تبدیل نمایم. حاصل این پراکندگی، زبونی و از دست رفتن شوکت شماست و به حال کنونی افتاده‌اید. ای علمای مسلمان! من به اذن خداوند به شما صادقانه وعده می‌دهم که در موارد اختلافتان، داوری کنم و اگر نتوانم، مهدی منتظر حقی که از جانب خداوند آمده است، نیستم. قضاوت را به شما وامی‌گذارم. اگر دانستید که ناصر محمد یمانی، قادر به داوری و حل و فصل اختلافاتتان است، برایتان روشن می‌شود که من امام مهدی حقیقی هستم که از جانب خداوند آمده‌ام و حکمت نام من نیز برایتان روشن خواهد شد: همراهی نام محمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم، در نام من و به واسطه نام پدرم است یعنی: «ناصر محمد». اینجاست که نام من، نشانِ امر و هدف من خواهد بود: ناصر محمد [یاری دهنده به محمد]. یعنی من رسول یا نبی جدیدی نیستم، بلکه امامی هستم که آمده‌ام تا به آنچه که بر آخرین رسول و نبی خدا مُحمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم فرستاده شده است؛ یاری و نصرت رسانم [ناصر محمد] و اینجاست که حکمت همراهی نام محمد با نام من آشکار می‌شود و خداوند با نام پدرم، نام محمد را در نام من نهاده است و این یعنی نام من از کار و امرم خبر می‌دهد «ناصر محمد». خداوند مرا آغازگر دین جدیدی قرار نداده است، بلکه من، پیرو کتاب خداوند و سنت برحق رسولش بوده و یاری رساننده [ناصر] به آنچه که بر مُحمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله و سلم نازل شده‌‌ است، می‌باشم.
  شهادت می‌دهم که قرآن از جانب خداوند است و شهادت می‌دهم که سنّت از جانب خداوند است. شهادت می‌دهم که قرآن از تحریف مصون است و شهادت می‌دهم که سنّت از تحریف مصون نیست و شهادت می‌دهم که آیات محکم قرآن، حکم و مرجعِ حلِ اختلاف درباره سنت نبوی است. اگر حدیثی از سنت، از خداوند نباشد؛ می‌بینید حدیث اختلاف فاحشی با آیات محکم قرآن دارد. امام ناصر محمد یمانی با تطبیق این قاعده است که می‌تواند احادیث نبوی را غربال کرده و در اختلافات بین شما حکم نماید. دلیل آن هم، این است که مُحمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم، از پیش، به شما خبر داده است که در موارد اختلاف بین علمای حدیث، قرآن مرجع است. اگر حدیث، شبیه آن چیزی بود که در قرآن آمده است، ایشان که صلوات و سلام بر او باد، آن را بیان کرده‌اند. یعنی شرط این است که با آیات محکم قرآن عظیم اختلاف نداشته باشد. شرط این نیست که حدیث نبوی با قرآن موافق باشد، بلکه شرط این است که کوچک‌ترین اختلافی با قرآن نداشته باشد.
  مُحمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم، به شما آموخته است که سنت نبوی حق و درست نیز، درست مثل قرآن عظیم از جانب خداوند است. مُحمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم، فرموده است:
  [ ألا و إني أوتيت القرآن ومثله معه ]
  [بدانید که قرآن و مثل آن به من داده شده است]

  صدق عليه الصلاة والسلام
  ای علمای امت! سنت نبوی حق نیز مانند قرآن عظیم از جانب خداوند آمده است و من امامِ برحق شما، از جانب خداوند هستم و به شما امر می‌نمایم به کتاب خداوند و سنتِ حقِّ نبیِّ او پایبند باشید که این دو با یکدیگر اختلافی نداشته و از هم جدا نیستند.اگر در سنت چیزی خلاف قرآن بود، طبق فرمان خداوند به حبل قرآن درآویزید و پراکنده ومتفرق نشوید. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا} صدق الله العظيم [آل عمران:۱۰۳]
  {و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید}
  بدانید که راه نجات، تمسک جستن به حبل الهی، قرآن عظیم است و هر که آن را کنار نهاده و مخالف حکم آن رفتار کند؛ اسیر هوی و هوس شده و گمراه می‌گردد و مانند آن است که از آسمان فروافتد و پرندگان او را گرفته و یا باد او را به مکانی دور در سحیق [آتش] بیندازند.

  به شدت به شما هشدار می‌دهم که اگر حدیثی از سنت نبوی با آیات محکم قرآن عظیم مخالف بود، باید به قرآن پایبند باشید که اگر کتاب خدا را پشت سر بیندازید؛ به حبل شیطان متوسل شده‌اید. حبل شیطان چون تار عنکبوت است و اگر بدانید، خانه عنکبوت سست‌ترین بناهاست. این به آن معنی نیست که من تنها به قرآن تمسک جسته و سنّت محمد رسول‌الله را پشت سر می‌اندازم که اگر چنین باشد، چیزی مرا در برابر خدا کفایت نخواهد کرد و پناه بر خدا که از جاهلان باشم. بلکه زمانی که به حبل خداوند قرآن عظیم چنگ زده باشید و حدیثی بیاید که مخالف آیات محکم قرآن عظیم باشد، در آن موضوع خاص، کسی که به قرآن پایبند باشد به ریسمان الهی چنگ زده و نجات خواهد یافت. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءكُم بُرْهَانٌ مِّن ربّكم وَأَنْزَلْنَا إِلَيْكُمْ نُورًا مُّبِينًا ﴿۱۷۴﴾ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُواْ بِاللهِ وَاعْتَصَمُواْ بِهِ فَسَيُدْخِلُهُمْ فِي رَحْمَةٍ مِّنْهُ وَفَضْلٍ وَيَهْدِيهِمْ إِلَيْهِ صِرَاطًا مُّسْتَقِيمًا ﴿۱۷۵﴾} صدق الله العظيم [النساء]
  { ای مردم! دلیل روشن از طرف پروردگارتان برای شما آمد و نور آشکاری به‌سوی شما نازل کردیم. (۱۷۴) امّا آنها که به خدا ایمان آوردند و به [آن کتاب آسمانی] چنگ زدند، همه را در رحمت و فضل خود، وارد خواهد ساخت و در راه راستی، به سوی خودش هدایت می‌کند. (۱۷۵)}
  من به حق از جانب خداوند به امامتِ شما فرستاده شده‌ام و از شما دعوت می‌کنم به کتاب خداوند و سنّتِ حقِّ رسولش پایبند بوده و پراکنده نشوید. اگر حدیثی نبوی مطرح شد که برخلاف آیات محکم قرآن عظیم بود، پراکنده نشده و عده‌ای به دنبال حدیث مخالف قرآن نروند که هلاک خواهید شد. بلکه همگی به قرآن عظیم پایبند بوده و آنچه را که مخالف آن است پشت سربیندازید؛ چرا که اگرحدیث نبوی، مخالف آیات محکم قرآن عظیم باشد، از جانب خداوند نیامده و روشن است که جعلی است. محمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم، به شما آموخته است که سنّت نیز مانند قرآن از جانب خداوند فرستاده شده است. محمد رسول‌الله صلى الله عليه وآله وسلم، می‌فرماید:
  [ ألا وإني أوتيت القرآن ومثله معه ]
  [ بدانید که قرآن و مثل آن به من داده شده است]

  صدق عليه الصلاة والسلام
  قرآن، از تحریف مصون است، درحالی‌که احادیث نبوی از تحریف مصون نیستند و به همین دلیل، خداوند قرآن را مرجع حل اختلاف بین علمای حدیث قرار داده است و دانستید اگر حدیثی از جانب خداوند نباشد؛ با قرآن عظیم تفاوت بسیاری خواهد داشت. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {{وَيَقُولُونَ طَاعَةٌ فَإِذَا بَرَزُواْ مِنْ عِندِكَ بَيَّتَ طَآئِفَةٌ مِّنْهُمْ غَيْرَ الَّذِي تَقُولُ وَاللّهُ يَكْتُبُ مَا يُبَيِّتُونَ فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ وَكَفَى بِاللّهِ وَكِيلًا ﴿۸۱﴾ أَفَلاَ يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ وَلَوْ كَانَ مِنْ عِندِ غَيْرِ اللّهِ لَوَجَدُواْ فِيهِ اخْتِلاَفًا كَثِيرًا ﴿۸۲﴾ } صدق الله العظيم [النساء]
  {و می‌گويند فرمانبرداريم ولى چون از نزد تو بيرون می‌روند جمعى از آنان مخفیانه جز آنچه تو گفتی را نزد خود پنهان می‌کنند و خدا آنچه را كه نزد خود نگه می‌دارند [برای بعد از فوت پیامبر] می‌نگارد پس از ايشان روى برتاب و بر خدا توكل كن و کافی است که او یار و مدافع تو باشد. (۸۱) آیا [مسلمانان] در قرآن تدبر نمی‌کنند كه اگر [احادیث رسیده از پیامبر] از ناحيه غير خدا بود اختلافات فراوانی [با قرآن] درآن می‌يافتند.(۸۲)}
  و این فرموده خداوند تعالی که :
  {أَفَلا يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ وَلَوْ كَانَ مِنْ عِنْدِ غَيْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِيهِ اخْتِلافًا كَثِيرًا}
  صدق الله العظيم

  {آیا [مسلمانان] در قرآن تدبر نمی‌کنند كه اگر [احادیث رسیده از پیامبر] از ناحيه غير خدا بود اختلافات فراوانی [با قرآن] درآن می‌يافتند.(۸۲)}
  منظور، تدبر در آیات محکم قرآن است تا احادیث آلوده را تشخیص داد:
  {وَيَقُولُونَ طَاعَةٌ فَإِذَا بَرَزُوا مِنْ عِندِكَ بَيَّتَ طَائِفَةٌ مِّنْهُمْ غَيْرَ الَّذِي تَقُولُ}

  {و می‌گويند فرمانبرداريم ولى چون از نزد تو بيرون می‌روند جمعى از آنان مخفیانه جز آنچه تو گفتی را نزد خود پنهان می‌کنند}
  و آموختید که اگر حدیثی نبوی از جانب غیر خدا باشد، با آیات محکم قرآن عظیم تفاوت آشکار و زیادی خواهد داشت.
  به هر حال، ای علمای امت! شما در حال اتلاف وقت هستید و چهار سال است که شما را برای بحث به میز گفتگوی جهانی در پایگاه اینترنتی «امام ناصر محمد یمانی» دعوت می‌کنم، ولی دیگر نمی‌توانم صبر کرده و انتظار بکشم تا گفتگو را کامل کرده و شما را در مورد شأن خود قانع نمایم؛ بلکه خداوند را در این گفته به شهادت می‌گیرم و شهادت او کافی است:
  ای امت اسلام! از همه شما دعوت می‌کنم که با تجهیزات سبک و سنگین [به سوی میدان جهاد] برای جنگ در راه خدا و آزادسازی مسجد الاقصی و نجات برادران مسلمانتان در فلسطین از چنگ قوم تعدیگر یهود حرکت کنید؛ آنان که هواپیماهای جنگی خود را برفراز آسمان شهرهایی غیر مسلح و بی‌دفاع به پرواز در می آورند و به هر چیز که دست یابند، آن را به نابودی می‌کشانند و لعنت خداوند بر مجرمان باد.
  اگر مرا به عنوان امام مهدی منتظر بشناسید که به حق از جانب خدا آمده‌ام، در کنار مسجد الحرام حاضر خواهم شد ولی شما تاکنون این امر را نپذیرفته ‌ید و من ناچارم در هرجایی که بخواهم به اذن خدا، حاضر شده و شما را دعوت کنم تا به درخواست برادران بینوا و کودکان شیرخواری که در اطراف مسجد الاقصی از شما تقاضای کمک می‌کنند، پاسخ داده و برای جنگ در راه خدا و نجات آنان اقدام کنم.ا ما شما به درخواست آنان پاسخ نمی‌دهید، آیا شما هم مانند حاکمان و علمایتان ترسیده‌اید، مگر کسی که خدا به او رحم نماید....به خداوند قسم! یهود، تمام آن ملت را قتل عام می‌کنند و رعایت هیچ مومنی را نکرده و ملاحظه هیچ پیمانی را نخواهند کرد و خداوند تعالی در آیات محکم کتاب خود شما را از این امر آگاه کرده و می‌فرماید:
  {كَيْفَ وَإِن يَظْهَرُوا عَلَيْكُمْ لاَ يَرْقُبُواْ فِيكُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً} صدق الله العظيم [التوبة:۸]
  {چگونه درحالی‌که اگر بر شما غالب شوند، نه ملاحظه خویشاوندی با شما را می‌کنند، و نه پیمان را}
  من خدا را به شهادت می گیرم و شهادت او کافی است که من از امت اسلامی دعوت کردم تا نفیر جنگ در راه خدا را سرداده و با تجهیزات سبک و سنگین، سبکبار و مجهز عازم شوند و خداوند مرا برانگیخته است تا قائد و رهبر این جنگ در راه خداوند باشم و مرا از نظر دانش به شما برتری داده است؛ من خلیفه عادل شما هستم و گفتارم فصل الخطاب است و سخن گزافه نیست.
  ای امت اسلام! به ندایی که باعث حیات شما می‌شود،پاسخ دهید؛ اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، من شما را به جنگ در راه خدا دعوت می‌کنم. برای شرکت در این جنگ، با من بیعت کنید. به پایگاه اینترنتی امام ناصر محمد یمانی رو کرده و در قسمت بیعت، با من بیعتی راستین نمایید. اجازه ندارید که دروغ بگویید و تنها کسانی با ما بیعت خواهند کرد که با خداوند رب العالمین معامله کرده و خود را به او فروخته باشند و خداوند شما را خریده و بهای جانتان را به شما عرضه کرده است. هرکس بهشت نعیم و رضوان خداوند را بخواهد، از آنِ او خواهد شد و هرکس حب خداوند و نزدیکی به او و رضوان خداوند در نفسش را بطلبد، در طلب نعیم اعظم است و برای همین نیز آفریده شده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْأِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿۵۶﴾} صدق الله العظيم [الذاريات]
  {من جنّ و انس را نیافریدم جز برای عبادت}
  و اما بهشت، آیا خداوند بهشت را برای شما و شما را برای خود نیافریده است؟ تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْأِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿۵۶﴾} صدق الله العظيم [الذاريات]
  {من جنّ و انس را نیافریدم جز برای عبادت}
  ای امت اسلام! من امامِ راستینِ شما هستم که از جانب خداوند آمده‌ام و شما را به جنگ در راه خداوند دعوت می‌کنم و به خداوند سوگند می‌خورم، اگر در دیار خود باقی مانده و به جنگ در راه خداوند نروید، به عمرتان افزوده نخواهد شد. اگر بر کسی جنگ در راه خداوند نوشته شده باشد، ولی تخلف کند؛ در همان ساعت و دقیقه و ثانیه‌ای که باید در جنگ کشته می‌شد در بستر خود می‌میرد. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {قُل لَّوْ كُنتُمْ فِي بُيُوتِكُمْ لَبَرَزَ الَّذِينَ كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقَتْلُ إِلَى مَضَاجِعِهِمْ وَلِيَبْتَلِيَ اللّهُ مَا فِي صُدُورِكُمْ وَلِيُمَحَّصَ مَا فِي قُلُوبِكُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ}صدق الله العظيم [آل عمران:۱۵۴].
  {بگو: «اگر هم در خانه‌های خود بودید، آنهایی که کشته‌شدن بر آنها مقرر شده بود، در همان موعد مقرر در بستر خود می‌مردند و اینها برای این است که خداوند، آنچه در سینه‌هایتان پنهان دارید، بیازماید و آنچه را در دل‌های شماست، خالص گرداند و خداوند از آنچه در درون سینه‌هاست، با خبر است. }
  ای امت مسلمان! کدام بهتر است: مرگ در راه خداوند یا مردن در بستر و در خانه درهمان زمان؟ مرگ در راه خداوند زندگی است. تصدیق فرموده خداوند تعالی :

  {قُل لَّوْ كُنتُمْ فِي بُيُوتِكُمْ لَبَرَزَ الَّذِينَ كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقَتْلُ إِلَى مَضَاجِعِهِمْ وَلِيَبْتَلِيَ اللّهُ مَا فِي صُدُورِكُمْ وَلِيُمَحَّصَ مَا فِي قُلُوبِكُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ}صدق الله العظيم [آل عمران:۱۵۴].
  {بگو: «اگر هم در خانه‌های خود بودید، آنهایی که کشته‌شدن بر آنها مقرر شده بود، در همان موعد مقرر در بستر خود می‌مردند و اینها برای این است که خداوند، آنچه در سینه‌هایتان پنهان دارید، بیازماید و آنچه را در دل‌های شماست، خالص گرداند و خداوند از آنچه در درون سینه‌هاست، با خبر است. }

  خداوند، کشته‌شدگانِ در راه خود را به فرشته - انسان [فرشته‌هایی از جنس بشر] تبدیل کرده و از مقربان خود قرار خواهد داد و حورالعین را به ازدواج آنان درخواهد آورد و آنان را وارد بهشت نعیم می‌نماید. پس هر کسی که نفس خود را با خدا معامله کرده، با امام ناصر محمد یمانی بیعت کند تا در راه خدا جنگیده و مسجدالاقصی و برادران مسلمان مظلومتان را که در اطراف آن هستند؛ آزاد سازد .شما شاهدید که چه بر سر آنان می‌آید، آیا از خدا نمی‌ترسید!

  در راه خدا حرکت کنید و از آنچه که بدان عمل نمی‌کنید سخن نگویید. فقط محکوم کردن منکر کافی نیست و اگر کار عملی در مقابل آن انجام ندهید و به جنگ درراه خداوند نپردازید؛ گرفتار خشم او خواهید شد. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٣ كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّـهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٣إِنَّ اللَّـهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنْيَانٌ مَّرْصُوصٌ ﴿٤} صدق الله العظيم [الصف].
  {ای کسانی که ایمان آورده‌اید! چرا سخنی می‌گویید که عمل نمی‌کنید (۲) نزد خدا بسیار موجب خشم است که سخنی بگویید که عمل نمی‌کنید! (۳) خداوند کسانی را دوست می‌دارد که در راه او پیکار می‌کنند گوئی بنایی آهنین‌اند! (۴)}
  ای امت اسلام! برخیزید و در پایگاه اینترنتیِ من، در قسمت بیعت، با من پیمان بسته و بیعت نمایید و کسانی که نوشتن نمی‌دانند ، اجازه دارند که کس دیگری همراه‌شان باشد و بیعت را از جانب او در قسمت «بیعت» بگذارد. شما اجازه ندارید که امامتان را گول بزنید و حتی یک سرباز هم نباید، ولو یک بیعتِ غیرواقعی بفرستد تا بدانیم که سربازان این جنگ در راه خدا، چه تعداد خواهند بود و سپس درمورد آمدن به منطقه ظهور به آنان خبر خواهیم داد تا در وقت و مکان معلومی که خداوند مقرر داشته است حاضر گردند.
  برشما انصار برگزیده پیشتاز واجب است که این بیان را با اطلاع امت اسلامی برسانید تا بدانند که من از مسلمانان دعوت کرده‌ام که به جنگ در راه خداوند برخیزند و امام ناصر محمد یمانی نیز در صف اول معرکه خواهد بود نه در قلعه‌ای محکم دور از میدان جنگ و خداوند وکیل و شاهد این سخن است.
  هر کسی که از خداوند می‌ترسد را، با قرآن پند دهید و اگر ایمان دارید، برای جنگ در راه خداوند بیعت کنید. وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله ربّ العالمين..
  دعوتگر به راه راست و به‌سوی جهاد در راه خداوند عزیز و حکیم، الإمام ناصر مُحمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 4233 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..

  - 1 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  09 - 01 - 1430 هـ
  05 - 01 - 2009 مـ
  01:46 صباحاً

  [ لمتابعة رابط مشاركة البيان الأصليّة ]
  https://mahdialumma.com/showthread.php?p=1433
  ــــــــــــــــــــ


  نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..

  بسم الله الرحمن الرحيم
  يا معشر المسلمين، أُقسم بالله الواحد القهّار الذي يدرك الأبصار ولا تُدركه الأبصار؛ الذي خلق الجانّ من مارجٍ من نارٍ وخلق الإنسان من صلصالٍ كالفخار، الذي خلق الجنّة فوعد بها الأبرار وخلق النار فوعد بها الكفار، أنّي أنا المهديّ المنتظَر من آل البيت المُطهر خليفة الله على البشر، ولم يجعل حُجّتي عليكم في القسَم ولا في الاسم ولا في الرؤيا في المنام بل في البيان الحقّ للذكر، فأعلِّمُكم ما لم تكونوا تعلمون، وأحكم بين علمائِكم في جميع ما كنتُم فيه تختلفون، فأوحِّد صفّكم وأجمع شملكم من بعد أن خالفتُم أمر ربّكم وتفرقتم في الدين إلى شيعٍ وأحزابٍ ففشلتم وذهبت ريحكم كما هو حالكم الآن، وأنا أعدُكم بإذن الله بأن أحكم بينكم في جميع ما كنتم فيه تختلفون يا معشر علماء المسلمين وعداً غير مكذوب، وإن لم أستطِع فلستُ المهديّ المنتظَر الحقّ من ربّكم، فسوف أترك الحُكم لكم، فإن علمتم أنّ ناصر محمد اليماني استطاع أن يحكم بينكم في جميع ما كنتم فيه تختلفون فقد تبيَّن لكم أنّي الإمام المهدي الحقّ من ربّكم وعلمتم بسر الحكمة من تواطؤ اسم محمد رسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- في اسمي في اسم أبي
  (ناصر محمد) وذلك لكي يحمل الاسم الخبر وراية الأمر (ناصر محمد)، وذلك لأنّ الله لم يجعلني نبياً ولا رسولاً؛ بل الإمام الناصر لما جاءكم به خاتم الأنبياء والمرسلين محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم، وبذلك تنقضي الحكمة من التواطؤ في اسمي للاسم (محمد)، وجعل الله موضع التوافق في اسمي للاسم (محمد) في اسم أبي، وذلك لكي يحمل اسمي خبري وعنوان أمري (ناصر محمد).

  ولم يجعلني الله مُبتدعاً؛ بل مُتّبعاً لكتاب الله وسُنَّة رسوله الحقّ وناصراً لما جاء به محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم، وأشهد أنّ القرآن من عند الله، وأشهدُ أنّ السُّنّة من عند الله، وأشهدُ أنّ القرآن محفوظ من التحريف، وأشهدُ أنّ السُّنّة ليست محفوظةً من التحريف، وأشهدُ أنّ مُحكم القرآن هو الحكم والمرجع لما اختلفتم فيه من أحاديث السنّة النّبويّة، ولو كان الحديث السُّني جاءكم من عند غير الله فسوف تجدون بينه وبين مُحكم القرآن العظيم اختلافاً كثيراً، وبتطبيق هذه القاعدة يستطيع الإمام ناصر محمد اليماني أن يُغربل الأحاديث النّبويّة فيحكم بينكم في جميع ما كنتم فيه تختلفون، وذلك لأنّ محمداً رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم قد أخبركم أنّ القرآن هو المرجع لما اختلف فيه علماء الحديث، وأنّ ما تشابه مع القرآن فإنّه منه عليه الصلاة والسلام؛ بمعنى: أنّ الشرط أن لا يُخالف لمُحكم القرآن العظيم، وليس شرطاً أن يوافق الحديث النّبويّ للقرآن العظيم؛ بل الشرط أن لا يُخالفه في شيء، وعلَّمكم محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم أنّ السُنّة النّبويّة الحقّ من عند الله كما القرآن من عند الله، وقال محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم:
  [ألا وإني أوتيت القرآن ومثله معه] صدق عليه الصلاة والسلام.

  إذاً يا معشر علماء الأمّة، إنّ السنّة النّبويّة الحقّ جاءت من عند الله كما جاء هذا القرآن العظيم، وعليه فإنّي الإمام الحقّ من ربّكم آمركم بالتمسُك بكتاب الله وسُنَّة نبيّه الحقّ، فإنّهما لا يفترقان فيختلفان في شيء، وما خالف لمُحكم القرآن من السنة فاعتصموا بالقرآن حبل الله الذي أمركم الله أن تعتصموا به فلا تتفرّقوا. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا} صدق الله العظيم [آل عمران:103].

  ألا وإنّ الاعتصام بحبل الله القرآن العظيم هو حبل النجاة، ومن زاغ عنه واتّبع ما خالف لمُحكمه غوى وهوى وكأنّما خرَّ من السماء فتخطفه الطير أو تهوي به الريح إلى مكانٍ سحيقٍ، وأُحذِِّّركم تحذيراً كبيراً بأنّه إذا جاء حديثٌ نبويٌّ في السُّنّة مخالفاً لمُحكم القرآن العظيم أن تعتصموا به وتنبذوا كتاب الله وراء ظهوركم، إذاً فقد استمسكتم بحبل الشيطان خيط العنكبوت، وإنّ أوهن البيوت لَبيت العنكبوت لو كانوا يعلمون، وليس معنى ذلك أنّي أستمسك بالقرآن وحده تاركاً سُنّة محمد رسول الله وراء ظهري جميعاً، إذاً فلن تُغنوا عنّي من الله شيئاً، وأعوذُ بالله أن أكون من الجاهلين، وإنّما اعتصمتُ بحبل الله القرآن العظيم فإذا جاء حديثٌ نبويٌّ يُخالف لمُحكم القرآن العظيم ففي هذا الموضع من اعتصم بالقرآن فقد اعتصم بحبل الله ونجا. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {يَا أيّها النَّاسُ قَدْ جَاءكُم بُرْهَانٌ مِّن ربّكم وَأَنْزَلْنَا إِلَيْكُمْ نُورًا مبينًا (174) فَأَمَّا الَّذِينَ ءامَنُواْ بِاللهِ وَاعْتَصَمُواْ بِهِ فَسَيدخِلُهُمْ فِي رَحْمَةٍ مِّنْهُ وَفَضْلٍ وَيَهْدِيهِمْ إِلَيْهِ صِرَاطًا مستقِيمًا (175)} صدق الله العظيم [النساء].

  وأنا الإمام الحقّ من ربّكم أدعوكم للاعتصام بكتاب الله وسُنّة رسوله الحقّ وأن لا تتفرّقوا، فإن جاءكم حديثٌ نبويٌّ مخالفٌ لمُحكم القرآن العظيم فلا تتفرّقوا فتأخذ طائفة منكم بهذا الحديث المخالف لمحكم القرآن العظيم فتهلك! كلا؛ بل اعتصموا جميعاً بالقرآن العظيم وانبذوا ما خالفه وراء ظهوركم، لأنّ الحديث النّبويّ الذي يأتي مخالفاً لمُحكم القرآن العظيم فإنّ ذلك الحديث النّبويّ جاءكم من عند غير الله وتبيَّن لكم أنّه حديث مُفترًى، وذلك لأنّ محمداً رسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- علّمكم أنّ السُّنّة من عند الله كما القرآن من عند الله، وقال محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم:
  [ألا وإنّي أوتيت القرآن ومثله معه] صدق عليه الصلاة والسلام.

  ولكن القرآن محفوظ من التحريف، وأما الأحاديث النّبويّة ليست محفوظة من التحريف، ولذلك جعل الله القرآن هو المرجع لما اختلف فيه علماء الحديث وعلّمكم أنّ هذا الحديث النّبويّ إذا كان من عند غير الله فإنّكم حتماً سوف تجدون بينه وبين مُحكم القرآن اختلافاً كثيراً. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَيَقُولُونَ طَاعَةٌ فَإِذَا بَرَزُوا مِنْ عِندِكَ بَيَّتَ طَائِفَةٌ مِّنْهُمْ غَيْرَ الَّذِي تَقُولُ وَاللَّهُ يَكْتُبُ مَا يُبَيِّتُونَ فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ وَكِيلًا (81) أَفَلا يَتَدَبَّرُونَ الْقرآنَ وَلَوْ كَانَ مِنْ عِنْدِ غَيْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِيهِ اخْتِلافًا كَثِيرًا (82)} صدق الله العظيم [النساء].

  وبيان قوله تعالى:
  {أَفَلا يَتَدَبَّرُونَ الْقرآنَ وَلَوْ كَانَ مِنْ عِنْدِ غَيْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِيهِ اخْتِلافًا كَثِيرًا (82)} صدق الله العظيم [النساء].

  يقصد التدبر في مُحكم القرآن لكشف الحديث المدسوس:
  {وَيَقُولُونَ طَاعَةٌ فَإِذَا بَرَزُوا مِنْ عِندِكَ بَيَّتَ طَائِفَةٌ مِّنْهُمْ غَيْرَ الَّذِي تَقُولُ} صدق الله العظيم [النساء:81].

  وعلّمكم أنّ هذا الحديث النّبويّ في السُّنّة إذا كان من عند غير الله فإنّكم سوف تجدون بينه وبين مُحكم القرآن اختلافاً كثيراً.

  وعلى كُلّ حالٍ لقد أضعتم الوقت يا معشر علماء الأمّة على مدار أربع سنوات وأنا أدعوكم إلى طاولة الحوار العالمية
  (موقع الإمام ناصر محمد اليماني)، ولا أستطيع الصبر والانتظار حتى اكتمال الحوار واقتناعكم بشأني؛ بل إنّي أُشهدُ الله وكفى بالله شهيداً أنّي أدعوكم يا معشر كافة الأمّة الإسلاميّة خفافاً وثقالاً إلى القتال في سبيل الله لتحرير المسجد الأقصى وإنقاذ إخوانكم المسلمين في فلسطين من اليهود المُعتدين الذين يُتبّرون ما علَوا تتبيراً بطيرانهم الحربي في سماء شعبٍ أعزلٍ من السلاح، ألا لعنة الله على المجرمين، وظهوري يكون في المسجد الحرام إذا اعترفتم أنّي الإمام المهديّ المنتظَر الحقّ من ربّكم، ولكنّكم لم تعترفوا بعد وأنا مجبرٌ على الظهور في أيّ مكانٍ أشاء بإذن الله إذا أجبتم الدعوة للقتال في سبيل الله لإنقاذ إخوانكم الرُّكّع والأطفال الرُّضّع حول المسجد الأقصى فإنّهم يستغيثون بكم فلم تغيثوهم! فهل استجبنتم كجبن قاداتكم وجُبن الجبناء من علمائكم إلا من رحم ربّي؟ والله إنّ اليهود سوف يبيدون شعباً بأسره فلا يرقبوا في مؤمنٍ إلّاً ولا ذمَّة كما علّمكم الله بذلك في مُحكم كتابه في قول الله تعالى: {كَيْفَ وَإِن يَظْهَرُوا عَلَيْكُمْ لاَ يَرْقُبُواْ فِيكُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً} صدق الله العظيم [التوبة:8].

  وإني أُشهدُ الله وكفى بالله شهيداً أنّي أدعو أمّة الإسلام إلى النفير للقتال في سبيل الله خفافاً وثقالاً، وقد بعثني الله لأقودكم للقتال في سبيل الله وزادني بسطةً في العلم عليكم، خليفةً عدلاً وذا قولٍ فصلٍ وما هو بالهزل.

  ويا أمّة الإسلام، استجيبوا لما يُحييكم فإنّي أدعوكم للقتال في سبيل الله إنْ كنتم تؤمنون بالله واليوم الآخر فبايعوني على القتال، وتوجّهوا إلى موقع الإمام ناصر محمد اليماني بالإنترنت العالمية وادخلوا قسم البيعة بالحقّ للمبايعة ولا يجوز لكم الكذب علينا! فلا يُبايعنا إلا من باع نفسه لله ربّ العالمين فقد اشتراكم الله وعرض لكم الثمن، ومن أراد الثّمن جنّة النّعيم ورضوان الله فله ذلك، ومن أراد الثّمن حُبّ الله وقربه ورضوان نفسه فذلك هو النّعيم الأعظم ولذلك خلقكم تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْأِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ (56)} صدق الله العظيم [الذاريات].

  وأما الجنة فهل خلقها الله إلا من أجلكم وخلقكم من أجله تعالى؟ تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْأِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ (56)} صدق الله العظيم [الذاريات].

  ويا أمّة الإسلام؛ إنّي أنا الإمام الحقّ من ربّكم أدعوكم إلى القتال في سبيل الله، وأُقسم ُ بالله العلي العظيم أن تخلّفكم في دياركم فلا تذهبون للقتال في سبيل الله أنّ ذلك لا يؤخّر من أعماركم شيئاً، وأنّه لو كتب على أحدكم القتل في سبيل الله ثم تخلف في داره بأنه سوف يموت على فراشه في نفس اللحظة بالساعة والدقيقة والثانية. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {قُل لَّوْ كُنتُمْ فِي بُيُوتِكُمْ لَبَرَزَ الَّذِينَ كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقَتْلُ إِلَى مَضَاجِعِهِمْ وَلِيَبْتَلِيَ اللّهُ مَا فِي صُدُورِكُمْ وَلِيُمَحَّصَ مَا فِي قُلُوبِكُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ} صدق الله العظيم [آل عمران:154].

  إذاً يا أمّة الإسلام أيُّهما خيرُ ميتَةٍ، في سبيل الله أم في نفس اللحظة تموت على فراشك في دارك؟ بل الحياة هي الموت في سبيل الله، تصديقاً لقول الله تعالى: {الَّذِينَ قَالُواْ لإِخْوَانِهِمْ وَقَعَدُواْ لَوْ أَطَاعُونَا مَا قُتِلُوا قُلْ فَادْرَؤُوا عَنْ أَنفُسِكُمُ الْمَوْتَ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ (168) وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ ربّهم يُرْزَقُونَ (169)} صدق الله العظيم [آل عمران].

  أولئك يجعلهم الله ملائكةً من البشر من المُقربين فيُزوِّجهم بحور عين ويدخلهم في جنات النّعيم، فمن باع نفسه لله فليُبايع الإمام ناصر محمد اليماني على القتال في سبيل الله لتحرير المسجد الأقصى وتحرير المظلومين من حوله من إخوانكم المسلمين وأنتم على ما يفعلون بهم شهود، أفلا تتّقون؟ فانفروا في سبيل الله ولا تقولوا ما لا تفعلون ليس إلا بالاستنكار فيمقتكم الله أن لا تنهوا عن المُنكر بالفعل بالقتال في سبيل الله، تصديقاً لقول الله تعالى:
  {
  كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّـهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٣إِنَّ اللَّـهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنْيَانٌ مَّرْصُوصٌ ﴿٤}
  صدق الله العظيم [الصف].

  فهيّا بايعوني يا أمّة الإسلام على موقعي في قسم البيعة، والذي لا يعرف الكتابة فليصطحب معه شخصاً آخر يكتب له بيعته في قسم البيعة، ولا يجوز لكم مخادعة إمامكم، فلا يكتبون بيعة جنديٍّ واحدٍ بيعة غير حقيقية، وذلك حتى أعلم كم قدر الجنود للنّفير في سبيل الله وقدر استعدادهم للقتال في سبيل الله، ومن ثم يتمّ إبلاغهم للحضور إلى منطقة الظهور التي سوف أحددها لهم في الوقت المعلوم والمكان المرقوم وقدره المحتوم.

  وعليكم يا معشر الأنصار السابقين الأخيار أن تُبلغوا هذا البيان إلى أمّة الإسلام ليعلموا أنّي أدعو المسلمين إلى القتال في سبيل الله فيكون الإمام ناصر محمد اليماني في النّسق الأول للمعركة وليس في قصر مَشيد والله على ما أقول وكيلٌ وشهيدٌ وأذكِّر بالقرآن من يخاف وعيد، فإلى البيعة على القتال في سبيل الله إن كنتم مؤمنين.

  وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  الداعي إلى الصراط المستقيم وإلى الجهاد في سبيل العزيز الحكيم؛ الإمام ناصر محمد اليماني.
  ـــــــــــــــــ 2. افتراضي اگر به فرمانی که برای جنگ در راه خدا شما داده شده عمل نکنید، از دوستان خدا و اولیای مخلص او نیستید....

  - 2 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  09 - محرم - 1430 هـ
  05 - 01 - 2009 مـ
  ۱۶- دی -۱۳۸۷ه.ش.
  09:55 مساءً
  ــــــــــــــــــ
  اگر به فرمانی که برای جنگ در راه خدا شما داده شده عمل نکنید، از دوستان خدا و اولیای مخلص او نیستید....

  أعوذُ بالله السميع العليم من الشيطان الرجيم، بسم الله الرحمن الرحيم.
  خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا استطعتم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عدوّ اللّهِ وَعدوّكمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ ﴿۶۰﴾} صدق الله العظيم [الأنفال]
  {هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها آماده سازید! و اسب‌های ورزیده تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! وگروه دیگری غیر از اینها را که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا انفاق کنید، به‌طور کامل به شما بازگردانده می‌شود و به شما ستم نخواهد شد! (۶۰)}
  {يَاأيّها الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الأرض أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الآخرة فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الآخرة إِلَّا قَلِيلٌ ﴿۳۸﴾ إِلَّا تَنْفِرُوا يُعَذِّبْكُمْ عَذَابًا أَلِيمًا وَيَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَيْرَكُمْ وَلَا تَضُرُّوهُ شيئاً وَاللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ ﴿۳۹﴾} صدق الله العظيم [التوبة]
  {اى کسانى که ایمان آورده‌اید! چرا وقتى به شما گفته مى‌شود: «در راه خدا [و براى جهاد] حرکت کنید!» سنگین و زمین‌گیر مى‌شوید؟ آیا به جاى آخرت، به زندگى دنیا راضى شده‌اید؟ پس بدانید بهره‌ى زندگى دنیا در [برابر] آخرت، فقط اندکى است. (۳۸) اگر [به سوى میدان جنگ] نشتابید، خداوند شما را به عذابى دردناک کیفر می‌دهد و گروه دیگرى را جایگزین شما مى‌کند و شما [با ترک جبهه،] ضررى به خدا نمى‌زنید و خداوند بر هر چیزى تواناست. (۳۹)}
  { فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ ۚ وَمَن يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ فَيُقْتَلْ أَوْ يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا ﴿۷۴﴾} صدق الله العظيم [النساء]
  {کسانى باید در راه خدا نبرد کنند که زندگى دنیا را به آخرت مى‌فروشند و کسى که در راه خدا مى‌جنگد، چه کشته شود و چه پیروز گردد، به زودى پاداشى بزرگ به او خواهیم داد (۷۴)}
  {الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ ۖ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ ۖ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا ﴿۷۶﴾}
  صدق الله العظيم [النساء]
  {کسانى که ایمان آورده‌اند، در راه خدا جهاد مى‌کنند و کسانى که کافر شده‌اند، در راه طاغوت مى‌جنگند. پس با دوستان و یاران شیطان پیکار کنید [و بیم نداشته باشید،] زیرا نیرنگ شیطان سست و ضعیف است. (۷۶)}
  {وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ كُلُّهُ لِلَّـهِ ۚ فَإِنِ انتَهَوْا فَإِنَّ اللَّـهَ بِمَا يَعْمَلُونَ بَصِيرٌ ﴿۳۹﴾} صدق الله العظيم [الأنفال]
  { و با آنها پیکار کنید، تا فتنه برچیده شود، و دین همه مخصوص خدا باشد! پس اگر دست کشیدند، خداوند به آنچه انجام مى‌دهند، بیناست. (۳۹)}

  از امام مهدی به تمام حاکمین و علمای عرب! شما را چه شده است؟ چرا به فراخوانِ خداوند که در آیات محکم کتاب آمده است، پاسخ نمی‌دهید؟ خداوند از شما می‌خواهد با دشمنانی که خانه‌های برادرانتان را بر سرشان خراب می‌کنند، به مبارزه برخیزید؛ اما شما تنها به نظاره نشسته‌اید؟ جنگ در راه خداوند برای هر کسی که قادر به حمل سلاح باشد فرض و واجب شده است و این فرمانِ قاطعِ پروردگارِ عالمیان به مؤمنان است. اگر به جنگ در راه خدا نپردازید، بدانید از دوستان خداوند و اولیای مخلص او نیستید. اگر بگویید خیر، البته که ما دوستان خداوند و اولیای مخلص او هستیم؛ خداوند تعالی چنین به شما پاسخ می‌دهد:
  {فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿٩٤﴾ وَلَن يَتَمَنَّوْهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَيْدِيهِمْ ۗ وَاللَّـهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمِينَ ﴿٩٥﴾ وَلَتَجِدَنَّهُمْ أَحْرَ‌صَ النَّاسِ عَلَىٰ حَيَاةٍ وَمِنَ الَّذِينَ أَشْرَ‌كُوا ۚ يَوَدُّ أَحَدُهُمْ لَوْ يُعَمَّرُ‌ أَلْفَ سَنَةٍ وَمَا هُوَ بِمُزَحْزِحِهِ مِنَ الْعَذَابِ أَن يُعَمَّرَ‌ ۗ وَاللَّـهُ بَصِيرٌ‌ بِمَا يَعْمَلُونَ ﴿٩٦﴾} ‏صدق الله العظيم [البقرة]
  {پس آرزوی مرگ کنید اگر راست می‌گویید (۹۴) ولی آنها، به‌خاطر اعمالی که پیش از خود فرستاده‌اند، هرگز آرزوی مرگ نخواهند کرد و خداوند از ستمگران آگاه است. (۹۵) و آنها را حریص‌ترینِ مردم، حتّى [حریص‌تر] از مشركان، بر زندگى [این دنیا] خواهى یافت، [تا آنجا كه] هر یك از آنها دوست دارد هزار سال عمر كند، درحالى‌كه [اگر] این عمر طولانى به آنان داده شود، آنان را از عذاب خداوند باز نخواهد داشت و خداوند به اعمال آنها بیناست. (۹۶) }
  به چه بهانه‌ای برای جنگ در راه خدا و مبارزه با یهود، بسیج نمی شوید؟ اگر بگویید: «ما از یهود نمی‌ترسیم، بلکه هراس ما از امریکاست که حکم پدر و مادر یهودیان را دارد» ؛ جواب حق من به شما این است که: اگر شما آنها را از خداوند قوی‌تر می‌دانید، حق دارید که از آنها بترسید. خداوند تعالی فرموده است:
  {فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِي وَلِأُتِمَّ نِعْمَتِي عَلَيْكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ ﴿١٥٠﴾ كَمَا أَرْ‌سَلْنَا فِيكُمْ رَ‌سُولًا مِّنكُمْ يَتْلُو عَلَيْكُمْ آيَاتِنَا وَيُزَكِّيكُمْ وَيُعَلِّمُكُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَيُعَلِّمُكُم مَّا لَمْ تَكُونُوا تَعْلَمُونَ ﴿١٥١﴾ فَاذْكُرُ‌ونِي أَذْكُرْ‌كُمْ وَاشْكُرُ‌وا لِي وَلَا تَكْفُرُ‌ونِ ﴿١٥٢﴾} صدق الله العظيم [البقرة]
  { از آنها نترسید! واز من بترسید تا نعمت خود را بر شما تمام کنم، شاید هدایت شوید! (۱۵۰) همان‌گونه رسولی از خودتان در میان شما فرستادیم تا آیات ما را بر شما بخواند و شما را پاک کند و به شما، کتاب و حکمت بیاموزد و آنچه را نمی‌دانستید، به شما یاد دهد. (۱۵۱) پس به یاد من باشید، تا به یاد شما باشم! و شکر مرا گویید و کفران نکنید! (۱۵۲)}
  گذشتگان صالحتان را که در زمان نزول قرآن زندگی می‌کردند، به یاد شما می‌آورم؛ از آنجا که یهودیان گروهی نفهم و نادان هستند، ازآنها بیش از خداوند می‌ترسیدند. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {لَأَنْتُمْ أشدّ رَهْبَةً فِي صُدُورِهِمْ مِنَ اللَّهِ ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لا يَفْقَهُونَ ﴿۱۳﴾} صدق الله العظيم [الحشر]
  {قطعاً ترس و وحشتى که از شما در دل آنان است، سخت‌تر از هراسى است که آنان از خدا دارند و این به خاطر آن است که آنان گروهی هستند که فهم و معرفتى ندارند. (۱۳)}
  اما می‌بینم، علما و حاکمان امروزی مسلمانان، ازروی نادانی، از یهود، بیش از خداوند می‌ترسند؛ مگر کسی که خداوند به او رحم کند و به دعوتِ امام مهدی برای جنگ با یهودیان متجاوز و مهاجم پاسخ مثبت دهد. اگر بگویید: «مهدی کجاست؟» ، می‌گویم: اگرشما به حق اعتراف کنید، در طی یک عصر یا صبح، ظهور خواهم کرد و بدانید بعد از ظهور، ۴۸ ساعت بیشتر نخواهد گذشت که فرمان بسیج بدهم، چرا که قلب من نمرده و زنده است و قلب امام زنده، دردمند است و زخمِ انسانِ مرده، درد و رنج ندارد.
  با یهودیان صلح نمی‌کنم، مگر اینکه از دیار برادرانم خارج شده و با خواری و زبونی به دست خود جزیه پردازند. ما به اذن پروردگار عالمیان، بر آنها غالب بوده و پیروز هستیم. ازامام ناصر مُحمد يمانی که برای یاری رساندن به دین مُحمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، آمده است؛ پیروی کنید و کسی از من تبعیت نخواهد کرد مگر آنکه در آرزوی مرگ باشد. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  { فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ ۚ وَمَن يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ فَيُقْتَلْ أَوْ يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا ﴿۷۴﴾} صدق الله العظيم [النساء]
  {کسانى باید در راه خدا نبرد کنند که زندگى دنیا را به آخرت مى‌فروشند و کسى که در راه خدا مى‌جنگد، چه کشته شود و چه پیروز گردد، به زودى پاداشى بزرگ به او خواهیم داد (۷۴)}
  چرا که این مرگ، خود زندگی است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﴿۱۶۹﴾}صدق الله العظيم [آل عمران]
  {و هرگز گمان مبر کسانى که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده‌اند؛ بلکه آنها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزى داده مى‌شوند. (۱۶۹)}
  اگر کسی می‌بیند که دنیا را دوست داشته و از مرگ در راه خداوند اکراه دارد، بداند به علت اعمالی که قبلاً انجام داده است؛ خداوند از دیدار او اکراه دارد و لذا هرچه که آرزو کند، بر می‌آورد تا به گناهانش افزوده گردد و حتی اگر هزار سال هم عمر کند از عذاب خلاصی نداشته و فقط به گناهانش اضافه خواهد شد و در آخرت تنها آتش و جایگاهی بد در انتظارش خواهد بود.
  ای علمای امت و ای حاکمان ملت‌ها! شما را به جنگ در راه خداوند و اعتراف به شأن خود فرامی‌خوانم تا برای شما ظهور کرده و بر طبق فرمان خداوند، رهبری شما در جنگ در راه خداوند را برعهده گرفته و به انجام برسانم. با کافرانی که سرجنگ با من ندارند، نخواهم جنگید؛ بلکه با آنها به خوبی و عدل رفتار خواهد شد. در دین اجبار و اکراه جایی ندارد [ اشاره به آیه کریمه سوره البقرة: لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ ۖ(۲۵۶)] و خداوند به من امر ننموده که بر مردم سخت بگیرم تا ایمان بیاورند و اگر احدی از مؤمنان به جرم کفر، کافری را به قتل برساند، گردن او را خواهم زد؛ حتی اگر برادر خونی من [ یعنی فرزند مادر و پدرم] باشد که اگر چنین نکنم در برابر خداوند هیچ‌چیز به کمک من نخواهد آمد. مگر آنکه اولیایِ مقتول گذشت کنند که خداوند امر را به آنان واگذار کرده است و اگر از کسی جز قاتل انتقام گرفته شود، مثل آنچه که یمنی شیطانی می گوید:
  [ إن لفيت الغريم ولا ابن عمه ]
  [کافر را بکش و یا پسرعمویش را یعنی انتقام خون را هرطور هست بگیر]

  گردن او و قاتل هردو را خواهم زد، مگر آنکه اولیای آنها گذشت کنند، چرا که به قتل نفس متهم هستند که حرمت آن نزد خداوند، از حرمت مسجد الحرام بیشتر است.
  ای رهبران عرب و مسلمین! ای علمای مسلمین! ای مسلمانان! خدا را به شهادت می‌گیرم که شما را به جنگ در راه خداوند و پذیرش رهبری خود در این جنگ الهی فراخوانده‌ام. دلیل گزینش من به رهبری از جانب خداوند، این است که خواهید دید خداوند حقاً از نظر علم و بیان درست قرآن، مرا بر شما برتری داده است و اگر این چنین نشد؛ حجتی بر شما نیست، چرا که نتوانسته‌ام با علمی که هدایتگر از علم شماست و با پایدارترین سخن و بهترین تأویل خاموشتان سازم. مرا به دوستی برگزینید نه شیطان را، چرا که شیطان شما را رها کرده و فرو می‌گذارد و اگر از من روبرگردانید، به خداوند توکل می‌کنم که خداوند برای وکیل بودن کافی است. اگربگویید: «تو و خدایت به جنگ بروید که در آنجا قومی جبار هستند» ، راهی برای رهایی شما از بلای خداوند و یا تغییر آن نمی ‌ینم و بعد از آن درخواهید یافت خداوند با شما و آنها چه خواهد کرد و از فتنه‌ای بترسید که اگر فرا رسد، تنها به ظالمان اختصاص نخواهد داشت و بدانید خداوند شدید العقاب است.
  شما را از سیاره عذاب [سجیل] برحذر می‌دارم. همان سیاره‌ای که خداوند با سنگ‌های آن و از طریق پرندگان ابابیل، اصحاب فیل را هلاک نمود، پس به کجا می روید؟! انتخاب دیگری ندارید، ندای مرا استجابت کرده و به حق اعتراف نمایید و به‌جز از خدا از احدی نترسید که ما با اذن خداوند رب العالمین بر آنها چیره‌ایم.
  وسلامٌ على المُرسلين، والحمدُ لله ربّ العالمين..
  دعوتگر به‌سوی جهاد، الإمام ناصر مُحمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 4234 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..


  - 2 -

  الإمام ناصر محمد اليماني
  09 - 01 - 1430 هـ
  05 - 01 - 2009 مـ
  09:55 مساءً
  ــــــــــــــــــ


  إن لم تفعلوا ما تؤمرون بالقتال في سبيل الله فاعلموا أنكم لستم من أحباب الله وأوليائه المخلصين ..

  أعوذُ بالله السميع العليم من الشيطان الرجيم، بسم الله الرحمن الرحيم:
  {وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ (60)} [الأنفال].

  {يَا أيّها الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ (38) إِلَّا تَنْفِرُوا يُعَذِّبْكُمْ عَذَابًا أَلِيمًا وَيَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَيْرَكُمْ وَلَا تَضُرُّوهُ شَيْئًا وَاللَّهُ عَلَى كلّ شَيْءٍ قَدِيرٌ (39)} [التوبة].

  {فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالآخِرَةِ وَمَن يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَيُقْتَلْ أَو يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا (74)} [النساء].

  {الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا (76)}
  [النساء].

  {وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ كُلُّهُ لِلّه فَإِنِ انتَهَوْاْ فَإِنَّ اللّهَ بِمَا يَعْمَلُونَ بصير (39)} [الأنفال].
  صدق الله العظيم.

  من الإمام المهديّ إلى قادة العرب وعلمائهم، ما خطبُكم لا تستجيبون لدعوة الله في مُحكم كتابه إلى قتال أعدائكم الذين يُدمِّرون ديار إخوانكم فوق رؤوسهم تدميراً وأنتم تنظرون؟ وهنا أصبح القتال في سبيل الله فرضاً جبرياً على كلّ قادرٍ من المسلمين على حمل السلاح وأمراً مُحكماً من ربّ العالمين على المؤمنين، وإن لم تفعلوا ما تؤمرون بالقتال في سبيل الله فاعلموا أنّكم لستم من أحباب الله وأوليائه المخلصين، فإن قُلتم: "بل نحن أحباب الله وأولياؤه". فمن ثمّ أردّ عليكم بقوله تعالى:
  {فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ‎﴿٩٤﴾‏ وَلَن يَتَمَنَّوْهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَيْدِيهِمْ ۗ وَاللَّهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمِينَ ‎﴿٩٥﴾‏ وَلَتَجِدَنَّهُمْ أَحْرَصَ النَّاسِ عَلَىٰ حَيَاةٍ وَمِنَ الَّذِينَ أَشْرَكُوا ۚ يَوَدُّ أَحَدُهُمْ لَوْ يُعَمَّرُ أَلْفَ سَنَةٍ وَمَا هُوَ بِمُزَحْزِحِهِ مِنَ الْعَذَابِ أَن يُعَمَّرَ ۗ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِمَا يَعْمَلُونَ ‎﴿٩٦﴾}‏ صدق الله العظيم [البقرة].

  فما هي حُجّتكم بعدم النفير في سبيل الله وقتال اليهود؟ فإن قُلتم: "إننا لا نخشى اليهود ولكنّنا نخشى أمريكا أمَّ اليهود وأباهم". ومن ثم أردّ عليكم بالحقّ وأقول لكم: إن كنتم ترون أنّهم أشد بأساً من الله فلكم الحقّ أن تخشوهم. وقال الله تعالى:
  {فَلاَ تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِي وَلأُتِمَّ نِعْمَتِي عَلَيْكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ (150) كَمَا أَرْسَلْنَا فِيكُمْ رَسُولاً مِّنكُمْ يَتْلُو عَلَيْكُمْ آيَاتِنَا وَيُزَكِّيكُمْ وَيُعَلِّمُكُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَيُعَلِّمُكُم مَّا لَمْ تَكُونُواْ تَعْلَمُونَ (151) فَاذْكُرُونِي أَذْكُرْكُمْ وَاشْكُرُواْ لِي وَلاَ تَكْفُرُونِ (152)} صدق الله العظيم [البقرة].

  وأُذكِّركم السلف الصالح من قبلكم في عصر التنزيل، كانت اليهود تخشاهم أشدّ من خشيتهم من الله، ذلك بأنّهم قوم لا يفقهون. تصديقاً لقوله تعالى:
  {لَأَنْتُمْ أَشَدُّ رَهْبَةً فِي صُدُورِهِمْ مِنَ اللَّهِ ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لا يَفْقَهُونَ (13)} صدق الله العظيم [الحشر].

  ولكنّي أرى علماء المسلمين وقاداتهم اليوم أنّ اليهود أشدّ رهبةً في صُدورهم من الله، ذلك لأنّهم قومٌ لا يفقهون! إلا من رحم ربّي واستجاب لدعوة الإمام المهديّ إلى قتال اليهود المعتدين، وإن قُلتم: "أين المهدي؟". لقلت لكم: اعترفوا بالحقّ فأظهر لكم في عشيةٍ أو ضحاها، واعلموا أنّه بعد الظهور لن أؤخِّر النفير أكثر من ثمانية وأربعين ساعة، فليس قلبي ميتاً؛ إنّه حيٌّ، و قلبُ الإمام الحيّ يتألم وما لجُرح الميت آلام، ولن أرجو من اليهود السلام حتى يخرجوا من ديار إخواني ويعطوا الجزية عن يدٍ وهم صاغرون، ونحن الأعلون وفوقهم قاهرون بإذن الله ربّ العالمين، فاتّبعوا الناصر لما جاء به محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم الإمام ناصر محمد اليماني، ولا يتّبعني إلا من يتمنى الموت؛ لأن الموت تصديقاً لقول الله تعالى:
  {فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالآخِرَةِ وَمَن يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَيُقْتَلْ أَو يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا (74)} صدق الله العظيم [النساء].

  ذلك لأن الموت هو الحياة، تصديقاً لقول الله تعالى:
  { وَلا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتاً بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ ربّهم يُرْزَقُونَ (169) }
  صدق الله العظيم [آل عمران].

  ومن يرى أنّه يحبّ الحياة الدُنيا ويكره الموت في سبيل الله فليعلم أنّ الله كرِه لقاءه وصرف قلبه بما قدّمت يداه فيؤتيه من الدُنيا ما يشاء ليزداد إثماً، ولن يُزحزحه من العذاب لو تعمَّر ألف سنةٍ ولا يزداد فيها إلا إثماً وليس له في الآخرة إلا النار وبئس القرار.

  ويا معشر علماء الأمّة وقاداتهم، إنّي أدعوكم للقتال في سبيل الله والاعتراف بشأني أظهر لكم فأقودكم كما أمر الله وأُقاتل في سبيل الله كما أمر الله، ولا أُقاتل الذين لا يقاتلوني من الكافرين؛ بل أحسن إليهم وأقسط بالعدل فلا إكراه في الدين، فلم يأمرني الله أن أُكره الناس حتى يكونوا مؤمنين، وإن قام أحد المؤمنين بقتل أحد الكافرين لأنّهُ كافر فسوف أقطع عُنقه حتى ولو كان أخي ابن أُمي وأبي، فإن لم أفعل فلن تغنوا عني من الله شيئاً إلا أن يعفوَ أولياء القتيل، وقد جعل الله لهم سلطاناً، ومن أخذ بالثأر من غير القاتل تصديقاً للمثل اليمني الشيطاني (إن لفيت الغريم ولا ابن عمه) فسوف أقطع عنقه وعُنق القاتل إلا أن يعفوَ أولياؤهم عن بعضهم البعض، فقد استهنتم بقتل النفس وهي أعظم حُرمة عند الله من حُرمة المسجد الحرام.

  ويا معشر قادة العرب والمسلمين وعلمائِهم وكافة المسلمين، إنّي أُشهد الله أنّي أدعوكم للقتال في سبيل الله والاعتراف بقيادتي عليكم لأقودكم في سبيل الله، وبُرهان اصطفائي من ربّي قائداً لكم هو أنّكم سوف تجدون أنّ الله حقاً قد زادني عليكم بسطةً في العلم بالبيان الحقّ للقرآن، وإن لم تجدوا هذا البرهان فلا حجّة لي عليكم لئن لم أخرس ألسنتكم بعلمٍ هو أهدى من علمكم وأقوم قيلاً وأحسن تأويلاً، فاتّخذوني خليلاً ولا تتّخذوا الشيطان، إن الشيطان كان للإنسان خذولاً، فإن تولّيتم فتوكّلت على الله وكفى بالله وكيلاً، ولن تجدوا لكم من بأس الله صرفاً ولا تحويلاً لئن قلت اذهب أنت وربك فقاتلا فإنّ فيها قوماً جبارين فسوف تعلمون ما يصنعُ بهم الله وبكم، واتّقوا فتنة لا تصيبنَّ الذين ظلموا منكم خاصة واعلموا أنّ الله شديدُ العقاب، وأُحذِّركم كوكب العذاب سجيل والذي أهلك الله بحجارةٍ منه أصحاب الفيل عن طريق طيرٍ أبابيل، فأين تذهبون؟ فلا خيار لكم، إما أن تستجيبوا فتعترفوا بالحقّ ولا تخشون أحداً إلا الله، فإنا فوقهم قاهرون بإذن الله ربّ العالمين.

  وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  الداعي إلى الجهاد؛ الإمام ناصر محمد اليماني.
  ـــــــــــــــــــ 3. افتراضي هدایت کننده به سوی حق باش و مردم را با بصیرتی که از جانب خداوند آمده است، به راه او دعوت کن که این پیروزی بزرگی است...

  - 3 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  02 - محرم - 1431 هـ
  19 - 12 - 2009 مـ
  ۲۸- آذر -۱۳۸۸ه.ش.
  09:32 مساءً
  ـــــــــــــــــــ

  هدایت کننده به سوی حق باش و مردم را با بصیرتی که از جانب خداوند آمده است، به راهِ او دعوت کن که این پیروزی بزرگی است...
  بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  سلام و خوش‌آمد به کسی که خود را هدایتگر به سوی حق و دعوت کننده به راه راست می‌شمارد. به میزِ گفتگویِ آزادِ جهانی خوش آمدید که تنها شرط شرکت در آن، این است که اگراز پیروان محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم هستید، بحث و گفتگوی ما، از بصیرتی خواهد بود که از جانب خداوندِ من و شما و پروردگار عالمیان آمده است [یعنی قرآن]. ایشان را الگوی خود قرار داده و پا جای پای او نهاده و با بصیرتی که با آخرین پیامبر خداوند، جدِّ من محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، آمده است، با مردم صحبت می‌کنیم. نبیّ و رسولی بعد ایشان نخواهد آمد و وحی جدیدی نیز درکار نیست مگر همان که بر آخرین رسول و نبیّ خداوند نازل شد که همان قرآن عظیمی است که خداوند آن را برای تمام عالمیان فرستاده است تا هرکس که بخواهد به راه راست هدایت شود.

  از آنجایی که مهدی منتظر، رسول جدیدی نیست، بلکه برای یاری به محمد [ناصر محمد] صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم برانگیخته شده است، با همان بصیرتی که بر محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم فرستاده شد، یعنی قرآن عظیم با مردم سخن می‌گوید. هرکس هدایت شود به سود اوست و هرکس که گمراه شود با خود اوست و وظیفه ما جز ابلاغ و آگاه کردن [مردم] نیست.
  خداوند به ما امر نفرموده که مردم را تحت فشار قرار دهیم تا مؤمن شوند، به درستی که وظیفه ما پند دادن با کتاب خداوند، قرآن عظیم است؛ البته اگر به آن ایمان داشته باشید. حجت خداوند بر محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، کتابِ خداوند، قرآن عظیم است و او از پیروی از مسیری که مخالف آیات محکم کتاب خدا، قرآن عظیم باشد، برحذر شده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَكَذَٰلِكَ أَنزَلْنَاهُ حُكْمًا عَرَبِيًّا ۚ وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللَّـهِ مِن وَلِيٍّ وَلَا وَاقٍ ﴿٣٧﴾} صدق الله العظيم [الرعد].
  { و همچنین ما قرآن را کتابی با حکمت و فصاحت عربی فرستادیم، و اگر با این علم و دانش که بر تو آمد باز پیرو میل جاهلانه آنها شدی دیگر مدد و نگهبانی از خدا نخواهی داشت.}

  بنابر این، خداوند بعد از آنکه قرآن را تنزیل نمود، آن را حجت بر رسول خود قرار داد و پس از تبلیغ قرآن [توسط پیامبر] ، آن را حجت بر قومش قرار داد. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَإِنَّهُ لَذِكْرٌ لَّكَ وَلِقَوْمِكَ ۖ وَسَوْفَ تُسْأَلُونَ ﴿٤٤﴾} صدق الله العظيم [الزخرف].
  {
  و قرآن برای تو و قومت پند و اندرز است، و البته ازتو وقومت درباره آن سؤال خواهید شد}

  پس اگر تو از هدایت‌شدگانی و قصدت چیزی جزهدایت مردم نیست و از گمراهانی نیستی که با دادن نسبت نادرست به خداوند، باعث گمراهی مردم می‌شوند؛ باید حتماً مردم را به‌سوی بصیرتی که از جانب خداوند آمده است، دعوت نمایی. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {قُلْ هَـٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّـهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّـهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿١٠٨﴾} صدق الله العظيم [يوسف]
  {بگو: طریقه من و پیروانم همین است که خلق را به خدا با بینایی و بصیرت دعوت کنیم، و خدا را از شرک و شریک منزه دانم و هرگز به خدای یکتا شرک نیاورم. (۱۰۸)}
  دعوت به‌سوی خداوند، تنها بر عهده مهدی منتظر نیست که منتظرید بیاید و مردم را از ظلمات و تاریکی‌ها خارج کرده و به سوی نور ببرد
  ، بلکه تمام کسانی که پیرو محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم هستند، دعوتگر به سوی خداوند هستند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {قُلْ هَـٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّـهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّـهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿١٠٨﴾} صدق الله العظيم [يوسف]
  {بگو: طریقه من و پیروانم همین است که خلق را به خدا با بینایی و بصیرت دعوت کنیم، و خدا را از شرک و شریک منزه دانم و هرگز به خدای یکتا شرک نیاورم. (۱۰۸)}
  آیا شما خود را پیرو محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم دانسته و همان‌گونه که محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، با مردم سخن می گفت؛ با همان حجت و بصیرت با آنها سخن می‌گویید؟ یا نمی‌دانید محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، از چه چیزی برای مردم حجت می‌آورد؟ اما خداوند در آیات محکم کتاب خود فتوی داده است که رسولش از چه برای مردم بگوید. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَأَنْ أَتْلُوَ الْقُرْآنَ ۖ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ ۖ وَمَن ضَلَّ فَقُلْ إِنَّمَا أَنَا مِنَ الْمُنذِرِينَ ﴿٩٢﴾} صدق الله العظيم [النمل]
  {و قرآن [را بر مردم] تلاوت كنم.» پس هر كس هدایت را بپذیرد، به سود خود پذیرفته، و هركس گمراه شود، پس بگو: «من فقط هشداردهنده‌ام!» (۹۲)}
  خداوند، رسول خود را از پیروی از اصولی که مخالف قرآن هستند برحذر داشته و او را به پایبند بودن به کتابِ خداوند قرآن عظیم فراخوانده و به جهادی بزرگ[با مخالفان آن]دعوت کرده است
  . خداوند تعالی می فرماید:
  {فَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَجَاهِدْهُم بِهِ جِهَادًا كَبِيرًا ﴿٥٢﴾} صدق الله العظيم [الفرقان]
  {پس تو هرگز تابع کافران مباش و با آنها سخت جهاد کن. (۵۲)}
  به همین دلیل است که می‌بینید امام مهدی که به حق از جانب خداوند آمده است، به هیچ‌وجه از شما اطاعت نکرده و نخواهد کرد و هم چنان که جدّ و پیشوایم و از مادر و پدر و جان و تمام مردم عزیزترم محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم عمل می‌نمود؛ من نیز با قرآن عظیم با شما به سختی جهاد می‌کنم. اراده خداوند براین نیست که من آغازگر دینی جدید باشم، بلکه من تابع بوده و شما را به‌سوی آنچه که محمد رسول‌الله و تمام رسولان خداوند [که بهترین سلام و صلوات پروردگار عالمیان بر آنان باد] دعوت می‌کردند، فرامی‌خوانم. کلمه‌ای که بین تمام انبیا و مرسلین یکی است:
  «لا إله إلا الله وحده لا شريك له»
  خدا را پرستیده و چیزی را با او شریک نگیرید که از عذاب شوندگان خواهید بود. هرکس که به خدا شرک بیاورد، در حقیقت به خود ظلم کرده و بعد از مرگش وارد آسمان و بهشت نمی‌گردد؛ بلکه درهای آسمان به رویش بسته شده و از آنجا سقوط خواهد کرد و پرندگان او را ربوده یا باد او را به مکانی دور در آتش جهنم می‌اندازد [اشاره به آیه کریمه سوره الحجّ: حُنَفَاءَ لِلَّـهِ غَيْرَ مُشْرِكِينَ بِهِ ۚ وَمَن يُشْرِكْ بِاللَّـهِ فَكَأَنَّمَا خَرَّ مِنَ السَّمَاءِ فَتَخْطَفُهُ الطَّيْرُ أَوْ تَهْوِي بِهِ الرِّيحُ فِي مَكَانٍ سَحِيقٍ ﴿۳۱﴾]. خداوند شرک به خود را نمی‌بخشد، اما گناهان دیگر را اگر اراده نماید، خواهد بخشید به شرط آنکه بندگان، اعمال خود را برای خداوند خالص کرده و امید به دیدار خداوند داشته باشند و کسی را با خدا شریک نگیرند. کسی که دین خود را برای خداوند خالص کرده باشد، جز او را نخواهد خواند، ولو اینکه خوشایند کافران نباشد. قلبِ کافران از یگانه خواندن خداوند، منزجر بوده و با خواندن غیرخداوند شادمان می‌شود. داوری با پروردگاری است که بهترین جداکننده بین متخاصمین در امر خداوند است، البته اگر از خداوند پروا داشته باشند. هیچ‌چیز را با خدا شریک نگیرید و بدانید تمام انبیا و رسولان، همگی مانند شما بندگان خداوند هستند که در جستجوی وسیله‌اند تا به خداوند نزدیک‌تر شوند، پس اگر خدا را می‌پرستید و عبدِ او هستید، چرا راه آنها را دنبال نکرده و برای رسیدن به حب و قرب خداوند با یکدیگر رقابت نمی‌کنید؟
  تنها وظیفه‌ای که از جانب خداوند بر دوش انبیا گذاشته شده است، تبلیغ رسالت است تا به تمام عالمیان به روشنی اعلام کنند که خداوند، پروردگارِعالمیان است. او پروردگار انبیا و رسولان است، پروردگار آسمان‌ها و زمین و آنچه که در آنها و بین آنهاست، پروردگار بهشتی است که عرض آن به اندازه تمام آسمان و زمین است، پروردگار عرش عظیم است و نه خدایی جز او وجود دارد و نه معبودی؛ پس مانند انبیا و رسولانی که در راه حب و قرب او با هم در رقابتند، تنها او را بپرستید. خداوند را مختص رسولان و انبیا ندانید که مورد عذاب بسیار شدید خداوند قرار خواهید گرفت. مگرخداوند رسولان و انبیا را برای دعوت مردم به عبادت دور از شرک پروردگار برنیانگیخته است؟ اگر بندگان واقعاً خدا را می پرستند، پس باید در پی رقابت با یکدیگربرای رسیدن به حب و قرب معبودشان باشند و خداوند تنها معبودشان باشد و او را بدون شرک پرستش نمایند نه اینکه به عبادت بندگان او مشغول شوند. اگر حقیقتاً پروردگار را می پرستند [بدانند] ، بین بندگان او تفاوتی نیست مگر در میزان تقوی و کوشش برای رسیدن به حب و قرب خداوند. این همان چیزی است که فرستاده حق خداوندتان، مهدی منتظر شما را به‌سوی آن فرامی‌خواند که همان دعوت تمام انبیا و رسولان الهی است و بین هیچ‌یک از رسولان خداوند تفاوتی نیست و من از مسلمانانِ پیرو رسولان خداوند موسی، عیسی و محمد که صلوات خداوند بر همه آنها باد، هستم. پیرو تمام رسولان خداوند هستم که مردم را به اسلام دعوت کرده و به آنان امر می‌کنند که تسلیم خداوند، پروردگار عالمیان گردند و بدانند خدایی به‌جز او نیست و او را عبادت کنند. این دعوت من و تمام رسولان خداوند است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَمَا أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِكَ مِن رَّسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ ﴿٢٥﴾} صدق الله العظيم [الأنبياء]
  {و ما هیچ رسولی را پیش از تو به رسالت نفرستادیم جز آنکه به او وحی کردیم که به جز من خدایی نیست، پس مرا به یکتایی پرستش کنید و بس. (۲۵)}
  اما ای مردم! شما از این امر سرپیچی کردید و اکثرتان از حق کراهت داشته و بدان کافرید و به‌جزعد‌ی کمی، بقیه ایمان نیاوردید. با کمال تأسف، گروهی از مؤمنان ایمانشان به خداوند، با شرک آلوده است و انبیا و رسولان و مهدی منتظر را با خدا شریک می‌کنند و معتقدند که سزاوار نیست که برای حب و قرب خداوند، با انبیا و رسولان و مهدی منتظر رقابت کنند، لذا آنها را با خدا شریک قرار داده‌اند و من، جز خداوند ولی و نصیری برایشان نمی‌یابم؛ مگر کسی که مورد رحمت پروردگار قرار گرفته و با قلبی پاک [قلبی سلیم] از شرک، که گناه و ظلمی بزرگ است؛ در پیشگاهِ خداوند حاضر شود.
  ای مردم! خیرِ شما در این است که دست از تعظیم یکدیگر برداشته و رو به‌سوی خداوند نمایید، به‌درستی که تمام انبیا و رسولان، همانند شما، بندگان خداوند هستند که برای قرب بیشتر نسبت به خداوند، به دنبال وسیله‌اند و به رحمت او امیوار بوده و از عذاب او می‌هراسند. چقدر از آیات محکم کتاب خداوند، برای عالم و جاهلتان اعم از انس و جن، برهان آورده و شما را بدان‌ها پند داده‌ایم، اما اکثر شما از حق کراهت داشته و می‌خواهید مهدی منتظر پیرو شیعیان یا اهل سنّت یا هر فرقه دیگری باشد و دنباله‌رو خواسته‌های شما گشته و تفرقه بین شما را بیشتر نماید. هیهات، هیهات! که ابداً چنین نمی‌شود و حق، تابع هوی و خواسته‌های شما نخواهد بود. آیه و نشانه‌ای که از آسمان خواهد آمد، بر همه شما چیره شده و درحالی‌که خوار و زبون شده‌اید، وادارتان خواهد کرد که در مقابل حق، گردن خم کنید و شایسته‌ی حق نیست که پیرو هوی و خواسته‌های شما گردد.
  خداوند، مهدی منتظر را، از شیعیان اثنی عشری قرار نداده است،
  از اهل سنت و جماعت و یا هر فرقه دیگر دینی نیز، نیست که علی‌رغم نازل شدن آیات محکم کتاب،آیات کتاب الهی را رها کرده و دسته‌دسته شده‌اند. پناه بر خدا که من، از هریک از این فرقه‌ها باشم، من مسلمان حنیف بوده و از مشرکان نیستم و مردم را با بصیرتی که از جانب خداوندشان آمده است یعنی قرآن عظیم، به‌سوی او دعوت می‌کنم. من آغازگر[دین جدیدی] نیستم بلکه تابع [رسول خداوند] می‌باشم. من و کسانی که از من پیروی کنند، عاقلند. اما نادانان، فرقه‌فرقه شده و از مردم می‌خواهند از هوی و خواسته آنها پیروی کنند و هر یک به داشته‌های‌ خود مشغول و مغرورند. اگر دست از فرقه‌گرایی در دین اسلام برندارند، مسلمان نیستند. اگر به آیات محکم کتاب خداوند پایبند نباشند، مسلمان نیستند. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {وَمَا أَنتَ بِهَادِي الْعُمْيِ عَن ضَلَالَتِهِمْ ۖ إِن تُسْمِعُ إِلَّا مَن يُؤْمِنُ بِآيَاتِنَا فَهُم مُّسْلِمُونَ ﴿٨١﴾} صدق الله العظيم [النمل]
  { ونیز نمی‌توانی کوران را از گمراهیشان برهانی؛ تو فقط می‌توانی سخن خود را به گوش کسانی برسانی که آماده پذیرش ایمان به آیات ما هستند و در برابر حق تسلیمند! (۸۱)}
  اما من به کسانی که از بصیرت خداوند یعنی آیات محکم و روشنِ کتاب خداوند روگردانده و دینشان را بعد از نازل شدن آیات روشن کتاب، به گروه‌های مختلف تقسیم کرده‌اند، هشدار می‌دهم که عذاب شدیدی در انتظار آنهاست، مگر اینکه قبل از رسیدنِ شبِ نصرت و ظهور، توبه کنند و خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِن بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْبَيِّنَاتُ ۚ وَأُولَـٰئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿١٠٥﴾} صدق الله العظيم [آل عمران]
  {و شما مانند آنانی نباشید که پس از آنکه آیات روشن برای [هدایتّ آنها آمد، راه تفرقه و اختلاف پیمودند، که البته برای آنها عذاب بزرگ خواهد بود. (۱۰۵)}
  اما شما فرمانِ اکیدِ خداوند را پشت‌سر انداخته و همان راه اهل کتاب را در پیش گرفتید و مانند آنها مطالبی را که نمی‌دانستید، به خدا نسبت دادید. به دنبال ظن و گمان خود رفتید درحالی‌که گمان جایگزین حق نخواهد شد. در دین خود شاخه‌شاخه شده و هریک به داشته‌های خود شاد و مغرورید.
  لذا مهدی منتظر که به حق از جانب خداوند آمده است، به شما می‌گوید: می‌دانید چرا اهل کتاب با گروه‌گروه شدن و چند پاره کردن دینشان، چیزی در دستشان نیست؟ چون آنها به تورات و انجیل عمل نکرده و کتاب خدا را رها کردند و خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَقَالَتِ الْيَهُودُ لَيْسَتِ النّصارى عَلَى شَيْءٍ وَقَالَتِ النّصارى لَيْسَتِ الْيَهُودُ عَلَى شَيْءٍ وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ} صدق الله العظيم [البقرة:۱۱۳]
  { و یهودیان گفتند: «نصارا بر حقّ نیستند.» و نصارا گفتند: «یهودیان بر حقّ نیستند.» درحالی‌که همه، کتاب آسمانی را می‌خوانند}
  آیا می‌دانید تمامی آنها برحق نیستند، چون از کتاب حقِّ خداوند روگردانند، علی‌رغم اینکه به تورات و انجیل ایمان دارند ولی نه از تورات پیروی می‌کنند و نه از انجیلِ حقّی که زا نزد پروردگارشان آمده است؛ بلکه پیرو خواسته و امیال خود شده و هم خود گمراه شده‌اند و هم دیگران را گمراه کرده‌اند و برای همین نه یهود و نه نصاری، بر‌آیین حقّ نیستند، مگر اینکه به کتاب خدا، تورات و انجیل و قرآن عظیم عمل کنند؛ تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَىٰ شَيْءٍ حَتَّىٰ تُقِيمُوا التَّوْرَاةَ وَالْإِنجِيلَ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُمْ} صدق الله العظيم [المائدة:۶۸]
  {بگو: «اى اهل کتاب! بر هیچ چیز [از آیین حقّ] نیستید مگر آن که تورات و انجیل و آنچه را از سوى پروردگارتان نازل شده، برپا دارید.»}
  همانا که امام مهدی نه نسبت به تورات و انجیل کافر است و نه قرآن عظیم، بلکه به همه‌ی این کتاب‌ها ایمان دارد؛ مگر آنکه امری برخلاف آیات محکم قرآن باشد، فرقی ندارد درتورات و انجیل باشد یا در سنت نبوی. به پروردگار عالمیان قسم می‌خورم، من از آنچه که مخالفِ آیات محکم قرآن عظیم باشد، پیروی نکرده و هرچه را که مخالف محکمات کتاب خدا باشد؛ به زمین افکنده و پایمال می‌کنم، می‌دانید چرا؟ چون می‌دانم هرچه که مخالف آیات محکم کتاب خداوند، قرآنِ عظیمِ محفوظ از تحریف باشد، فرقی نمی‌کند در تورات و انجیل آمده باشد یا در سنت نبوی، از نزد خدا نیست بلکه توسط شیطان رجیم و از زبان یارانش، همان کسانی که در ظاهر ایمان داشته و کفر خود را مخفی می‌کنند؛ بیان شده است. هیهات، هیهات! والله که مهدی منتظر از مسلمانان و نصاری [مسیحیان] و یهودیانی که به اموری تمسک جسته‌اند که مخالف آیات محکم قرآن عظیم هستند، پیروی نمی‌کند؛ ولو اینکه تنها خودم به محکمات قرآن عظیم پایبند باشم تا با قلبی سلیم و عاری از شرک به ملاقات پروردگارم بشتابم. من آیات روشن و بیّنه کتاب را برایتان می‌خوانم و هرکس هدایت شد، به نفع خود اوست و هرکس گمراه گشت نیز، برخود اوست و من وکیل شما نبوده و کسی را به زور وادار نمی‌کنم که با اکراه ایمان بیاورد.
  ممکن است یکی از علمای بزرگ مسلمانان بخواهد سخنان مرا قطع کرده و بگوید: «صبر کن، صبر کن، آهسته‌تر، آهسته‌تر، ناصر محمد یمانی! بر اعصاب خود مسلط باش. چه کسی به تو گفته است که ما علمای مسلمین از کتاب خداوند قرآن عظیم، پیروی نمی‌کنیم؟ تو کجا با ما بودی و دانش خود را از کجا کسب کرده‌ای؟ ما علمای مسلمین، همگی به قرآن عظیم ایمان داشته و به آن تمسک می‌جوییم» مهدی منتظر در پاسخ ایشان می‌گوید: اگر چنین است و اگر راست می‌گویید، پس به ندایِ دعوتگری پاسخ دهید که همه شما را به حکمیت بر اساس کتاب خداوند دعوت می‌کند. من می‌دانم شما کتاب خدا قرآن عظیم را تلاوت می‌کنید، اما مَثَلِ شما مانند یهود و نصاری [مسیحیان] شده است که کتاب خدا تورات و انجیل را می‌خواندند و به این دو کتاب ایمان داشتند، اما نه به تورات عمل می‌کردند و نه به انجیل. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَقَالَتِ الْيَهُودُ لَيْسَتِ النّصارى عَلَى شَيْءٍ وَقَالَتِ النّصارى لَيْسَتِ الْيَهُودُ عَلَى شَيْءٍ وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ} صدق الله العظيم [البقرة:۱۱۳]
  { و یهودیان گفتند: «نصارا بر حقّ نیستند.» و نصارا گفتند: «یهودیان بر حقّ نیستند.» درحالی‌که همه، کتاب آسمانی را می‌خوانند}

  آیا می‌دانید مقصود خداوند از اینکه می‌فرماید: {وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ}چیست؟؟ یعنی علی‌رغم اینکه کتاب خداوند، تورات و انجیل را خوانده و به آن ایمان دارند، اما نه به تورات عمل می‌کنند نه به انجیل و چقدر ایمانشان آنها را به امور بدی فرمان می‌دهد، لذا تا زمانی که به کتاب خداوند، تورات و انجیل و قرآن عمل نکنند و اصول آنها را برپا ندارند، چیزی در دست ندارند. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَى شَيْءٍ حتّى تُقِيمُواْ التّوراة وَالإِنجِيلَ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن ربّكم}صدق الله العظيم [المائدة:۶۸]
  { بگو: «اى اهل کتاب! بر هیچ چیز [از آیین حقّ] نیستید مگر آن که تورات و انجیل و آنچه را از سوى پروردگارتان نازل شده، برپا دارید.»}
  ای مسلمانان! این امر، درمورد شما هم صدق می‌کند، به خداوند عظیم که پروردگار آسمان‌ها و زمین و مابین آنها و خداوند عرش عظیم است، سوگند، شما نیز تا زمانی که به قرآن عظیم [که رهایش کرده‌اید] عمل نکنید، چنین خواهید بود، قرآنی که حبل خداوند است و به شما امر شده است تا به آن پایبند باشید و اگر ایمان دارید، به آنچه که خلاف قرآن است، کافر شوید. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ وَاذْكُرُوا نِعْمَتَ اللَّـهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىٰ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا ۗ كَذَٰلِكَ يُبَيِّنُ اللَّـهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ ﴿١٠٣﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].
  { و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید، و پراکنده نشوید! و نعمت خدا را بر خود، به یاد آرید که چگونه دشمن یکدیگر بودید و او میان دل‌های شما، الفت ایجاد کرد و به برکتِ نعمتِ او، برادر شدید! و شما بر پرتگاه آتش بودید، خدا شما را از آن نجات داد؛ این چنین، خداوند آیات خود را برای شما آشکار می‌سازد؛ شاید پذیرای هدایت شوید. (۱۰۳)}
  و تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَكُم بُرْ‌هَانٌ مِّن رَّ‌بِّكُمْ وَأَنزَلْنَا إِلَيْكُمْ نُورً‌ا مُّبِينًا ﴿
  ١٧٤﴾ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّـهِ وَاعْتَصَمُوا بِهِ فَسَيُدْخِلُهُمْ فِي رَ‌حْمَةٍ مِّنْهُ وَفَضْلٍ وَيَهْدِيهِمْ إِلَيْهِ صِرَ‌اطًا مُّسْتَقِيمًا ﴿١٧٥﴾} صدق الله العظيم [النساء]
  {ای مردم، برای هدایت شما از جانب خدا برهانی آمد و نوری تابان به شما فرستادیم. (۱۷۴) پس آنان که به خدا گرویدند و به او متوسل شدند، آنها را به جایگاه رحمت و فضل خود درخواهد آورد و به راهی راست به سوی خود رهبری نماید. (۱۷۵)}
  و این برهانی است مصون از تحریف که [مردم را] به سوی استوارترین مسیرراهنمایی می‌کند؛ البته اگر به آن ایمان داشته باشید. از پندی که برای شما و تمام عالمیان آمده است، از قرآن عظیم که برهان حقِ خداوندِ شماست پیروی کنید. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ}
  صدق الله العظيم [البقرة:۱۱۱]
  {بگو اگر راست می‌گویید برهانتان را بیاورید}
  و تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {أَمِ اتَّخَذُوا مِن دُونِهِ آلِهَةً ۖ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ ۖ هَـٰذَا ذِكْرُ مَن مَّعِيَ وَذِكْرُ مَن قَبْلِي ۗ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لَا يَعْلَمُونَ الْحَقَّ ۖ فَهُم مُّعْرِضُونَ ﴿٢٤﴾} صدق الله العظيم [الأنبياء].

  { آیا آنها معبودانی جز خدا برگزیدند؟! بگو: دلیلتان را بیاورید! این سخن کسانی است که با من هستند، و سخن کسانی است که پیش از من بودند! امّا بیشتر آنها حق را نمی‌دانند واز آن روی گردانند. (۲۴)}
  پس ای مهدی شماره هزارم! برای هر ادعایی باید برهانی داشت و در اینجا منظور از برهان، داشتن علم قاطع از آیات محکم قرآن است که از جانب خداوند رحمان عطا شده باشد. اگر با دانشی هدایتگر و سخنی درست‌تر و راهی استوارتر بر ناصر محمد یمانی غلبه نمایی، غرور مرا به گناه نمی‌کشاند و اولین کسی خواهم بود که از تو پیروی کرده و با تمام توانی که دارم [چون کسی بیش از توانش برای یاری رساندن به حق تکلیف ندارد] به تو کمک می‌کنم تا حق را یاری رسانم. اما اجازه بده قبل از آغازشدن گفتگو بین ما چیزی را بگویم و آن این است که تو قادر به این کار نبوده و نخواهی بود، چرا که اگر می‌توانستی با دانشی هدایتگرتر و سخنی درست‌تر و برهانی استوارتر بر ناصر محمد یمانی غلبه کنی؛ بدون هیچ شک‌وتردیدی، تو مهدی منتظر بوده و مهدی منتظر ناصر محمد یمانی دروغگوی ناسپاسی بود. البته اگر می‌توانستی با قرآن کتاب خداوند که از تحریف مصون است مرا خاموش سازی ولی هیهات.... و آیا بعد از آیات روشن و محکم حق، چیزی جز گمراهی هست؟
  و قسم به خداوند عظیم که استخوان‌های پوسیده و پراکنده را زنده می‌کند و پروردگار آسمان‌ها و زمین و پروردگار عرش عظیم است، خداوندی که جن را از شعله آتش و انسان را از خاکی خشکیده و سفالین آفرید و قسم به خداوند یکتا و قهار که همه را می‌بیند اما چشمی قادر به درک او نیست، اگر تمام علمای امت از جن و انس گرفته تا امت‌هایی چون پرندگان و جنبندگان، همگی سر میز گفتگو حاضر شوند، قادر نخواهند بود دانشی هدایتگرتر و سخنی درست‌تراز ناصر محمد یمانی عرضه نمایند. این قسم ناشی ازغرور مهدی منتظر نیست، من به مهدی منتظر بودن خود همان‌قدر ایمان و یقین دارم که به خداوند یگانه و بی‌شریک و به مُحمد رسول‌الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، باور دارم. من مهدی منتظرم راستین و حق هستم که شما را به سوی اعتصام و پایبندی به [کتاب] حقی که از جانب خداوند فرستاده شده، فراخوانده و توسط قرآن عظیمی که به حق از جانب پروردگارتان نازل شده، شما را به راه خداوند عزیز و حمید هدایت می‌کنم، تا او را به یگانگی پرستش کنید. سخن من با شما از آیاتی است که محکم و روشن بوده و اساس کتاب حق خداوند قرآن عظیم را می‌سازند. آیا بعد از حق، چیزی جز گمراهی وجود دارد؟ تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { فَمَاذَا بَعْدَ الحقّ إِلَّا الضَّلَالُ }صدق الله العظيم [يونس:۳۲]
  {با این حال، بعد از حق، چه چیزی جز گمراهی وجود دارد}

  ای مرد! به ما تهمت نزن که گفتگوی اهل علم را حذف می‌کنیم، مجبوریم از بیانات برخی از کسانی که ندانسته به خداوند نسبت می‌دهند کم کنیم. در بین آنها کسی نبوده است که از قرآن با من بحث کند که اگر از قرآن سخن بود همه را خاموش می‌کردم. اما بیاناتشان بدون آنکه از روی علم باشند یا نشانی از هدایت و کتاب منیر پروردگار عالمیان در آنها باشد، پشت‌سرهم ردیف می‌شود. آنها با تمسک به علمی که نشأت گرفته از طاغوت است، با من بحث می کنند و قرآن عظیم، این ریسمان الهی را به کناری نهاده و از مطالبی که خلاف آیات محکم کتاب خداوند قرآن عظیم است پیروی می‌نمایند، حبل المتینی استواری که نمی‌گسلد.اما اینها آیات خداوند را پشت سر انداخته‌اند، گویی آنها را نمی‌شنوند و به سراغ مطالبی می‌روند که از جانب غیر خداست و به همین دلیل هم هست که بین این مطالب [احادیث جعلی] و آیات محکم کتاب خداوند اختلاف زیادی دیده می‌شود. هر چه که خلاف آیات محکم کتاب الهی باشد از جانب طاغوت است و مَثَلِ آنها مانند کسی است که برای ممانعت از سقوط، به تار لانه عنکبوت آویزان شده باشد. اینها همان دوستان و اولیای طاغوت هستند که در آیات محکم کتاب خداوند درباره‌شان گفته شده است:
  {كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتخذتْ بَيْتاً وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ}صدق الله العظيم [العنكبوت:۴۱]
  {مثَل عنکبوت است که خانه‌ای برای خود انتخاب کرده؛ در حالی که سست‌ترین خانه‌های خانه عنکبوت است اگر می‌دانستند!}
  وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  الإمام المهديّ بالقرآن المجيد إلى صراط العزيز الحميد، الدّاعي إلى اجتماع الأمم على كلمة التوحيد، خليفة الله وعبده ناصر محمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 4235 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..

  - 3 -
  الإمام ناصر محمد اليمانيّ
  02 - 01 - 1431هـ
  19 - 12 - 2009 مـ
  09:23 مساءً
  ________  كُن مهديّاً إلى الحقّ وادعُ إلى سبيل ربّك على بصيرةٍ منه تفُزْ فوزاً عظيماً ..

  بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المرسَلين، والحمدُ لله ربِّ العالمين..
  ويا من يرى نفسه يهدي إلى الحقّ ويدعو إلى صراطٍ مستقيمٍ فأهلاً وسهلاً ومرحباً بك في طاولة الحوار الحرّة العالميّة شرط أن تحاورنا على بصيرةٍ من ربّي وربّك الله ربّ العالمين، إن كنتَ من أتباع محمد رسول الله - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - فاحذُ حذوه وجادل النّاس بالبصيرة التي جاء بها خاتمُ الأنبيّاء والمرسَلين جدّي محمد رسول الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، فلا نبيَّ مُرسلٌ من بعده ولا وحيَ جديدٌ إلّا ما تنزّل على خاتم الأنبيّاء والمرسَلين؛ القرآن العظيم رسالة الله إلى العالمين لمن شاء منهم أن يستقيم.

  وبما أنّ المهديّ المنتظَر لم يجعله الله رسولاً جديداً؛ بلْ يبعثه الله ناصراً لمحمد - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - ولذلك تجده يحاجّ النّاس بذات بصيرة محمدٍ رسول الله - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - القرآن العظيم، فمن اهتدى فلنفسه ومن ضلّ فعليها وما علينا إلّا البلاغ، ولم يأمرنا الله أن نُكرِه النّاس حتّى يكونوا مؤمنين وإنّما نحن مذكِّرين بكتاب الله القرآن العظيم إن كنتم به مؤمنين الذي جعله الله الحُجّة على محمد رسول الله - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - وحذّره الله أن يتّبع ما يخالف لمحكم كتاب الله القرآن العظيم. قال الله تعالى: {وَكَذَٰلِكَ أَنزَلْنَاهُ حُكْمًا عَرَبِيًّا ۚ وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللَّـهِ مِن وَلِيٍّ وَلَا وَاقٍ ﴿٣٧﴾} صدق الله العظيم [الرعد].

  إذاً القرآن قد جعله الله الحُجّة على رسوله من بعد التنزيل وجعله الحُجّة على قومه من بعد التبليغ. قال الله تعالى: {وَإِنَّهُ لَذِكْرٌ لَّكَ وَلِقَوْمِكَ ۖ وَسَوْفَ تُسْأَلُونَ ﴿٤٤﴾} صدق الله العظيم [الزخرف].

  فإن كنت من الهُداة المهديّين ولست من الضالين المُضلّين من الذين يقولون على الله ما لا يعلمون فحتماً نجدك تدعو النّاس على بصيرةٍ من ربّك تصديقاً لقول الله تعالى: {قُلْ هَـٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّـهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّـهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿١٠٨﴾} صدق الله العظيم [يوسف].

  وليست الدّعوة إلى الله حصريّاً على المهديّ المنتظر حتّى تنتظرونه لِيُخرج النّاس من الظُلمات إلى النّور؛ بلْ الدّعوة لكافة التّابعين لمحمد رسول الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، ولذلك قال الله تعالى: {قُلْ هَـٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّـهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّـهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿١٠٨﴾} صدق الله العظيم.

  فهل ترون أنّكم اتّبعتم محمداً رسول الله - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - فتحاجّون النّاس بما كان يُحاجّهم به محمدٌ رسول الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم؟ أم إنّكم لا تعلمون بمَ كان يُحاجّ النّاس به محمدٌ رسول الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم؟ ولكنّكم تجدون الفتوى من الله في محكم كتابه بما أمر الله رسوله أن يُحاجّ النّاس به. وقال الله تعالى: {وَأَنْ أَتْلُوَ الْقُرْآنَ ۖ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ ۖ وَمَن ضَلَّ فَقُلْ إِنَّمَا أَنَا مِنَ الْمُنذِرِينَ ﴿٩٢﴾} صدق الله العظيم [النمل].

  وحذّر الله رسوله أن يعتصم بما خالف للقرآن؛ بلْ يعتصم بكتاب الله القرآن العظيم فيُجاهدهُم به جهاداً كبيراً. وقال الله تعالى: {فَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَجَاهِدْهُم بِهِ جِهَادًا كَبِيرًا ﴿٥٢﴾} صدق الله العظيم [الفرقان].

  ولذلك تجد الإمام المهديّ الحقّ من ربّكم لم ولن يُطِيعكم شيئاً، ولا يزال يُجاهدكم بالقرآن العظيم جهاداً كبيراً كما فعل جدّي وقدوتي وأحبّ إليَّ من أمّي وأبي ومن نفسي ومن النّاس أجمعين؛ جدّي محمد رسول الله صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم، فلم يجعلني الله مُبتدعاً؛ بلْ مُتّبعاً وأدعوكم إلى ما دعاكم إليه محمدٌ رسول الله وكافة المرسَلين من ربّهم عليهم أفضل الصلاة وأتمّ التسليم من ربّ العالمين إلى كلمةٍ سواءٍ بين جميع الأنبيّاء والمُرسَلين: (لا إله إلّا الله وحده لا شريك له)، فكونوا له عابدين ولا تشركوا بالله شيئاً فتكونوا من المُعذَّبين، ومن أشرك بالله فقد ظلم نفسه ولن يدخل جنّة الله ولن يُولج في السماء من بعد موته؛ بلْ تُغلّق أبوابها في وجهه ثمّ يخرّ من السماء فتتخطّفه الطير أو تهوي به الريح إلى مكانٍ سحيقٍ في نار جهنّم ولن يغفر الله أن يُشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن شاء إن أخلصوا عملهم الصالح ويرجون لقاء ربّهم فلا يشركون بالله أحداً ولا يدعون مع الله أحداً إن كانوا له عابدين مُخلصين له الدّين ولو كره الكافرون، الذين إذا ذُكر الله وحده في القرآن اشمأزت قلوبهم وإذا ذُكر الذين من دونه فإذا هم يستبشرون، والحُكم لله وهو خير الفاصلين للمُختصمين في ربّهم لو كنتم تتّقون، فلا تشركوا بالله شيئاً واعلموا أنّ جميع عباد الله من الأنبيّاء والمرسَلين إنّما هم عبادٌ أمثالكم يبتغون إلى ربّهم الوسيلة أيّهم أقرب، فلماذا لا تتّبعونهم فتعبدون الله كما يعبدونه فتتنافسون على حُبّه وقُربه إن كنتم له عابدون؟ وما على الرسل من ربّهم إلّا البلاغ المُبين للعالمين أنّ الله ربّ أنبيائه ورسله وربّ السموات والأرض وما فيهما وما بينهما وربّ الجنّة التي عرضها السموات والأرض وربّ العرش العظيم لا إله غيره ولا معبودَ سواه، فاعبدوه كما يعبده كافة المتنافسين على حُبّه وقربه من أنبيائه ورسله والصالحين من عباده، فلا تذروا الله حصريّاً لهم من دونكم فيعذّبكم الله عذاباً نُكراً، فهل بعث الله كافة الأنبياء والمرسَلين إلّا لدعوة النّاس إلى عبادة الله وحده لا شريك له؟ فيتنافس كافة العبيد إلى ربّهم المعبود أيّهم أحبّ وأقرب إن كانوا له عبيداً، فاتّخَذوه إلههم المعبود لا إله غيره وما دونه عبيدٌ لله، فلا فرق بين عباد الله أجمعين إلّا بالتقوى والتنافس في حُبّ الله وقُربه إن كنتم له عابدون، فذلك ما يدعوكم إليه المهديّ المنتظر الحقّ من ربّكم وهي ذات دعوة كافة الأنبيّاء والمُرسَلين، ولا أفرّق بين أحدٍ من رسله وأنا من المسلمين التّابعين لرسول الله موسى وعيسى ومحمد صلّى الله عليهم أجمعين ومن التّابعين لكافة الرسل من ربّ العالمين الذين يدعون النّاس إلى الإسلام فيأمرونهم أن يُسلموا لله ربّ العالمين لا إله غيره فيكونوا له عابدين، فتلك دعوتي ودعوة كافة المُرسَلين من ربّهم تصديقاً لقول الله تعالى: {وَمَا أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِكَ مِن رَّسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ ﴿٢٥﴾} صدق الله العظيم [الأنبياء].

  ولكنّكم أبيتم يا أيّها النّاس وأكثركم للحقّ كارهون وبه كافرون ولم يؤمن منكم إلّا قليلاً، وكذلك هؤلاء المؤمنون للأسف لا يؤمن أكثرهم بالله إلّا وهم مشركون بربّهم أنبياءه ورُسله والمهديّ المنتظَر، ويعتقدون أنّهم لا ينبغي لهم أن ينافسوا أنبياء الله ورسله فينافسوهم في حُبّ الله وقُربه فأشركتم بالله ولن تجدوا لكم من دون الله وليّاً ولا نصيراً إلّا من رحم ربّي وجاء ربّه بقلب سليم من الشرك، إنّ الشرك لظلمٌ عظيم.

  ويا أيّها النّاس ذروا تعظيم بعضكم بعضاً إلى ربّكم خيراً لكم، وإنّما كافة الأنبيّاء والمرسَلين عبادٌ أمثالكم يبتغون إلى ربّهم الوسيلة أيّهم أقرب ويرجون رحمته ويخافون عذابه، فكم أذكّركم بآيات الكتاب المُحكمات البيّنات لعالمكم وجاهلكم وإنسكم وجنّكم ولكنّ أكثركم للحقّ كارهون، وتريدون مهديّاً منتظَراً يأتي مُتِّبعاً للشيعة أو للسنّة أو لأيّ فرقةٍ منكم فيتّبع أهواءكم فيزيدكم تفرّقاً إلى تفرقكم، وهيهات هيهات، وكلا وألف كلا، ولا ولن يتّبع الحقّ أهواءكم حتّى يُظهره الله عليكم وأنتم صاغرون بآية من السماء تجعل أعناقكم للحقّ خاضعة وما ينبغي للحقّ أن يتّبع أهواءكم.

  ولم يجعل الله المهديّ المنتظَر من الشيعة الاثني عشر، ولم يجعل الله المهديّ المنتظر من أهل السنّة والجماعة، ولم يجعل الله المهديّ المنتظر ينتمي إلى أيّ فرقةٍ من الذين فرّقوا دينهم شيعاً من بعد ما جاءتهم آيات ربّهم في مُحكم كتابه واتّخذوه مهجوراً وأولئك لهم عذابٌ عظيم، وأعوذُ بالله أن أنتمي لأيّ فرقة منكم؛ بلْ حنيفاً مسلماً وما أنا من المشركين أدعو إلى الله على بصيرةٍ من ربّي القرآن العظيم مُتّبعاً ولست مُبتدعاً، وأنا العاقل ومن اتّبعني، والذين لا يعقلون هُم الذين يدعون إلى فرقتهم ويُريدون من النّاس أن يتّبعوا أهواءهم وكُلّ حزب بما لديهم فرحون، فإن لم تنبذوا التفرّق في دين الإسلام فلستم من المسلمين، وإن لم تعتصموا بآيات الكتاب البيّنات المحكمات فلستم من المسلمين تصديقاً لقول الله تعالى: {وَمَا أَنتَ بِهَادِي الْعُمْيِ عَن ضَلَالَتِهِمْ ۖ إِن تُسْمِعُ إِلَّا مَن يُؤْمِنُ بِآيَاتِنَا فَهُم مُّسْلِمُونَ ﴿٨١﴾} صدق الله العظيم [النمل].

  وأمّا الذين أعرضوا عن بصيرة الآيات البيّنات المحكمات في كتاب ربّهم وفرّقوا دينهم شيعاً بعدما جاءتهم آيات الكتاب البيّنات فإنّي أبشّرهم بعذابٍ عظيمٍ إلّا أن يتوبوا قبل أن يأتي الله بأمره ليلة النّصر والظهور. وقال الله تعالى: {وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِن بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْبَيِّنَاتُ ۚ وَأُولَـٰئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿١٠٥﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].

  ولكنّكم نبذتم أمر الله المُحكم وراء ظهوركم واتّبعتم أهل الكتاب وقلتم على الله (مثلهم) ما لا تعلمون، فاتّبعتم الظنّ الذي لا يُغني من الحقّ شيئاً، وفرّقتم دينكم شيعاً وكُلّ حِزبٍ بما لديهم فرحون.

  ثمّ يردّ عليكم المهديّ المنتظر الحقّ من ربّكم و أقول: فهل تعلمون لماذا الذين فرّقوا دينهم شيعاً من أهل الكتاب ليسوا على شيء؟ وذلك لأنّهم لم يقيموا التّوراة والإنجيل واتّخذوا كتاب الله مهجوراً. وقال الله تعالى: {وَقَالَتِ الْيَهُودُ لَيْسَتِ النَّصَارَىٰ عَلَىٰ شَيْءٍ وَقَالَتِ النَّصَارَىٰ لَيْسَتِ الْيَهُودُ عَلَىٰ شَيْءٍ وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ} صدق الله العظيم [البقرة:113].

  فهل تعلمون أنّهم ليسوا على شيء كلّهم لأنّهم يعرضون عن كتاب الله الحقّ برغم أنّهم مؤمنون بالتّوراة والإنجيل ولكنّهم لم يتّبعوا التّوراة ولا الإنجيل الحقّ من ربّهم؛ بلْ اتّبعوا أهواءهم فضلّوا وأضلّوا ولذلك فهم ليسوا على شيء لا اليهود ولا النّصارى حتّى يقيموا كتاب الله التّوراة والإنجيل والقرآن العظيم تصديقاً لقول الله تعالى: {قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَىٰ شَيْءٍ حَتَّىٰ تُقِيمُوا التَّوْرَاةَ وَالْإِنجِيلَ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُمْ} صدق الله العظيم [المائدة:68].

  ألا وإنّ الإمام المهديّ لا يكفر بالتّوراة أو بالإنجيل ولا بالقرآن العظيم؛ بلْ مؤمن بهم جميعاً إلّا ما خالف لمحكم القرآن العظيم سواء يكون في التّوراة أو في الإنجيل أو في السنّة النبويّة، فأقسم بربّ العالمين لا أتّبع ما خالف لمحكم كتاب الله القرآن العظيم وأنْ أفرك ما خالف لمحكم كتاب الله بنعل قدمي فركاً وأسحقه سحقاً، وهل تدرون لماذا؟ وذلك لأنّي أعلم أنّ ما خالف لمحكم كتاب الله القرآن العظيم المحفوظ من التحريف سواء من التّوراة أو من الإنجيل أو من السُّنة النَّبويّة فهو جاء من عند غير الله من عند الطاغوت الشيطان الرجيم على لسان أوليائه الذين يُظهرون الإيمان ويبطنون الكفر، وهيهات هيهات ألا والله ما كان للمهديّ المنتظَر أن يتّبع المسلمين ولا النّصارى ولا اليهود الذين يستمسكون بما خالف لمحكم كتاب الله القرآن العظيم حتّى لو استمسكت به وحدي حتّى ألقى الله بقلبٍ سليم، وأتلو عليكم آيات الكتاب البيّنات فمن اهتدى فلنفسه ومن ضلّ فعليها وما أنا عليكم بوكيل، ولن أُكرِهكم حتّى تكونوا به مؤمنين.

  ولربّما يودّ أحد فطاحلة علماء المسلمين أن يقاطعني فيقول: "مهلاً مهلاً؛ بلْ رويداً رويداً يا ناصر محمد اليماني، فارفق بأعصابك، فمن الذي قال لك أنّنا علماء المسلمين لا نتّبع كتاب الله القرآن العظيم؟ فأين عشت منا وأين تعلمت علمك؟ فنحن جميع علماء المسلمين مؤمنون بالقرآن العظيم وبه مُعتصمون". ثمّ يردّ عليه المهديّ المنتظر: إذاً فأجيبوا داعي الاحتكام إلى كتاب الله إن كنتم صادقين، وأنا أعلم أنّكم تتلون كتاب الله القرآن العظيم ولكن مثلكم كمثل اليهود والنّصارى يتلون كتاب الله التّوراة والإنجيل وهم بِهما مؤمنون ثمّ لا يقيمون التّوراة ولا الإنجيل. وقال الله تعالى: {وَقَالَتِ الْيَهُودُ لَيْسَتِ النَّصَارَىٰ عَلَىٰ شَيْءٍ وَقَالَتِ النَّصَارَىٰ لَيْسَتِ الْيَهُودُ عَلَىٰ شَيْءٍ وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ} صدق الله العظيم.

  فهل تعلم المقصود من قول الله تعالى: {وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ}؟ أيّ يتلون كتاب الله التّوراة والإنجيل وهم بِهما مؤمنون ولكنّهم لا يقيمون التّوراة ولا الإنجيل فلبئس ما يأمرهم به إيمانهم، ولذلك فهم ليسوا على شيء حتّى يقيموا كتاب الله التّوراة والإنجيل والقرآن العظيم تصديقاً لقول الله تعالى: {قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لَسْتُمْ عَلَىٰ شَيْءٍ حَتَّىٰ تُقِيمُوا التَّوْرَاةَ وَالْإِنجِيلَ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُمْ} صدق الله العظيم.

  وكذلك أنتم معشر المسلمين أقسمُ بالله العظيم ربّ السموات والأرض وما بينهما وربّ العرش العظيم إنّكم لستم على شيء حتّى تقيموا هذا القرآن العظيم الذي اتّخذتموه مهجوراً وهو حبل الله الذي أمركم أن تعتصموا به وتكفروا بما خالفه إن كنتم به مؤمنين. قال الله تعالى: {وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ وَاذْكُرُوا نِعْمَتَ اللَّـهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىٰ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا ۗ كَذَٰلِكَ يُبَيِّنُ اللَّـهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ ﴿١٠٣﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].

  وتصديقاً لقول الله تعالى: {يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَكُم بُرْهَانٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَأَنزَلْنَا إِلَيْكُمْ نُورًا مُّبِينًا ﴿١٧٤﴾ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّـهِ وَاعْتَصَمُوا بِهِ فَسَيُدْخِلُهُمْ فِي رَحْمَةٍ مِّنْهُ وَفَضْلٍ وَيَهْدِيهِمْ إِلَيْهِ صِرَاطًا مُّسْتَقِيمًا ﴿١٧٥﴾} صدق الله العظيم [النساء].

  فهذا هو البرهان المضمون من التحريف يهدي للتي هي أقوم إن كنتم به مؤمنين، فاتّبعوا ذكركم وذكر العالمين القرآن العظيم البُرهان الحقّ من ربّكم تصديقاً لقول الله تعالى: {قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ} صدق الله العظيم [البقرة:111].

  وتصديقاً لقول الله تعالى: {أَمِ اتَّخَذُوا مِن دُونِهِ آلِهَةً ۖ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ ۖ هَـٰذَا ذِكْرُ مَن مَّعِيَ وَذِكْرُ مَن قَبْلِي ۗ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لَا يَعْلَمُونَ الْحَقَّ ۖ فَهُم مُّعْرِضُونَ ﴿٢٤﴾} صدق الله العظيم [الأنبياء].

  فيا أيّها المهديّ رقم الألف، إنّ لكُلّ دعوى برهان، ألا وإن البرهان هو سلطان العلم من الرحمن في مُحكم القرآن، فإن هيمنتَ على ناصر محمد اليماني بعلمٍ أهدى من علمه وأصدق قيلاً وأقوم سبيلاً فلن تأخذني العزّة بالإثم، فسوف أكون من أوّل التابعين لك فأنصر الحقّ بكُلّ ما أوتيتُ من قوة حسب جهدي إن استطعت فلا يُكلّف الله نفساً إلّا وسعها وحسب قُدرتها لنصرة الحقّ، ولكن اسمح لي أن أعلن النتيجة لك مُقدماً من قبل الحوار بيني وبينك أنّك لا ولن تستطيع شيئاً، فإنّ استطعت أن تُهيمن على ناصر محمد اليماني بعلم أهدى من علمه وأصدق قيلاً وأهدى سبيلاً فقد أصبحت أنت المهديّ المنتظَر لا شكّ ولا ريب وأصبح المهديّ المنتظَر ناصر محمد اليماني كذّاباً أشراً إن استطعت أن تُلجمني من كتاب الله الذكر المحفوظ من التحريف، ولكن هيهات هيهات.. فهل بعد الآيات البيّنات المُحكمات الحقّ إلّا الضلال؟

  وأقسمُ بالله العظيم مَنْ يُحيي العظام وهي رميم ربّ السموات والأرض وما بينهما وربّ العرش العظيم الذي خلق الجانّ من مارجٍ من نار وخلق الإنسان من صلصالٍ كالفخّار الذي يُدرك الأبصار ولا تُدركهُ الأبصار الله الواحد القهّار لو يحضر إلى طاولة الحوار للمهديّ المنتظَر كافة علماء الأُمم من الجنّ والإنس ومن كافة الأُمم ما يَدُبُّ أو يطير إلى طاولة الحوار جميعاً أنّهم لن يستطيعوا أن يأتوا بعلمٍ هو أهدى من عِلم ناصر محمد اليماني وأصدق قيلاً، وليس هذا قسم الغرور من المهديّ المنتظَر؛ بلْ لأنّي أعلم عِلم اليقين كما أعلم أنّ ربّي الله وحده لا شريك له وأنّ محمداً رسول الله - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - أنّي المهديّ المُنتظر الحقّ من ربّكم أدعوكم إلى الاعتصام بالحقّ الذي تنزّل إليكم من ربّكم فأهديكم بالقرآن المجيد إلى صِراط العزيز الحميد لتعبدوا الله وحده لا شريك له على بصيرةٍ من ربّي فأحاجّكم بآيات الكتاب المُحكمات البيّنات هُنّ أمّ الكتاب في القرآن العظيم الحقّ من ربّكم، فهل بعد الحقّ إلّا الضلال؟ تصديقاً لقول الله تعالى: {فَمَاذَا بَعْدَ الْحَقِّ إِلَّا الضَّلَالُ} صدق الله العظيم [يونس:32].

  فلا تفترِ علينا يا رجل أنّنا نقوم بحذف حوار أهل العلم! حاشا لله، وإنّما نضطر أن نُخفِّف من بيانات الذين يقولون على الله ما لا يعلمون، فلا أجدهم يحاجّوني من القرآن شيئاً ولو يحاجّوني من القرآن لأخرست ألسنتهم بالحقّ، ولكنّهم يُلقون بالبيان تلو البيان بغير علمٍ ولا هُدًى ولا كتابٍ مُنير من عند ربّ العالمين فيحاجّوني بعلم الطّاغوت فهم به مستمسكون وبه معتصمون ويذرون حبل الله القرآن العظيم فيتّبعون ما خالف لمُحكم كتاب الله القرآن العظيم حبل الله المتين ذو العروة الوثقى لا انفصام لها، فيذرون آيات الله وراء ظهورهم وكأنّهم لم يسمعوها، أولئك قد اعتصموا بما جاء من عند غير الله! ولذلك يكون بينه وبين مُحكم كتاب الله اختلافاً كثيراً لأنّ ما خالف لمُحكم كتاب الله فهو من عند الطاغوت، فمثلهم كمثل الذي يستمسك من السقوط بخيط من بيوت العنكبوت، أولئك أولياء الطّاغوت ومَثَلُهُم جاء في مُحكم الكتاب: {كَمَثَلِ الْعَنكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتًا ۖ وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنكَبُوتِ ۖ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ} صدق الله العظيم [العنكبوت:41].

  وسلامٌ على المرسَلين، والحمدُ لله ربِّ العالمين..
  الإمام المهديّ بالقرآن المجيد إلى صِراط العزيز الحميد، الدّاعي إلى اجتماع الأُمم على كلمة التوحيد، خليفة الله وعبده ناصر محمد اليمانيّ.
  __________________ 4. افتراضي برادر گرامی، این‌طور نیست که مرگ برهر امریکایی و مرگ بر هر یهودی باشد

  - 4 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  15 - محرم - 1431 هـ
  31 - 12 - 2009 مـ
  ۱۰- دی -۱۳۸۸ه.ش.
  09:22 مساءً

  ـــــــــــــــــــ
  برادر گرامی، این‌طور نیست که مرگ برهر امریکایی و مرگ بر هر یهودی باشد...

  اقتباس:
  نوشته اصلی توسط عزران
  الله واكبر/الموت لامريكا/الموت لاسرائيل/اللعنة على اليهوود/ما انصار هستیم
  این شعارتان است
  و پیامی برای برادر جومارات همراه سؤالی که هنوز از ایشان دارم: البطحاء چطور است؟
  بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  برادر کریم، خداوند به تو برکت دهد، اگر به عنوان انصارِ خداوند و برای یاری رساندن به فراخوان و دعوت خلیفه خداوند آمده‌ای، بدان! امام مهدی منتظر از تمام مردم جهان اعم از مسلمان و کافر، دعوت می‌کند تا در صلح و آرامش در کنارهم زندگی کنند و ما جز با ظالمینی که با مسلمانان می‌جنگند، با کس دیگری دشمنی نداریم. خداوند به ما امر فرموده تا با کافرانی که با ما سرجنگ نداشته و به حقوق ما تعدی نکرده‌اند، نجنگیم. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلا تَعْتَدُوا إِنَّ اللَّهَ لا يحبّ الْمُعْتَدِينَ ﴿۱۹۰﴾ }صدق الله العظيم [البقرة]
  {و در راه خدا، با کسانی که با شما می‌جنگند، نبرد کنید! و از حدّ تجاوز نکنید که خدا تعدّی‌کنندگان را دوست نمی‌دارد}
  لذا ما با آمریکایی‌هایی که به جنگ با دین ما نپرداخته و به ما تعدی نکرده باشند، سرجنگ نداریم، بلکه تنها با کسانی از آنها مبارزه کنید که از درِ دشمنی با شما درآمده‌اند. خداوند به شما اجازه نمی‌دهد که هر آمریکایی یا یهودی را که دیدید، فقط به‌خاطر آمریکایی بودن به قتل برسانید؛ ولو اینکه به جنگ شما نیامده باشند. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {وَلَا تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى}صدق الله العظيم [الأنعام:۱۶۴]
  {و هیچ نفسی بار [گناه] دیگری را بر دوش نگیرد}
  ای مسلمانان! آیا مجازید که پسری را به جرم اینکه پدرش قاتل است، به قتل برسانید؟ خداوند تعالی فرموده است:

  {وَلاَ تَقْتُلُواْ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللّهُ إِلاَّ بِالحقّ وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا فَلاَ يُسْرِف فِّي الْقَتْلِ إِنَّهُ كَانَ مَنْصُورًا}صدق الله العظيم [الإسراء:۳۳]
  {و هرگز نفس که خدا قتلش را حرام کرده مکشید مگر آنکه به حکم حق، مستحق قتل شود و کسی که خونش به مظلومی و ناحق ریخته شود، ما به ولیِّ او حکومت و تسلط دادیم و آن ولیّ [در مقام انتقام]، در قتل و خونریزی اسراف نکند که او از جانب ما مؤید و منصور خواهد بود.}
  معنی این آیات این است که خداوند به شما اجازه نمی‌دهد پسرِ یک قاتل را به‌خاطر جرمی که پدر مرتکب شده است به قتل رسانید. این ظلمی است که آیات محکم کتاب خداوند قرآن عظیم آن را برشما حرام کرده است. پس چگونه ممکن است خداوند به شما اجازه بدهد تا کسی را بدون آنکه به جنگ دین شما آمده باشد، به دلیل آمریکایی یا یهودی بودن، به قتل برسانید؟ شما را چه شده است، چرا چهره دین خود را زشت نشان داده و باعث می‌شوید مردم از دین اسلام بدشان بیاید، چرا که تصور می‌کنند این [قتل] یک فرمان دینی است؟ شما به خدا تهمت زده‌اید. دین شما، به شما فرمان نداده است مردم را کشته و خون آنان را به زمین بریزید. خداوند به شما اجازه نمی‌دهد که به جنگ با انسان‌ها بروید، مگرکسی که با دینتان مبارزه کند. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّـهَ عَلَىٰ نَصْرِ‌هِمْ لَقَدِيرٌ‌ ﴿٣٩﴾ الَّذِينَ أُخْرِ‌جُوا مِن دِيَارِ‌هِم بِغَيْرِ‌ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَ‌بُّنَا اللَّـهُ ۗ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّـهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ‌ فِيهَا اسْمُ اللَّـهِ كَثِيرً‌ا}صدق الله العظيم [الحج:۳۹-۴۰]
  {به کسانى که مورد تهاجم و کشتار قرار گرفته‌اند، اجازه‌ی دفاع و جهاد داده شده است و البتّه خداوند بر یارى آنان تواناست. (۳۹) کسانى که به ناحقّ از خانه و کاشانه‌ى خود رانده شدند [و گناهى نداشتند،] جز این که مى‌گفتند: «پروردگار ما خداى یکتاست.» و اگر خداوند بعضى از مردم را به وسیله‌ى بعضى دیگر دفع نمی‌کرد، صومعه‌ها و کنیسه‌ها و کلیساها و مساجدى که نام خداوند در آنها بسیار برده مى‌شود، ویران مى‌گردید}
  کسانی که فکر می‌کنند در راه خدا در حال جهادند و کسی را که مستحق مرگ نبوده و به جنگ با دینشان برنخاسته است، به قتل می رسانند؛ از خداوند پروا کرده و بترسند. خداوند کشتن به‌ناحقّ را حرام نموده است و جریمه کسی که اقدام به قتل ناحق کند، در کتاب آمده و عمل او مانند به قتل رساندن تمام مردم است؛ آیا از خداوند نمی‌ترسید؟ شما از راه مستقیم منحرف شده و چهره‌ی دین اسلام را دگرگون و زشت کرده و باعث شده‌اید مسلمانان، در نزد مردم عالم منفور شوند. اما دین اسلام، دین رحمت، است؛ رحمت بر تمام عالمیان و محمد رسول‌الله - صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم - برایِ رحمت و نعمت خداوند بر جهانیان، برانگیخته شده است، نه برای عقوبت و به قتل رساندن و ریختن خون کافران؛ پس چرا از خداوند نمی‌ترسید؟ اگر کسی تنها به جرم کفر، کافری را به قتل برساند، مانند این است که تمام مردم را کشته باشد و عاقبت او خلود ابدی در آتش جهنم و لعنت و غضب خداوند خواهد بود. شما را چه شده است، چرا به آیات محکم کتاب خداوند قرآن عظیم رجوع نمی‌کنید، مگر از شما خواسته نشده که اگر مؤمن به آن هستید، از دستورات آن پیروی کنید؟ آیا شما نمی‌دانید خداوند به ما فرمان داده است که با کافران به نیکی رفتار کرده و با روش دینی و با قسط با آنها برخورد کنیم؟ تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّـهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ ﴿۸﴾}صدق الله العظيم [الممتحنة]
  { خدا شما را از نیکی کردن و رعایت عدالت نسبت به کسانی که به خاطر دین با شما پیکار نکردند و از خانه و دیارتان بیرون نراندند نهی نمی‌کند؛ چرا که خداوند عدالت‌پیشگان را دوست دارد.}
  اما شما از کتاب خداوند رو برگردانده‌اید و تا زمانی که از حقی که در آیات محکم کتاب خداوند قرآن عظیم نیامده است، پیروی نکنید از انصار من نخواهید بود و سلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  برادر انصار پیشگام برگزیده و رحمت خداوند بر عالمیان، الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 4237 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..
  - 4 -

  الإمام ناصر محمد اليماني
  15 - 01 - 1431 هـ
  31 - 12 - 2009 مـ
  09:22 مساءً
  ـــــــــــــــــــ


  أخي الكريم، ليس الموت لكل الأمريكيين وليس الموت لكل اليهود ..

  اقتباس: المشاركة الأصلية كتبت بواسطة عزران: الله واكبر، الموت لأمريكا، الموت لإسرائيل، اللعنة على اليهود.. نحن انصار، هذا شعاركم، ورسالة للأخ جمروت لا أزال عند سؤالي له كيف البطحاء؟
  بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  أخي الكريم، بارك الله فيك إن كُنت من أنصار الله فجئت ناصراً لدعوة خليفة الله المهديّ، فاعلم أنّ الإمام المهديّ المُنتظر يدعو كافة البشر إلى السلام العالمي بين كافة شعوب البشر فيعيشون بسلام مُسلمهم والكافر فلا عدوان إلا على الظالمين الذين يُقاتلون المُسلمين، ولم يأمرنا الله بقتال الكافرين الذين لم يقاتلونا ولم يعتدوا علينا. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلا تَعْتَدُوا إِنَّ اللَّهَ لا يحبّ الْمُعْتَدِينَ} صدق الله العظيم [البقرة:190].

  ولذلك فنحن لا نُقاتل الأمريكيين الذين لم يُقاتلوننا في ديننا ولم يعتدوا علينا؛ بل قاتلوا الذين اعتدوا عليكم منهم حصرياً، ولم يحلّ الله لكم إنّكم إذا وجدتم أمريكياً أو يهودياً لم يقاتلكم في دينكم أن تقتلوه بحُجّة أنه أمريكي. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَلَا تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى} صدق الله العظيم [الأنعام:164].

  فهل أحلّ الله لكم يا معشر المُسلمين أن تقتلوا ابن القاتل وهو ابنه؟ قال الله تعالى:
  {وَلاَ تَقْتُلُواْ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللّهُ إِلاَّ بِالحقّ وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا فَلاَ يُسْرِف فِّي الْقَتْلِ إِنَّهُ كَانَ مَنْصُورًا} صدق الله العظيم [الإسراء:33].

  بمعنى أنّ الله حرّم عليكم قتل ابن القاتل فتأخذونه بذنب أبيه فذلك ظُلمٌ مُحرّمٌ في محكم كتاب الله القرآن العظيم، فكيف يُحلّ الله لكم قتل أمريكيّاً أو يهوديّاً بحُجّة أنّه أمريكي أو يهودي وهو لم يقاتلكم في دينكم أفلا تتقون؟ فما خطبكم تشوّهون دين الله الإسلام فَتُكَرِّهون النّاس في دين الإسلام بظنّهم أنّه أمركم بهذا دينكم؟ بل افتريتم على الله ولم يأمركم في دينكم بقتل النّاس وسفك دمائهم ولم يأذن الله لكم بقتالهم إلا الذين يقاتلونكم في دينكم فقط. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّـهَ عَلَىٰ نَصْرِ‌هِمْ لَقَدِيرٌ‌ ﴿٣٩﴾ الَّذِينَ أُخْرِ‌جُوا مِن دِيَارِ‌هِم بِغَيْرِ‌ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَ‌بُّنَا اللَّـهُ ۗ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّـهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ‌ فِيهَا اسْمُ اللَّـهِ كَثِيرً‌ا} صدق الله العظيم [الحج:39-40].

  فاتّقوا الله يا معشر الذين يزعمون أنّهم يجاهدون في سبيل الله فيقتلون النفس بغير نفسٍ ويقتلون من لم يقاتلوهم في دينهم، ولكنّ الله حرّم قتل النفس إلا بالحقّ ومن قتل نفساً بغير نفسٍ فجريمة فعله في الكتاب فكأنّما قتل النّاس جميعاً. أفلا تتقون؟ فقد ضللتم عن الصراط المستقيم؛ شوهتم دين الإسلام؛ وكرّهتم المسلمين إلى العالمين؛ بل دين الإسلام هو دين الرحمة للعالمين، وبعث الله محمد رسول الله -صلّى الله عليه وعلى آله وسلّم- رحمةً ونعمةً للعالمين وليس نقمة لقتل الكافرين وسفك دمائهم، أفلا تتقون؟ ومن قتل كافراً بحُجّة كفره فكأنّما قتل النّاس جميعاً ومصيره في نار جهنم خالداً فيها مخلَّداً ولعنه الله وغضب عليه، فما خطبكم لا ترجعون إلى محكم كتاب الله القرآن العظيم الذي أدعوكم إلى الاحتكام إليه إن كنتم به مؤمنين؟ أفلا تعلمون أنّ الله أمرنا أن نبرّ الكافرين ونقسط إليهم ونُعاملهم بمعاملة الدّين؟ تصديقاً لقول الله تعالى:
  {لا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدّين وَلَمْ يُخْرِجُوكُمْ مِنْ دِيَارِكُمْ أَنْ تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يحبّ الْمُقْسِطِينَ} صدق الله العظيم [الممتحنة:8]، ولكنّكم عن كتاب الله القرآن العظيم مُعرضون، ولستَ من أنصاري حتّى تتّبع الحقّ من ربّك في محكم القرآن العظيم.

  وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  أخو الأنصار السابقين الأخيار رحمةً للعالمين؛ الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.
  ــــــــــــــــــــ


  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


 5. افتراضي پس سستی روا مدارید و دعوت به صلح مکنید که شما غالب و بلند مقام‌تر خواهید بود و خدا با شماست و از اعمال شما هیچ نمی‌کاهد

  -5-
  الإمام ناصر محمد اليماني
  22 - محرم - 1430 هـ
  18 - 01 - 2009 مـ
  ۲۹- دی -۱۳۸۷ه.ش
  12:45 صباحاً
  ـــــــــــــــــــــــــــــــ

  پس سستی روا مدارید و دعوت به صلح مکنید که شما غالب و بلند مقام‌تر خواهید بود و خدا با شماست و از اعمال شما هیچ نمی‌کاهد

  بسم الله الرحمن الرحيم
  {قَاتِلُوا الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَلَا بِالْيَوْمِ الْآخِرِ وَلَا يُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَلَا يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ حَتَّىٰ يُعْطُوا الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ ﴿٢٩﴾}
  صدق الله العظيم, [التوبة]
  {با هر که از اهل کتاب [یهود و نصاری] که ایمان به خدا و روز قیامت نیاورده و آنچه را خدا و رسولش حرام کرده حرام نمی‌دانند و به دین حق نمی‌گروند، قتال و کارزار کنید تا آن‌گاه که با دست خود با ذلت و تواضع جزیه دهند. (۲۹)}
  و خداوند تعالی می فرماید:
  {أَتَخْشَوْنَهُمْ ۚ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَن تَخْشَوْهُ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ} صدق الله العظيم, [التوبة:۱۳]
  {آیا از آنها ترس و اندیشه دارید؟ و حال آنکه سزاوارتر آن است که از خدا بترسید، اگر اهل ایمانید.}
  از امام مهدی ناصر محمد یمانی به تمام سران عرب و مسلمان! السلام عليكم ورحمة الله وبركاته .. وبعد،
  خداوند شما را از صلح با یهودیان برحذر داشته و وعده او، پیروزی مبین و روشنی است که در صورت مؤمن بودن، تحقق خواهد یافت. خداوند تعالی فرموده است:
  {فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَكُمْ وَلَن يَتِرَكُمْ أَعْمَالَكُمْ ﴿٣٥﴾}صدق الله العظيم, [محمد]
  { پس سستی روا مدارید و دعوت به صلح مکنید که شما غالب و بلند مقام‌تر خواهید بود و خدا با شماست و از اعمال شما هیچ نمی‌کاهد.}

  به خداوند سوگند آنها از در صلح با شما در نخواهند آمد و تنها نتیجه‌ی دعوت شما به صلح، فساد و استکبار بیشتر آنهاست. چگونه با شما عهد و پیمان محکم می‌ببندند، درحالی‌که بعد از بستن پیمان با خدا؛ آن را نقض کردند. اگر برشما غلبه نمایند، رعایت هیچ عهد و پیمانی را نخواهند کرد. ای رهبران عرب! راه حلی جز جهاد در راه خداوند برای شما نمی‌یابم و هر کس خداوند را به دوستی بگیرد، بداند، عزت از آن خداوند است. همچنان شما را به جنگ و اعتراف به حق، دعوت می‌کنم و برای رهبری و اعلان جنگ بر ضد یهود و دوستانشان ظهور خواهم کرد. برای مردم روشن شده است که اینان [یهودیان] شرورترین و بدترین و خبیث‌ترین مفسدین فی الأرض هستند و کسی نمی‌تواند ما را سرزنش کند، چرا که ما می‌دانیم چه بر سر برادران مسلمان ما آورده اند!
  محمود عباس! تو با عدم حضور در کنفرانس سران عرب، باعث گرفتاری مردم شده و در بین آنها منفور گشته‌ای
  . ملت خود و رهبران عرب را تنها گذاشته و از جنگ بازداشته‌ای. حتی اگر آنها هیچ کاری هم برای تو نکنند، این حداقل کاری بود که تو می‌توانستی انجام دهی تا سران عرب، نبودن تو را بهانه نکرده و دلیلی برای شکست خود قرار ندهند. حسنی مبارک هم تو را از حضور در این جلسه بازداشت، هم ملک عبدالله و علی عبدالله یمانی را.
  ای رهبران عرب! تا یهودیان در شما صلابت، جنگندگی، سرسختی و قدرت را نبینند، دست از فساد در زمین و ریختن خون مسلمانان برنخواهند داشت. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِينَ يَلُونَكُم مِّنَ الْكُفَّارِ وَلْيَجِدُوا فِيكُمْ غِلْظَةً ۚ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ ﴿١٢٣﴾}صدق الله العظيم, [التوبة]
  {ای اهل ایمان، با کافران از آنان که با شما نزدیکترند شروع به جهاد کنید و باید کفار در شما درشتی و صلابت حس کنند و بدانید که خدا همیشه با پرهیزکاران است.}

  یعنی، عقب نشینی تنها باعث سرکشی و نفرت بیشتر آنها می‌شود، پس از خدا بترسید! زمان آن است که تصمیم گرفته شود با قدرت نظامیِ کشورهایِ عربی و اسلامی، به یهودیان پاسخی شدید و روشن داده شود. اگر هواپیماهای کشورهای عربی و اسلامی متحد شوند، به بزرگترین نیروی کره‌ی زمین تبدیل خواهند شد و ناتو نیز به قدرت خداوند واحد قهار حریف آن نخواهد بود.
  در برابر خداوند و تمام مردم جهان شهادت می‌دهم، من امام مهدی ناصر محمد یمانی، رئیس جمهور ونزوئلا را دوست نزدیک خود می‌دانم. او در نزد ما از مکرمین است و به دستورپروردگار عالمیان در حق او نیکی کرده و عدالت را رعایت خواهم کرد، چرا که به جنگ دین ما برنخاسته است. چگونه امام مهدی، این مرد را که در بین آدمیان، شدیدترین موضع را در برابر اعمال یهودیان گرفته است، تکریم نکرده و به عنوان دوستی صمیمی برنگزیند؟! سلام خداوند بر او باد. باشد که در پناه و امان خداوند قرارگرفته و به خواست پروردگارغفور و رحیمِ من، به راه مستقیم هدایت گردد. ای رهبران عرب و مسلمان! او را به دوستی برگزینید که خداوند دوستی با او و رهبران دیگری مانند او را، ولو اینکه مسلمان نباشند، منع نکرده است. شما از دوستی با یهودیان و دوستانشان منع شده‌اید و من منتظر آن هستم که اوباما کار درست و بزرگی انجام دهد، پس تا زمانی معین، جز به خوبی، از او یاد نکنید.
  و سلامٌ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين
  ..
  الإمام المهدي ناصر مُحمد اليماني

  اقتباس المشاركة: 96196 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..

  -5-
  الإمام ناصر محمد اليماني
  22 - 01 - 1430 هـ
  18 - 01 - 2009 مـ
  12:45 صباحاً
  ــــــــــــــــــــ


  { فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَكُمْ وَلَن يَتِرَكُمْ أَعْمَالَكُمْ }..

  بسم الله الرحمن الرحيم
  {قَاتِلُوا الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَلَا بِالْيَوْمِ الْآخِرِ وَلَا يُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَلَا يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ حَتَّىٰ يُعْطُوا الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ ﴿٢٩﴾}
  صدق الله العظيم [التوبة].

  وقال الله تعالى:
  {أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَن تَخْشَوْهُ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ } صدق الله العظيم [التوبة:13].

  من الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني إلى أصحاب القمّة العربيّة والإسلاميّة، السلام عليكم ورحمة الله وبركاته، وبعد..
  لقد نهاكم الله أن تدعوا إلى السَّلم مع اليهود ووعدكم بالنصر المُبين إن كُنتم مؤمنين. وقال الله تعالى:
  {فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَكُمْ وَلَن يَتِرَكُمْ أَعْمَالَكُمْ ﴿٣٥﴾} صدق الله العظيم [محمد].

  ألا والله لا يُسالموكم أبداً ولا يزيدهم دعوتكم لهم إلى السَّلم إلّا فساداً واستكباراً حتى وإن عاهدوكم وإن أعطوكم ميثاقاً غليظاً فسوف ينقضون عهد الله من بعد ميثاقه وإن يَظهروا عليكم لا يرقبوا فيكم إلّاً ولا ذمةً.

  يا معشر القادة العرب، لا أعلمُ بحلٍّ لكم غير الجهاد في سبيل الله والعزّةُ لله ولمن والاه، ولا نزال ندعوكم للقتال والاعتراف بالحقّ وسوف نظهر لقيادتكم وإعلان الحرب ضدّ اليهود ومن والاهم، فقد علِم الناس أنّهم لشرذمةٌ خبيثون مُجرمون مُفسدون في الأرض فلن يلوموا علينا شيئاً، وقد علموا ما صنعوا بإخواننا المُسلمين!

  ويا محمود عباس، لقد أصبحت مكروهاً بين الناس وخذلت شعبك وقادة العرب بعدم حضورك القمّة ولو لم يصنعوا لك شيئاً! فذلك أدنى موقف منك أن تفعله وذلك حتى لا يحتجّ أصحاب القمّة بعدم حضورك فتجعل لهم سُلطاناً لفشلهم، ولقد أرداك حُسني مبارك وأردى الملك عبد الله وعلي عبد الله اليماني.

  ويا معشر القادة العرب، لن تكفّ اليهود عن الفساد في الأرض وسفك دماء المُسلمين حتى يجدوا فيكم غِلظةً وشدّة وبأساً شديداً. تصديقاً لقول الله تعالى: {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِينَ يَلُونَكُم مِّنَ الْكُفَّارِ وَلْيَجِدُوا فِيكُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ ﴿١٢٣﴾} صدق الله العظيم [التوبة]؛ بمعنى أنّ التنازُلات لن تزيدهم إلّا عُتُوّاً ونفوراً، فاتقوا الله. وآن الأوان لاتخاذ القرار لردع اليهود بالرد العسكري العربيّ والإسلاميّ القويّ المتين لو تجتمع طائرات الدول العربيّة والإسلاميّة لكانت أعنت قوة على وجه الأرض ولا قِبل للحلف الأطلسي بها بقدرة الله الواحد القهّار.

  وأُشهد الله وكافة البشرية بأنّي الإمام المهديّ ناصر مُحمد اليماني قد اتّخذت رئيس فنزويلا ولياً حميماً وأنّه لدينا لمن المُكرمين وسوف نُبرّه ونقسط إليه كما أمرنا الله ربّ العالمين أن نقسط إلى الكُفّار الذين لم يحاربونا في الدين، فكيف بهذا الرجل الذي كان موقفه مما فعله اليهود أعظم موقف بين قادات البشر جميعاً؟ فكيف لا يُكرِّمه المهديّ المُنتظَر تكريماً واتّخِذُه صديقاً حميماً؟ وسلامُ الله عليه وحفظه ومنعه وهداه إلى الصِراط المُستقيم إنّ ربي غفورٌ رحيمٌ، فاتّخذوه وليّاً يا معشر قادة العرب والمُسلمين فلن ينهاكم الله عنه وعن أمثاله من قادات البشر ولو لم يكونوا مُسلمين، إنما نهاكم عن ولاية اليهود ومن والاهم، وإنّي أنتظر من أوباما خيراً كبيراً فلا تذكروه إلّا بخير حتى حين.

  وسلامٌ على المُرسلين، والحمدُ لله رب العالمين..
  الإمام المهديّ ناصر مُحمد اليماني.
  ــــــــــــــــــــ 6. افتراضي فتوایِ اخذِ بیعت در راه خداوند، برای اعتلای کلمة الله و دفاع از دین و زمین و شرف

  -6-
  الإمام ناصر محمد اليماني
  21 - ربیع الآخر - 1430 هـ
  17 - 04 - 2009 مـ
  ۲۸- فروردین -۱۳۸۸ه.ش.
  05:01 صباحاً
  ــــــــــــــــــــ

  فتوایِ اخذِ بیعت در راه خداوند، برای اعتلای کلمة الله و دفاع از دین و زمین و شرف

  بسم الله الرحمن الرحيم وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين

  خداوند تعالی می‌فرماید:
  {‏‏قُلْ هَـذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَاْ وَمَنِ اتَّبَعَنِي }صدق الله العظيم، [يوسف: ۱۰۸]
  {بگو: «این راه من است. من و پیروانم [مردم را] با بصیرت، به‌سوى خدا دعوت مى‌کنیم. }

  آیا برای یاری رساندن به دعوت و دین محمد رسول‌الله صلى الله عليه وأله وسلم، با من بیعت می‌کنید یا از بیعت، برای یاری کردن حق و دفاع از مسلمان و زمین و شرفشان، خودداری می‌ورزید؟
  وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين
  اگر از اعتراف به حق خودداری کنید، خداوند یک شبه مرا بر مسلمان و کافرتان چیره خواهد کرد که حکم با خداست و او به هر که خدا را یاری کند، کمک خواهد کرد. این بیعت، بر اساس یاری رساندن با برّ و تقوی است، نه براساس گناه و دشمنی که حمیّتی چون حمیّت جاهلانه اولیه را نمی‌پذیریم و سلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين
  الإمام ناصر محمد اليماني

  اقتباس المشاركة: 96197 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..
  -6-

  الإمام ناصر محمد اليماني
  21 - 04 - 1430 هـ
  17 - 04 - 2009 مـ
  05:01 صباحاً
  ــــــــــــــــــــ


  فتوى البيعة لله لإعلاء كلمة الله والدفاع عن الدين والارض والعرض ..

  بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامُ على المُرسلين ، والحمدُ لله رب العالمين..
  قال الله تعالى:
  {‏‏قُلْ هَـذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَاْ وَمَنِ اتَّبَعَنِي}صدق الله العظيم [يوسف:108]، فهل تُبايعني على نُصرة دعوة محمد رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم، أم أّنك ترفض البيعة على نُصرة الحقّ والدفاع عن المُسلمين وأرضهم وعرضهم؟ وسلامٌ على المُرسلين، والحمدُ لله رب العالمين.

  وإن أبيتَ الاعتراف بالحقِّ أظهرني الله على مسلمكم وكافركم في ليلة والحُكم لله ولينصرنَّ الله من ينصره، وإنما البيعة هي على المناصرة على البِر والتقوى وعدم المُناصرة على الإثم والعداون ورفض حميّة الجاهلية الأولى.

  وسلامٌ على المُرسلين، والحمدُ لله رب العالمين..
  الإمام ناصر محمد اليماني.
  ـــــــــــــــــــ 7. افتراضي وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ ..

  -7-
  الإمام ناصر محمد اليماني
  22 -محرم - 1431 هـ
  07 - 01 - 2010 مـ
  ۱۷- دی -۱۳۸۸ه.ش.
  09:19 مساءً
  ــــــــــــــــــــ


  وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ ..


  سلام برکسی که پیرو مسیرهدایت است و اگر شما به امر خداوند سبحان، امام مهدی بوده و برای یاری به رسول‌الله صلی الله علیه و سلم [ناصر محمد] آمده باشید، کسی قادر نخواهد بود شما را به قتل برساند، مگر به امر خداوند. آیا این صحیح است یا خیر؟ و اگر در تقدیر کسی توان آسیب رساندن به شما نباشد و شما راست می‌گویید، چرا آشکارا در خیابان‌ها و شهرها ظاهر نمی‌شوید و خود را به مردم و حکومت‌ها نشان نمی‌دهید تا آنها را به راه حق دعوت کنید؟ اگر به خواستِ خداوندِ سبحان، آزاری به شما نخواهد رسید، پس چرا شما و کسانی که با شما هستند، پشت کامپیوترهایتان نشسته‌اید؟ از برادران خواهش می‌کنم که صبور بوده و از بزرگتان جواب مستقیم را می‌خواهم، البته بدون آنکه جوابتان طولانی باشد تا حق از باطل جداشود؛ چرا که می‌بینم در اکثر موارد جواب‌هایتان آن‌قدر طولانی است که سؤال ‌ننده بین آنها گم می‌شود. امیدوارم حق با شما باشد و مورد هدایت خداوند باشید والسلام علیکم.
  بسم الله الرحمن الرحيم، و صلوات و سلام بر جدّم، خاتم الأنبيّاء والمُرسلين وآله الطيبين الطاهرين، وسلامٌ على المرسلين والحمد لله ربّ العالمين، السلام عليكم ورحمة الله وبركاته، وبعد..
  ای برادر پرسشگر! باید بدانی که ظهورِ آشکارِ مهدی بر جهانیان و بیعت علنی، بعد از اعتراف به صدقِ سخنِ من، در کنار بیت العتیق خواهد بود و این تصمیمی نیست که من از پیش خود گرفته باشم. اما در مورد مردم، کسی که در راه حق قرار داشته و دیگران را به آن دعوت کند، بر خداوند است که او را یاری کرده و از وی دفاع کند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  ({إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يحبّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ}صدق الله العظيم [الحج:۳۸]
  {خدا از مؤمنان دفاع [محافظت‌] می‌کند که خدا هرگز خیانت‌کار‌ِ کافرِ ناسپاس را دوست نمی‌دارد.}
  چرا مؤمنان در آرزوی شهادت در راه خداوند نباشند، اما کسانی که در آرزوی شهادت در راه خداوند هستند و بهشت خداوند را دوست داشته و برای ورود به آن عجله دارند؛ آیا نمی دانند زنده ماندن آنها و مشارکت در اعتلای کلمة الله و محقق شدن آن برای خودشان و امتشان بهتر است؟ به همین دلیل، مرگ آنها برای اسلام و مسلمانان خسارت‌بارخواهد بود و آیا برای آنها بهترنیست به‌جای اینکه از همان اول آرزوی شهادت داشته باشند، در پی تحقق هدفی باشند که هنوز به آن نرسیده‌اند، یعنی تحقق اعتلای کلمه حق بر بالای بام جهان و بعد از به واقعیت پیوستن این هدف در بسترهایشان بمیرند؟ این پیروزی و رستگاری بزرگی است و خداوند آنها را بلافاصله بعد از مرگ وارد بهشت خواهد کرد و خواهند دید، اجری که در نزد خداوند دارند، بالاتر از اجرِ آرزوی شهادت درهمان اول کار و قبل ازاعتلای کلمه الله است. آیا بنده مؤمن نمی‌داند تا زمانی که در راه خدا گام برمی‌دارد، اجرش با خدا خواهد بود و بعد از مرگِ بلافاصله وارد بهشت خواهد گردید و
  کشته شدن در راه خدا [تنها] شرطِ [ورود مستقیم به بهشت] نیست. خداوند تعالی فرموده است:
  {وَمَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللهِ وَرَسُولِهِ ثمّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللهِ}صدق الله العظيم [النساء:۱۰۰]
  {و هر گاه کسی از خانه خویش برای هجرت به‌سوی خدا و رسول بیرون آید و در سفر، مرگ وی فرا رسد؛ اجر و ثواب چنین کسی بر خداست.}
  مادامی که مؤمن به‌سوی خداوند هجرت کرده و به‌خاطر خداوند زندگی می‌کند، سزاوار نیست که جز برای خداوند، دنیا را دوست داشته و بخواهد در آن بماند و نباید مفتون زندگی و حب دنیا شود. به همین ترتیب از تمام انصار می‌خواهم تا زمانی که هدف آنها ]اعتلای کلمة الله] محقق نشده است، آرزوی شهادت نداشته باشند تا خداوند به وسیله آنها، مردم را هدایت کرده و بیان حق قرآن را به گوش مردم برساند. دعا کنند که سبب خیر برای مردم باشند نه اینکه مردم را به مصیبت دچار کنند، چرا که قتلِ آنها، مصیبتی برای قاتل خواهد بود و قاتل بلافاصله بعد از مرگش، وارد آتش خواهد شد وآن کس[ از مجاهدان راه خدا] که کشته شده، فوراً به بهشت خواهد رفت .
  خداوند امر نفرموده است که آن‌قدر با مردم بجنگیم تا ایمان بیاورند؛ بلکه
  ما دعوتگر و هدایت‌کننده به‌سوی راه راست [صراط مستقیم] بوده و آرزو می‌کنیم تمام مردم دنیا در صلح زندگی کرده و مسلمان و کافر از ظلم نجات یابند. ما از اوامر خداوند که درآیات محکم کتاب آمده است، پیروی کرده و با کافرانی که به جنگ ما نیامده‌اند به نیکی رفتار می کنیم. با قسط با آنها برخورد کرده و مورد احترام و تکریم ما قرار خواهند گرفت. با آنها کریمانه سخن گفته و با اخلاق حسنه با ایشان رفتار خواهیم کرد. رفتار ما با کافران، همانند رفتار ما با برادران مؤمنمان خواهد بود که اگر چنین کنیم، مورد محبت خداوند قرار خواهیم گرفت و خداوند خلف وعده نمی‌کند. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {لَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يحبّ الْمُقْسِطِينَ﴿۸﴾}صدق الله العظيم [الممتحنة]
  {خدا شما را از [دوستی با] کسانی که در دین با شما به جنگ نپرداخته و شما را از دیارتان بیرون نکرده‌اند، باز نمی‌دارد، که با آنان نیکی کنید و با ایشان عدالت ورزید. خدا بی‌گمان دادگران را دوست می‌دارد.}
  خداوند از ما خواسته است که اگر می‌خواهیم مورد محبت او قرار گرفته و به مقام قرب و نعیم رضوان در نفس خداوند برسیم، با قسط و نیکی با کافران برخورد کنیم. به ما فرمان اعلان جنگ با آنها داده نشده است.
  ای مؤمنان! شما را چه شده است که در آرزوی جنگ با کافرانید تا خداوند شما را به چیزی که می‌خواهید برساند؟ آیا نگاه‌تان را فراتر نمی‌برید؟ مگر خداوند شما را برای بهشت آفریده است و سهمتان از علم، تنها اندیشیدن به بهشت و حورالعین است؟ بلکه بگویید: «خداوندا! به حق رحمتت ما را به بلای جنگ با مردم دچار مکن؛ خدایا! هدایت کردن آنها را بیش از کشتن آنها یا کشته شدن خودمان دوست داریم پس به‌جای ریختن خون یکدیگر، هدایت مردم را به ما عنایت نما و اگر آنها به ما تعدی کنند و مجبور به جنگ با آنها شویم، وعده‌ای را که به ما داده‌ای [پیروزی بر کافران را] محقق فرما که به درستی که تو خلف وعده نمی‌کنی».
  اما با کمال تأسف، شما مؤمنان، برای مردم «شرّ» آرزو می‌کنید و می‌خواهید شما را به قتل برسانند که به بهشت بروید و باعث وارد شدن مصیبت به آنها شوید که خداوند آنها را وارد آتش و شما را وارد بهشت نماید، چرا که سرنوشت آنها بالاخره آتش است چه شما را بکشند یا به دست شما کشته شوند! بنابراین شما جز به بهشت، به چیز دیگری فکر نمی‌کنید.
  ای مؤمنان آیا می خواهید شما را به نعمتی که بزرگتر از بهشت نعیم است، هدایت کنم؟ تلاش در راه تحقق «نعیمِ رضوانِ نفسِ خداوند» نسبت به بندگانش که نعیم اعظم است. آیا نمی‌دانید درحالی‌که شما کشته شده و بلافاصله وارد بهشت می‌شوید، در نفس خداوند، سعادت محقق نمی‌شود؟ قسم به خداوندی که جز او خدایی نیست، چنین نمی‌شود و شما باعث می‌شوید، خداوند بر بندگان کافرش حسرت بخورد. خداوند در آیات محکم کتابش شما را از آن آگاه کرده است و می‌فرماید:
  {وَاضْرِ‌بْ لَهُم مَّثَلًا أَصْحَابَ الْقَرْ‌يَةِ إِذْ جَاءَهَا الْمُرْ‌سَلُونَ ﴿١٣﴾ إِذْ أَرْ‌سَلْنَا إِلَيْهِمُ اثْنَيْنِ فَكَذَّبُوهُمَا فَعَزَّزْنَا بِثَالِثٍ فَقَالُوا إِنَّا إِلَيْكُم مُّرْ‌سَلُونَ ﴿١٤﴾ قَالُوا مَا أَنتُمْ إِلَّا بَشَرٌ‌ مِّثْلُنَا وَمَا أَنزَلَ الرَّ‌حْمَـٰنُ مِن شَيْءٍ إِنْ أَنتُمْ إِلَّا تَكْذِبُونَ ﴿١٥﴾ قَالُوا رَ‌بُّنَا يَعْلَمُ إِنَّا إِلَيْكُمْ لَمُرْ‌سَلُونَ ﴿١٦﴾ وَمَا عَلَيْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ ﴿١٧﴾ قَالُوا إِنَّا تَطَيَّرْ‌نَا بِكُمْ لَئِن لَّمْ تَنتَهُوا لَنَرْ‌جُمَنَّكُمْ وَلَيَمَسَّنَّكُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿١٨﴾ قَالُوا طَائِرُ‌كُم مَّعَكُمْ ۚ أَئِن ذُكِّرْ‌تُم ۚ بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِ‌فُونَ ﴿١٩﴾ وَجَاءَ مِنْ أَقْصَى الْمَدِينَةِ رَ‌جُلٌ يَسْعَىٰ قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْ‌سَلِينَ ﴿٢٠﴾ اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرً‌ا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١﴾ وَمَا لِيَ لَا أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَ‌نِي وَإِلَيْهِ تُرْ‌جَعُونَ ﴿٢٢﴾ أَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِ آلِهَةً إِن يُرِ‌دْنِ الرَّ‌حْمَـٰنُ بِضُرٍّ‌ لَّا تُغْنِ عَنِّي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا وَلَا يُنقِذُونِ ﴿٢٣﴾ إِنِّي إِذًا لَّفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿٢٤﴾ إِنِّي آمَنتُ بِرَ‌بِّكُمْ فَاسْمَعُونِ ﴿٢٥﴾ قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾ وَمَا أَنزَلْنَا عَلَىٰ قَوْمِهِ مِن بَعْدِهِ مِن جُندٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ ﴿٢٨﴾ إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].
  {و برای آنها، اصحاب قریه را مثال بزن هنگامی که فرستادگان خدا به سوی آنان آمدند (۱۳) هنگامی که دو نفر از رسولان را به‌سوی آنها فرستادیم، امّا آنان رسولان [ما] را تکذیب کردند، پس برای تقویت آن دو، شخص سوّمی فرستادیم، آنها همگی گفتند ما فرستادگان [خدا] به سوی شما هستیم (۱۴) امّا آنان [مردم] گفتند شما جز بشری همانند ما نیستید و خداوند رحمان چیزی نازل نکرده، شما فقط دروغ می‌گویید (۱۵) گفتند پروردگار ما آگاه است که ما قطعاً فرستادگان به سوی شما هستیم (۱۶) و بر عهده ما چیزی جز ابلاغ آشکار نیست (۱۷) آنان گفتند ما شما را به فال بد گرفته‌ایم و اگر دست برندارید، شما را سنگسار خواهیم کرد و شکنجه دردناکی از ما به شما خواهد رسید! (۱۸) [رسولان] گفتند شومی شما از خودتان است اگر درست بیندیشید، بلکه شما گروهی اسراف‌کارید (۱۹) و مردی [با ایمان] از دورترین نقطه شهر با شتاب فرا رسید، گفت ای قوم من! از فرستادگان پیروی کنید (۲۰) از کسانی پیروی کنید که از شما مزدی نمی‌خواهند و خود هدایت یافته‌اند! (۲۱) من چرا کسی را پرستش نکنم که مرا آفریده و همگی به سوی او بازگشت داده می‌شوید؟! (۲۲) آیا غیر از او معبودانی را انتخاب کنم که اگر خداوند رحمان بخواهد زیانی به من برساند، شفاعت آنها کمترین فایده‌ای برای من ندارد و مرا نجات نخواهند داد! (۲۳) اگر چنین کنم، من در گمراهی آشکاری خواهم بود! (۲۴) من به پروردگارتان ایمان آوردم؛ پس به سخنان من گوش فرا دهید (۲۵) [بعد قتلش] به او گفته شد: «وارد بهشت شو!» گفت: «ای کاش قوم من می‌دانستند (۲۶) که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامی‌داشتگان قرار داده است!» (۲۷) و ما بعد از او بر قومش هیچ لشکری از آسمان نفرستادیم و هرگز سنت ما بر این نبود (۲۸) فقط یک صیحه بود و ناگهان همگی خاموش شدند! (۲۹) حسرت بر این بندگان که هیچ پیامبری برای هدایت آنان نیامد مگر اینکه او را استهزا می‌کردند! (۳۰) آیا ندیدند چقدر از اقوام پیش از آنان را هلاک کردیم، آنها هرگز به‌سوی ایشان بازنمی‌گردند (۳۱) و همه آنان نزد ما احضار می‌شوند! (۳۲)}
  ای حبیبان قلب من، ای مسلمانان! بنگرید و بیندیشید که چگونه خداوند بنده خود را که در راه او کشته شده است، بلافاصله بعد از مرگ وارد بهشت می‌نماید. این مردی که توسط قومش کشته شد، مردم را به‌سوی پیروی از رسولان و عبادت دور از شرک خداوند دعوت می‌کرد، ولی آنها او را به قتل رساندند:
  {وَجَاءَ مِنْ أَقْصَى الْمَدِينَةِ رَ‌جُلٌ يَسْعَىٰ قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْ‌سَلِينَ ﴿٢٠﴾ اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرً‌ا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١﴾ وَمَا لِيَ لَا أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَ‌نِي وَإِلَيْهِ تُرْ‌جَعُونَ ﴿٢٢﴾ أَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِ آلِهَةً إِن يُرِ‌دْنِ الرَّ‌حْمَـٰنُ بِضُرٍّ‌ لَّا تُغْنِ عَنِّي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا وَلَا يُنقِذُونِ ﴿٢٣﴾ إِنِّي إِذًا لَّفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿٢٤﴾ إِنِّي آمَنتُ بِرَ‌بِّكُمْ فَاسْمَعُونِ ﴿٢٥﴾ قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾} صدق الله العظيم،
  {و مردی [با ایمان] از دورترین نقطه شهر با شتاب فرا رسید، گفت ای قوم من! از فرستادگان پیروی کنید (۲۰) از کسانی پیروی کنید که از شما مزدی نمی‌خواهند و خود هدایت یافته‌اند! (۲۱) من چرا کسی را پرستش نکنم که مرا آفریده و همگی به سوی او بازگشت داده می‌شوید؟! (۲۲) آیا غیر از او معبودانی را انتخاب کنم که اگر خداوند رحمان بخواهد زیانی به من برساند، شفاعت آنها کمترین فایده‌ای برای من ندارد و مرا نجات نخواهند داد! (۲۳) اگر چنین کنم، من در گمراهی آشکاری خواهم بود! (۲۴) من به پروردگارتان ایمان آوردم؛ پس به سخنان من گوش فرا دهید (۲۵) [بعد قتلش] به او گفته شد: «وارد بهشت شو!» گفت: «ای کاش قوم من می‌دانستند (۲۶) که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامی‌داشتگان قرار داده است!» (۲۷)}
  به سخن مردی که بعد از کشته شدنش فوراً وارد بهشت شده است توجه کنید:
  {قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾} صدق الله العظيم،

  {[بعد قتلش] به او گفته شد: «وارد بهشت شو!» گفت: «ای کاش قوم من می‌دانستند (۲۶) که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامی‌داشتگان قرار داده است!» (۲۷)}
  می‌بینیم او به خاطر اینکه مورد کرم خداوند قرار گرفته و بدون حساب‌رسی وارد بهشت شده جداً سعادت مند است، اما آیا خدای او نیز مانند او در نفس خود سعید است؟ خیر؛ خدایِ من، به خاطرِ کفر بندگان نسبت به حق، حزین بوده و سعید نیست؛ چرا که بدون اینکه ظلمی درحق‌شان شده باشد، آنها را هلاک کرده و وارد آتش کرده است. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾ وَمَا أَنزَلْنَا عَلَىٰ قَوْمِهِ مِن بَعْدِهِ مِن جُندٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ ﴿٢٨﴾ إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].
  {[بعد قتلش] به او گفته شد: «وارد بهشت شو!» گفت: «ای کاش قوم من می‌دانستند (۲۶) که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامی‌داشتگان قرار داده است!» (۲۷) و ما بعد از او بر قومش هیچ لشکری از آسمان نفرستادیم و هرگز سنت ما بر این نبود (۲۸) فقط یک صیحه بود و ناگهان همگی خاموش شدند! (۲۹) حسرت بر این بندگان که هیچ پیامبری برای هدایت آنان نیامد مگر اینکه او را استهزا می‌کردند! (۳۰) آیا ندیدند چقدر از اقوام پیش از آنان را هلاک کردیم، آنها هرگز به‌سوی ایشان بازنمی‌گردند (۳۱) و همه آنان نزد ما احضار می‌شوند! (۳۲)}

  لذا، ای مسلمانانی که خداوند را بیش از بهشت و حورالعین و هر چیز دیگر، دوست می‌دارید، چگونه ممکن است ازبودن در بهشت وبا حورالعین خوشحال باشید، درحالی‌که خداوندتان در نفس خود سعید نیست؟ آیا نمی‌بینید بعد از هلاک کردن کافرانی که به سبب تعدی به شما گرفتار شده‌اند، خداوند درنفس خود چه می‌گوید؟ درحالی‌که شما از فضل خداوند شادمان و مسرور بوده و برای کسانی که هنوز به شما نپیوسته‌اند شادمانید که ترس و اندوهی نخواهد داشت، اما خداوند در نفس خود حزین است، آیا سعادت در نفس خداوند را متحقق کرده‌اید؟
  سوگند به خداوند یکتا که معبودی جز او نیست، اگر طالب سعادت در نفس خداوند هستید، آرزوی جنگ با کافران و ریخته شدن خون دو طرف را نکنید. اما اگر مجبور شدید، پایداری کرده و استقامت بورزید که خداوند یاور شماست و از وعده خود عدول نمی‌کند.
  اما آنچه که من می‌بینم این است که برای رسیدن به بهشت، آرزو دارید خون راه بیندازید؛ ولو اینکه بر حق هم باشید. اما حبیب‌تان خداوند و پروردگار عالمیان، در نفس خود سعادتمند نخواهد بود، مگر آنکه تمام بندگانش هدایت شده و همراه شما، آنها نیز مشمول رحمت او گردند که دراینجاست که «سعادت» در نفس خداوند تحقق می‌یابد. اگر خداوند را دوست دارید، در آرزوی کشته شدن به دست کافران مباشید که به فیض شهادت برسید؛ در طلب کشتن کافران هم نباشید. آرزو نکنید به جنگ با شما بیایند، اما اگر ناچار به جنگ شدید، پایداری کنید. اما می‌بینم در آرزوی چنین واقعه‌ای بوده و به امید آن زندگی می‌کنید. بعضی از شما می‌خواهند تا در راه خداوند جنگیده و کشته شوند، خداوند این خواسته را برآورده می‌کند، چرا که صادق‌تر و راستگو‌تر از او نیست. اما از حال خداوندتان نمی‌پرسید که آیا خداوند از آنچه که رخ داده است، احساس مسرت می‌کند؟ البته که چنین نیست. کسی که از حال خداوند آگاهی دارد [خبیر الرحمن]، قبلاً با آیه‌های محکم قرآن به شما گفته است و شما می‌دانید، علی‌رغم این که پروردگارتان از شما راضی است، اما در نفس خود از هلاک کردن بندگان کافر خود [به‌خاطر وفا کردن به وعده‌اش به شما] مسرور نیست، اما به عهد خود وفا خواهد کرد، چرا که خداوند عهدشکن نیست. اگر به این آیه‌های محکم [درست] فکر کنید، متوجه صحت گفتار من خواهید شد. حال، شما مانند مردی خواهد بود که به دست قوم خود کشته شد. خداوند او را بلافاصله وارد بهشت نموده و به فرشته‌ای از جنس انسان تبدیل کرده و مورد کرامت قرار داد. او از کسانی است که در نزد خداوند زنده بوده و روزی‌خوارهستند و از آنچه به آنها عطا گردیده، شادمان می‌باشند. شما از این مطلب که در آیات محکم کتاب آمده است، آگاهید، اما از حالِ خداوند، نمی‌پرسید که آیا او نیز مثل شما مسرور است یا از اینکه برای کافرانی که [در دفاع از بنده مؤمن و دوست‌دارخداوند رحمان] هلاک نموده غمگین و غضبناک بوده و بر حال آنها حسرت می‌خورد؟ بنده مؤمنی که به قوم خود می‌گوید:
  {قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْ‌سَلِينَ ﴿٢٠﴾ اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرً‌ا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١﴾ وَمَا لِيَ لَا أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَ‌نِي وَإِلَيْهِ تُرْ‌جَعُونَ ﴿٢٢﴾ أَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِ آلِهَةً إِن يُرِ‌دْنِ الرَّ‌حْمَـٰنُ بِضُرٍّ‌ لَّا تُغْنِ عَنِّي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا وَلَا يُنقِذُونِ ﴿٢٣﴾ إِنِّي إِذًا لَّفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿٢٤﴾ إِنِّي آمَنتُ بِرَ‌بِّكُمْ فَاسْمَعُونِ ﴿٢٥﴾ قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾ وَمَا أَنزَلْنَا عَلَىٰ قَوْمِهِ مِن بَعْدِهِ مِن جُندٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ ﴿٢٨﴾ إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].
  {گفت ای قوم من! از فرستادگان پیروی کنید (۲۰) از کسانی پیروی کنید که از شما مزدی نمی‌خواهند و خود هدایت یافته‌اند! (۲۱) من چرا کسی را پرستش نکنم که مرا آفریده و همگی به سوی او بازگشت داده می‌شوید؟! (۲۲) آیا غیر از او معبودانی را انتخاب کنم که اگر خداوند رحمان بخواهد زیانی به من برساند، شفاعت آنها کمترین فایده‌ای برای من ندارد و مرا نجات نخواهند داد! (۲۳) اگر چنین کنم، من در گمراهی آشکاری خواهم بود! (۲۴) من به پروردگارتان ایمان آوردم؛ پس به سخنان من گوش فرا دهید (۲۵) [بعد قتلش] به او گفته شد: «وارد بهشت شو!» گفت: «ای کاش قوم من می‌دانستند (۲۶) که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامی‌داشتگان قرار داده است!» (۲۷) و ما بعد از او بر قومش هیچ لشکری از آسمان نفرستادیم و هرگز سنت ما بر این نبود (۲۸) فقط یک صیحه بود و ناگهان همگی خاموش شدند! (۲۹) حسرت بر این بندگان که هیچ پیامبری برای هدایت آنان نیامد مگر اینکه او را استهزا می‌کردند! (۳۰) آیا ندیدند چقدر از اقوام پیش از آنان را هلاک کردیم، آنها هرگز به‌سوی ایشان بازنمی‌گردند (۳۱) و همه آنان نزد ما احضار می‌شوند! (۳۲)}

  اگرخوب به این آیات فکر کنید، خواهید دید آن مرد شادمان و مسرور است، کما اینکه همه شهدا راه خداوند، شادمانند. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ يُرْ‌زَقُونَ ﴿١٦٩فَرِ‌حِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّـهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُ‌ونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿١٧٠﴾ يَسْتَبْشِرُ‌ونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّـهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّـهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ‌ الْمُؤْمِنِينَ ﴿١٧١﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].
  {هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مرده‌اند بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند. (۱۶۹) آنان به فضل و رحمتی که خدا نصیبشان گردانیده شادمانند و دلشادند به حال آن مؤمنان که هنوز به آنها نپیوسته‌اند و بعداً در پی آنها به سرای آخرت خواهند شتافت که بیمی بر آنان نیست و غمی نخواهند داشت(۱۷۰) و از نعمت خدا و فضل او [نسبت به خودشان نیز] مسرورند و خداوند، پاداش مؤمنان را ضایع نمی‌کند (۱۷۱)}
  حالِ شما بعد از وارد شدن به بهشت چنین است، خداوند به وعده‌ای که به شما داده است عمل می‌نماید، چرا که خلف وعده، در کار خداوند نیست. اما بیایید به حال خداوند در نزد خودش [نفس الله] فکر کنیم، آیا خداوند را شادمان و مسرور خواهیم یافت؟ متأسفانه در کتاب خداوند اثری از شادمانی و سرور نمی‌یابیم. آنچه که هست تحسر و حزن است و خداوند تعالی می‌فرماید:
  {يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].
  {حسرت بر این بندگان که هیچ پیامبری برای هدایت آنان نیامد مگر اینکه او را استهزا می‌کردند! (۳۰) آیا ندیدند چقدر از اقوام پیش از آنان را هلاک کردیم، آنها هرگز به سوی ایشان بازنمی‌گردند (۳۱) و همه آنان نزد ما احضار می‌شوند! (۳۲)}
  لذا ای دوستداران و محبین خداوند! تا زمانی که همه مردم به صورت امتی واحد در راه راست [صراط مستقیم]، قرار نگرفته باشند؛ خداوند مسرور و سعید نخواهد شد. زمانی که این امر رخ دهد و تمامی مردم مشمول رحمت او گردند، در نفس خود مسرور و سعید خواهد بود. من امام مهدی در برابر شما و خداوند شهادت می‌دهم و گواه بودن خداوند کافی است، تا زمانی که نعیم اعظم برایم تحقق پیدا نکند، بهشت را برخود حرام می‌دانم و آن زمانی خواهد بود که محبوب من در نفس خود راضی بوده و برای بندگانش حسرت نخورده و بر آنان حزین نباشد. اگرخداوند مردم زمین را با واسطه مهدی منتظر یک‌پارچه به راه مستقیم خود در نیاورد، چگونه این امر [رضوان نفس خداوند] عملی خواهد شد؟ زمانی نعیم بزرگتر از بهشت [نعیم اعظم] تحقق خواهد یافت که خداوند در نفس خود راضی باشد و برای بندگانی که به تصور خود فکر می‌کردند کارهای خوبی می‌کردند در‌حالی‌که چنین نشده و تلاششان در دنیا به هدر رفته است، متحسر و حزین نباشد و آنها را به واسطه مهدی منتظر هدایت کند. اینجاست که هدف مهدی منتظر نیز که برای همین آفریده شده است، تحقق می‌یابد. این راز مهدی منتظر است که به خاطر او خداوند تمام مردم زمین را هدایت کرده و همگی را یک پارچه و متحد در راه راست قرارمی‌دهد. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { وَلَوْ شَاء ربّك لآمَنَ مَن فِي الأرض كُلُّهُمْ جَمِيعاً } صدق الله العظیم[يونس:۹۹]
  {و اگر خدای تو بخواهد، اهل زمین همه یکسره ایمان می‌آورند}
  { قُلْ فَلِلَّهِ الْحُجّة الْبَالِغَةُ فَلَوْ شَاءَ لَهَدَاكُمْ أَجْمَعِينَ }صدق الله العظیم[الأنعام:۱۴۹]
  {بگو: «دلیل رسا برای خداست . و اگر او بخواهد، همه شما را هدایت می‌کند.}
  { وَلَوْ شَآءَ اللـه لَجَعَلَكُمْ أمّة واحدة }صدق الله العظیم[المائدة:۴۸]

  {و اگر خدا مي‏‌خواست، همه شما را امت واحدي قرار مي‌‏داد}
  { وَلَوْ شَآءَ لَهَدَاكُمْ أَجْمَعِينَ }صدق الله العظیم[النحل:۹]

  {اگر خدا بخواهد همه شما را هدايت مي‌‏كند }
  { وَلَوْ شَآءَ اللـه لَجَمَعَهُمْ عَلَى الْهُدَى } صدق الله العظیم[الأنعام:۳۵]
  {اگر خدا بخواهد، آنها را بر هدایت جمع خواهد کرد.}
  { وَلَوْ شِئْنَا لأَتَيْنَا كُلَّ نَفْسٍ هُدَاهَا }صدق الله العظیم[السجدة:۱۳]

  {و اگر بخواهيم به هر انسانى هدايتش را ارزانى مى‌‏داريم،}
  {وَلَوْ أَنَّ قُرْآنًا سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبَالُ أَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الْأَرْضُ أَوْ كُلِّمَ بِهِ الْمَوْتَىٰ ۗ بَل لِّلَّـهِ الْأَمْرُ جَمِيعًا ۗ أَفَلَمْ يَيْأَسِ الَّذِينَ آمَنُوا أَن لَّوْ يَشَاءُ اللَّـهُ لَهَدَى النَّاسَ جَمِيعًا ۗ وَلَا يَزَالُ الَّذِينَ كَفَرُوا تُصِيبُهُم بِمَا صَنَعُوا قَارِعَةٌ أَوْ تَحُلُّ قَرِيبًا مِّن دَارِهِمْ حَتَّىٰ يَأْتِيَ وَعْدُ اللَّـهِ ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُخْلِفُ الْمِيعَادَ ﴿۳۱﴾}[الرعد]صدق الله العظيم
  {اگر به‌ وسیله قرآن، کوه‌ها به حرکت درآیند یا زمین‌ها قطعه‌قطعه شوند یا به وسیله آن با مردگان سخن گفته شود، [باز هم ایمان نخواهند آورد!] ولی همه کارها در اختیار خداست! آیا آنها که ایمان آورده‌اند، نمی‌دانند که اگر خدا بخواهد همه مردم را هدایت می‌کند و پیوسته بلاهای کوبنده‌ای بر کافران بخاطر اعمالشان وارد می‌شود و یا در نزدیکی خانه آنها فرود می‌آید تا وعده [نهایی] خدا فرا رسد؛ به یقین خداوند در وعده خود تخلّف نمی‌کند}
  خداوندا به درگاهت التماس می‌کنم که برای چیره کردن بنده‌ات بر مردمان، آنها را به عذاب قارعه گرفتار ننمایی و همه را به راه مستقیم خود هدایت فرما که تو بر همه چیز قادری. به حق رحمت بی منتهایت ای الرحم الراحمین. این امیدی است که من به خدا دارم و پروردگارم دعا را می‌شنود.
  ای انصار مهدی منتظر، رحمتی برای مردم دنیا باشید که خداوند جدِّ من مُحمد رسول‌الله صلّى الله عليه وآله وسلّم را مایه رحمت بر مردمان [رحمة للعالمین] قرار داده است.
  ای مسلمانان! به خدای عظیم و غفور و رحیم سوگند، به خدایی که صاحب عرش عظیم است و استخوان‌های پوسیده و پراکنده را زنده می‌کند، من امام مهدی منتظر خلیفه پروردگار رب العالمین، بنده نعیم اعظم خداوند، ناصر محمد یمانی هستم. حجت من برای شما نه سوگند من است و نه نامم، بلکه اگر از خدا پروا داشته باشید، حجت من بر شما دانش من است. آیا می‌دانید خداوند در کتاب خود بندگانی را که در نزد او مکرم هستند با دو نام می‌خواند؟ می‌دانید که نبی الله اسراییل، همان نبیّ خداوند يعقوب [عليه الصلاة والسلام وآله المُكرمين والتابعين للحقّ من بني إسرائيل] است و نبیّ الله احمد، همان نبیّ خداوند مُحمد، خاتم الأنبيّاء والمُرسلين، است که صلوات خدا بر او همگی آنان و خاندان طاهر و پاک آنان و تمام پیروان حق تا یوم الدین باد.
  أخوكم في الدّم من حواء وآدم الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني

  اقتباس المشاركة: 96199 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..

  -7-
  الإمام ناصر محمد اليماني
  22 -01 - 1431 هـ
  07 - 01 - 2010 مـ
  09:19 مساءً
  ــــــــــــــــــــ


  وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ ..

  بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على جدّي خاتم الأنبيّاء والمُرسلين وآله الطيبين الطاهرين، وسلامٌ على المرسلين والحمد لله ربّ العالمين، السلام عليكم ورحمة الله وبركاته، وبعد..

  أخي السائل، عليك أن تعلم أنّ ظهور المهديّ المنتظَر للبشر جهرةً هو من بعد التّصديق عند البيت العتيق للمُبايعة الجهريّة على الحقّ وما فعلتُ ذلك عن أمري، وبالنسبة للنّاس فإنّ الذي على الحقّ ويدعو إلى الحقّ كان حقاً على الله أن ينصره فيدافع عنهُ. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يحبّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ} صدق الله العظيم [الحج:38].

  ما لم يرجو المؤمن الشهادة في سبيل الله، ولكن الذين يريدون الشهادة في سبيل الله يحبّون الجنّة فهم لها مُستعجلون، أفلا يعلمون أنّ بقاءهم على قيد الحياة حتّى يُشاركوا في إعلاء كلمة الله وحتّى يتحقق الهدف فتكون كلمة الله هي العُليا هو خيرٌ لهم ولأمّتهم؟ وذلك لأنّ موتهم خسارة على الإسلام والمُسلمين؛ بل هو خيرٌ لهم من أن يتمنوا الشهادة من بادئ الأمر، وذلك لأنّ الهدف لم يتحقق حتّى إذا تحقق الهدف فصارت كلمة الحقّ هي العليا في العالمين ومن ثمّ يموتون على أسِّرَتهم، فإنّ هذا من فاز فوزاً عظيماً وسوف يدخله الله الجنّة فور موته فيجد أنّ أجره عند الله هو أعظم من الذي تمنّى الشهادة من بادئ الأمر قبل أن يتحقق في حياته إعلاء كلمة الله، أفلا يعلم أنّ أجره قد وقع على الله ما دام في سبيل الله فيدخله جنّته فور موته وليس شرطاً أن يقتل في سبيل الله. وقال الله تعالى:
  {وَمَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللهِ وَرَسُولِهِ ثمّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللهِ} صدق الله العظيم [النساء:100].

  فما دامت هجرته إلى الله وحياته من أجل الله فلا ينبغي للمؤمن أن يحِبّ الحياة والبقاء فيها إلا من أجل الله وليس مفتوناً بحبّ الدّنيا، وكذلك أريدُ من كافّة أنصاري أن لا يتمنّوا الشهادة في سبيل الله إلا من بعد تحقيق الهدف فيهدي الله بهم البشر ويبلِّغون البيان الحقّ للذكر ويتمنّون أن يكونوا سبب الخير للبشر وليس سبب المصيبة لأنّ قتلهم مصيبةٌ على من قتلهم وسوف يدخله الله النّار فور موته ويدخل من قُتل منهم فور موته جنّته، ولكنّ الله لم يأمرنا بقتال النّاس حتّى يكونوا مؤمنين؛ بل
  نحن دُعاة مهديّون إلى الصراط المستقيم نطمح في تحقيق السلام العالمي بين شعوب البشر ورفع الظلم عن المُسلم والكافر ونتّبع ما أمرنا الله في مُحكم كتابه أن نبرّ الكافرين الذين لا يقاتلونا في ديننا ونقسط فيهم ونكرمهم ونحترمهم ونقول لهم قولاً كريماً ونُخالِقُهم بالأخلاق الحسنة فنُعامل الكافرين كما نُعامل إخواننا المؤمنين ثمّ ننال محبة الله إن فعلنا، إنّ الله لا يخلف الميعاد. تصديقاً لقول الله تعالى: {لَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يحبّ الْمُقْسِطِينَ} صدق الله العظيم [الممتحنة:8]. فلم يأمرنا الله أن نُعلن العداء على الكافرين؛ بل أمرنا الله أن نبرّهم ونقسط إليهم إن أردْنا أن ننال حُبّ الله وقربه ونعيم رضوان نفسه.

  فما بالكم يا معشر المؤمنين تتمنّون أن تُقاتلوا الكافرين حتّى يُحقِّق الله لكم ما ترجون، أفلا تجعلون نظرتكم كبيرة، فهل خلقكم الله من أجل الجنّة؟ وذلك مبلغُكم من العِلم التفكير في الجنّة والحور العين؛ بل قولوا: اللهم لا تبلونا بقتال النّاس برحمتك يا أرحم الراحمين، اللهم إن هُداهم لهو أحبّ إلينا من أن نقتلهم أو يقتلونا، اللهم فحقِّق لنا هُدى النّاس وليس سفك دمائهم أو يسفكون دماءنا، وإن اعتدوا علينا وأجبرونا على قتالهم فحقق لنا ما وعدتنا وانصرنا عليهم نصراً عزيزاً مُقتدراً إنّك لا تخلف الميعاد.

  ولكنّكم للأسف يا معشر المؤمنين تتمنّون الشر للنّاس أن يقتلونكم لكي تدخلوا الجنّة فتسبّبتم في مصيبةٍ لهم فأدخلهم الله النّار وأدخلكم الجنة؛ بل هم في النّار سواء قتلتموهم أو قتلوكم! إذاً أنتم لا تفكرون إلا في الجنّة.

  ويا معشر المؤمنين، أفلا أدلّكم على نعيمٍ هو أعظمُ من جنّة النّعيم؟ وهو أن تسعوا إلى تحقيق نعيم رضوان نفس الله على عباده، أفلا تعلمون أنّهم حين يقتلونكم فيدخلكم الله جنّته فور قتلكم، ولكنّ والله الذي لا إله غيره ولا معبودَ سواه ما حقّقتُم السعادة في نفس ربِّكم وأنّكم جلبتم إلى نفس الله الحسرة على عباده الكافرين، وقد علمكم بذلك في محكم كتابه. وقال الله تعالى:
  {وَاضْرِ‌بْ لَهُم مَّثَلًا أَصْحَابَ الْقَرْ‌يَةِ إِذْ جَاءَهَا الْمُرْ‌سَلُونَ ﴿١٣﴾ إِذْ أَرْ‌سَلْنَا إِلَيْهِمُ اثْنَيْنِ فَكَذَّبُوهُمَا فَعَزَّزْنَا بِثَالِثٍ فَقَالُوا إِنَّا إِلَيْكُم مُّرْ‌سَلُونَ ﴿١٤﴾ قَالُوا مَا أَنتُمْ إِلَّا بَشَرٌ‌ مِّثْلُنَا وَمَا أَنزَلَ الرَّ‌حْمَـٰنُ مِن شَيْءٍ إِنْ أَنتُمْ إِلَّا تَكْذِبُونَ ﴿١٥﴾ قَالُوا رَ‌بُّنَا يَعْلَمُ إِنَّا إِلَيْكُمْ لَمُرْ‌سَلُونَ ﴿١٦﴾ وَمَا عَلَيْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ ﴿١٧﴾ قَالُوا إِنَّا تَطَيَّرْ‌نَا بِكُمْ لَئِن لَّمْ تَنتَهُوا لَنَرْ‌جُمَنَّكُمْ وَلَيَمَسَّنَّكُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿١٨﴾ قَالُوا طَائِرُ‌كُم مَّعَكُمْ ۚ أَئِن ذُكِّرْ‌تُم ۚ بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِ‌فُونَ ﴿١٩﴾ وَجَاءَ مِنْ أَقْصَى الْمَدِينَةِ رَ‌جُلٌ يَسْعَىٰ قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْ‌سَلِينَ ﴿٢٠﴾ اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرً‌ا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١﴾ وَمَا لِيَ لَا أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَ‌نِي وَإِلَيْهِ تُرْ‌جَعُونَ ﴿٢٢﴾ أَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِ آلِهَةً إِن يُرِ‌دْنِ الرَّ‌حْمَـٰنُ بِضُرٍّ‌ لَّا تُغْنِ عَنِّي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا وَلَا يُنقِذُونِ ﴿٢٣﴾ إِنِّي إِذًا لَّفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿٢٤﴾ إِنِّي آمَنتُ بِرَ‌بِّكُمْ فَاسْمَعُونِ ﴿٢٥﴾ قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾ وَمَا أَنزَلْنَا عَلَىٰ قَوْمِهِ مِن بَعْدِهِ مِن جُندٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ ﴿٢٨﴾ إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].

  فانظروا يا أحباب قلبي المُسلمين وتدبّروا وتفكّروا كيف أنّ الله أدخل عبده المقتول في سبيله فور موته جنّته، وقال الرجل الذي قتله قومه لأنّه يدعوهم إلى اتّباع المُرسلين وعبادة الله وحده لا شريك له ثمّ قاموا بقتله:
  {وَجَاءَ مِنْ أَقْصَى الْمَدِينَةِ رَ‌جُلٌ يَسْعَىٰ قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْ‌سَلِينَ ﴿٢٠﴾ اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرً‌ا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١﴾ وَمَا لِيَ لَا أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَ‌نِي وَإِلَيْهِ تُرْ‌جَعُونَ ﴿٢٢﴾ أَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِ آلِهَةً إِن يُرِ‌دْنِ الرَّ‌حْمَـٰنُ بِضُرٍّ‌ لَّا تُغْنِ عَنِّي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا وَلَا يُنقِذُونِ ﴿٢٣﴾ إِنِّي إِذًا لَّفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿٢٤﴾ إِنِّي آمَنتُ بِرَ‌بِّكُمْ فَاسْمَعُونِ ﴿٢٥﴾ قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾} صدق الله العظيم، فانظروا لقول الرجل بعد أن أدخله الله جنّته فور قتله: {قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾} صدق الله العظيم، فسوف تجدون أنّ الرجل سعيدٌ جداً لأنّ الله أكرمه فنعَّمه فأدخله جنّته بغير حساب، ولكن هل كذلك ربّه سعيد في نفسه؟ كلا وربّي إنّ ربّي حزينٌ وليس سعيداً بسبب كفر عباده بالحقّ من ربّهم فيهلكهم فيدخلهم ناره من غير ظُلمٍ. وقال الله تعالى: {قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾ وَمَا أَنزَلْنَا عَلَىٰ قَوْمِهِ مِن بَعْدِهِ مِن جُندٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ ﴿٢٨﴾ إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].

  إذاً يا معشر المؤمنين يا من تحبون الله الحُبّ الأعظم من جنّته ومن الحور العين ومن كُلّ شيء فكيف تهنأون بالجنّة والحور العين وربّكم ليس سعيداً في نفسه؟ أفلا ترون ما يقول في نفسه من بعد أن يهلك عباده الكافرين بسبب الاعتداء عليكم فيدخلكم جنّته فإذا أنتم فرحين بما آتاكم الله من فضله وتستبشرون بالذين لم يلحقوا بكم من خلفكم أن لا خوف عليكم ولا أنتم تحزنون؛ ولكن الله حزينٌ في نفسه، فهل حقّقتم السعادة في نفس الله؟

  فوالله الذي لا إله غيره ولا معبودَ سواه إن كنتم تريدون أن تحقِّقوا السعادة في نفس الله فلا تتمنّوا قتال الكافرين لتسفكوا دماءهم ويسفكوا دماءكم، وإن أُجبرتم فاثبتوا واعلموا أنّ الله ناصركم عليهم، إنّ الله لا يخلف الميعاد. ولكنّي أرى سفك الدماء هو أمنيتكم من أجل الجنّة، ولكنّكم حتّى ولو كنتم على الحقّ فلن تتحقّق السعادة في نفس حبيبكم الله ربّ العالمين حتّى تهدوا عباده فيدخلهم في رحمته معكم ومن ثمّ تتحقق السعادة في نفس الله، إن كُنتم تحبون الله فلا تتمنّوا أن يقتلكم الكافرين لتفوزوا بالشهادة ولا تتمنّوا قتل الكافرين فإنّ ذلك لا يجلب إلى نفس الله السعادة حتّى ولو كنتم على الحقّ.

  وما أريد قوله لكم هو أن لا تتمنّوا أن تقتلوا الكافرين ولا تتمنّوا أن يقتلوكم! فإن ابتُليتم فاثبتوا، ولكنّي أراكم تتمنّون ذلك وتعيشون من أجل ذلك فيريد أحدكم أن يُقتلَ في سبيل الله وسوف يحقِّق الله له ذلك وأصْدِقِ الله يصدقك؛ ولكن أفلا تسألون عن حال ربّكم سُبحانه فهل هو فرحٌ في نفسه بما حدث؟ كلا وربّي وقد أفتاكم الخبير بحال الرحمن من محكم القرآن وعلمتكم أنّه ليس فرحاً بذلك برغم أنه راضٍ عنكم، ولكنّه ليس فرحاً في نفسه بما حدث أن أهلك عباده الكافرين بسببكم وفاءً لما وعدكم إنّ الله لا يخلف الميعاد، فإذا تدبّرتم في هذه الآيات المُحكمات سوف تجدون أنّ ما أقوله لكم هو الحقّ وسوف تجدون حالكم بالضبط كحال ذلك الرجل الذي قتله قومه فأدخله الله جنّته فور قتله فجعله ملكاً كريماً من البشر؛ أحياءً عند ربّهم يُرزقون فرحين بما آتاهم من فضله كما تعلمون ذلك في محكم الكتاب، ولكنّكم لا تَسألون عن حال الله فهل هو كحالكم فرحٌ مسرورٌ أم أنه حزينٌ وغضبانٌ ومُتحسِّرٌ على عباده الكافرين الذي أهلكهم من شدة غيرته على عبده المؤمن حبيب الرحمن الذي قال لقومه:
  {قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْ‌سَلِينَ ﴿٢٠﴾ اتَّبِعُوا مَن لَّا يَسْأَلُكُمْ أَجْرً‌ا وَهُم مُّهْتَدُونَ ﴿٢١﴾ وَمَا لِيَ لَا أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَ‌نِي وَإِلَيْهِ تُرْ‌جَعُونَ ﴿٢٢﴾ أَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِ آلِهَةً إِن يُرِ‌دْنِ الرَّ‌حْمَـٰنُ بِضُرٍّ‌ لَّا تُغْنِ عَنِّي شَفَاعَتُهُمْ شَيْئًا وَلَا يُنقِذُونِ ﴿٢٣﴾ إِنِّي إِذًا لَّفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿٢٤﴾ إِنِّي آمَنتُ بِرَ‌بِّكُمْ فَاسْمَعُونِ ﴿٢٥﴾ قِيلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قَالَ يَا لَيْتَ قَوْمِي يَعْلَمُونَ ﴿٢٦﴾ بِمَا غَفَرَ‌ لِي رَ‌بِّي وَجَعَلَنِي مِنَ الْمُكْرَ‌مِينَ ﴿٢٧﴾وَمَا أَنزَلْنَا عَلَىٰ قَوْمِهِ مِن بَعْدِهِ مِن جُندٍ مِّنَ السَّمَاءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ ﴿٢٨﴾ إِن كَانَتْ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ ﴿٢٩﴾ يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].

  فإذا تدبّرتم وتفكّرتم فسوف تجدون أنّ هذا الرجل فرحٌ مسرورٌ، وكذلك جميع الشهداء في سبيل الله فرحين. وقال الله تعالى:
  {لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ يُرْ‌زَقُونَ ﴿١٦٩فَرِ‌حِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّـهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُ‌ونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿١٧٠﴾ يَسْتَبْشِرُ‌ونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّـهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّـهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ‌ الْمُؤْمِنِينَ ﴿١٧١﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].

  فهذا حالكم بعد أن يُدخلكم جنّته فيصدقكم ما وعدكم إنّ الله لا يخلف الميعاد، ولكن تعالوا لننظر حال الله في نفسه فهل نجده فرحاً مسروراً؟ وللأسف لم أجده في الكتاب فرحاً مسروراً بل مُتحسراً وحزيناً و يقول:
  {يَا حَسْرَ‌ةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّ‌سُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٣٠﴾ أَلَمْ يَرَ‌وْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُ‌ونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿٣١﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُ‌ونَ ﴿٣٢﴾} صدق الله العظيم [يس].

  إذاً يا أحباب الله، إنّ ربّي لن يكون سعيداً ومسروراً في نفسه حتّى يجعل النّاس أمّةً واحدةً على صراط ٍمستقيم فيدخلهم في رحمته جميعاً ثمّ يكون ربّي فرحاً مسروراً في نفسه، وعليه فإنّي أشهدكم وأشهدُ الله وكفى بالله شهيداً أنّي الإمام المهديّ قد حرّمت على نفسي جنّة ربّي حتّى يتحقق لي النّعيم الأعظم من جنّته وهو أن يكون من أحببت راضياً في نفسه وليس مُتحسراً على عباده، فكيف يتحقّق ذلك ما لم يهدِ الله بالمهديّ المنتظر أهل الأرض جميعاً فيجعلهم أمّةً واحدةً على صراطٍ مُستقيمٍ؟ فيتحقق النّعيم الأعظم من جنّته أن يكون الله راضياً في نفسه وليس مُتحسراً على عباده الذين ضلّ سعيهم في الحياة الدُنيا وهم يحسبون أنّهم يحسنون صُنعاً فيهديهم الله بالمهديّ المنتظَر فيُحقِّق له هدفه الذي يحيى من أجل تحقيقه، وذلك هو سرّ المهديّ المنتظَر الذي يهدي الله من أجله أهل الأرض جميعاً فيجعلهم أمّةً واحدةً على صراطٍ مُستقيمٍ. تصديقاً لقول الله تعالى:
  { وَلَوْ شَاء ربّك لآمَنَ مَن فِي الأرض كُلُّهُمْ جَمِيعاً } [يونس:99].
  { قُلْ فَلِلَّهِ الْحُجّة الْبَالِغَةُ فَلَوْ شَاءَ لَهَدَاكُمْ أَجْمَعِينَ }
  [الأنعام:149].
  { وَلَوْ شَآءَ اللـه لَجَعَلَكُمْ أمّة واحدة }
  [المائدة:48].
  { وَلَوْ شَآءَ لَهَدَاكُمْ أَجْمَعِينَ }
  [النحل:9].
  { وَلَوْ شَآءَ اللـه لَجَمَعَهُمْ عَلَى الْهُدَى }
  [الأنعام:35].
  { وَلَوْ شِئْنَا لأَتَيْنَا كُلَّ نَفْسٍ هُدَاهَا }
  [السجدة:13].
  { وَلَوْ أَنَّ قُرءَاناً سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبَالُ أَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الأرض أَوْ كُلِّمَ بِهِ الْمَوْتَى بَلْ لِلَّهِ الأَمْرُ جَمِيعاً أَفَلَمْ يَيْأْسِ الَّذِينَ ءَامَنُوا أَن لَوْ يَشَآءُ اللـه لَهَدَى النّاس جَمِيعاً وَلاَ يَزَالُ الَّذِينَ كَفَرُوا تُصِيبُهُم بِمَا صَنَعُوا قَارِعَةٌ أَوْ تَحُلُّ قَرِيباً مِن دَارِهِمْ حتّى يأتي وَعْدُ اللـه إِنَّ اللـه لاَ يُخْلِفُ الْمِيعَادَ }
  [الرعد:31] صدق الله العظيم.

  اللهم إنّي إليك أبتهل أن لا تهلكهم بقارعةٍ لكي تُظهر عبدك ولكن اهدِهم إلى الصراط المستقيم إنّك على كُلّ شيءٍ قديرٌ برحمتك يا أرحم الراحمين، وذلك ما أرجوه من ربّي إن ربّي سميع الدُعاء. فكونوا رحمةً للعالمين يا أنصار المهديّ المنتظر، واعلموا إنّما ابتعث الله جدّي مُحمد رسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- رحمةً للعالمين.

  ويا معشر المُسلمين، أقسمُ بالله العظيم الغفور الرحيم ذو العرش العظيم من يحيي العظام وهي رميم أنّي الإمام المهديّ المنتظَر خليفة الله ربّ العالمين عبد النّعيم الأعظم ناصر محمد اليماني، ولم يجعل الله حُجّتي عليكم في القَسم ولا في الاسم ولكن في العلم لعلكم تتقون. أفلا تعلمون أنّه يأتي للمُكرّمين من اسمين اثنين في الكتاب؟ فأنتم تعلمون أنّ نبيّ الله إسرائيل أنّه ذاته نبيّ الله يعقوب عليه الصلاة والسلام وآله المُكرمين والتابعين للحقّ من بني إسرائيل، وأنتم تعلمون أنّ نبيّ الله أحمد هو ذاته نبيّ الله مُحمد خاتم الأنبيّاء والمُرسلين صلّى الله عليه وعليهم أجمعين وعلى آلهم الطيّبين الطّاهرين وعلى التّابعين للحقّ إلى يوم الدين.

  أخوكم في الدّم من حواء وآدم؛ الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.
  ـــــــــــــــــــ 8. افتراضي خداوند برای کافر حرمت قایل شده است، همان‌طور که برای مؤمن حرمت قایل گردیده و تعرض به زن و مال و آبروی او حرام است و چنین کاری مانند تعدی به حریم مؤمنان است

  - 8 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  14 - محرم - 1431 هـ
  30 - 12 - 2009 مـ
  ۹- دی -۱۳۸۸ه.ش
  10:08 مساءً
  ـــــــــــــــــــ

  خداوند برای کافر حرمت قایل شده است، همان‌طور که برای مؤمن حرمت قایل گردیده و تعرض به زن و مال و آبروی او حرام است و چنین کاری مانند تعدی به حریم مؤمنان است

  بسم الله الرحمن الرحيم
  سلام خداوند بر برادرم محمد و تمامی انصار برگزیده و پیشتاز، این دعوت به جهاد در راه خداوند، در زمان حمله به غزه و درحالی انجام شده بود که مسلمانان تنها نظاره‌گر آن [جنگ] بودند. چگونه می‌توانستند شاهد باشند دشمنان خداوند با بمب‌های فسفری برادرانشان را کشته و بسوزانند و آنها به تماشا بنشینند؟ لذا فرمان جهادی که داده شده بود، برای دفاع از خود و برادران مؤمن در برابر کسانی بود که به خاطر دین مسلمانان با آنها می‌جنگیدند. کسانی که به دلیل مسلمان بودن و پرستش خداوند یگانه کشته می‌شوند. اذن جهاد از طرف خداوند تنها برای دفاع از جان است، نه برای اجبار مردم به ایمان. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّـهَ عَلَىٰ نَصْرِ‌هِمْ لَقَدِيرٌ‌ ﴿٣٩﴾ الَّذِينَ أُخْرِ‌جُوا مِن دِيَارِ‌هِم بِغَيْرِ‌ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَ‌بُّنَا اللَّـهُ ۗ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّـهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ‌ فِيهَا اسْمُ اللَّـهِ كَثِيرً‌ا ۗ وَلَيَنصُرَ‌نَّ اللَّـهُ مَن يَنصُرُ‌هُ ۗ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ﴿٤٠﴾}صدق الله العظيم [الحج]
  {به کسانى که مورد تهاجم و کشتار قرار گرفته‌اند، اجازه‌ی دفاع و جهاد داده شده است و البتّه خداوند بر یارى آنان تواناست. (۳۹) کسانى که به ناحقّ از خانه و کاشانه‌ى خود رانده شدند [و گناهى نداشتند،] جز این که مى‌گفتند: «پروردگار ما خداى یکتاست.» و اگر خداوند بعضى از مردم را به وسیله‌ى بعضى دیگر دفع نمی‌کرد، صومعه‌ها و کنیسه‌ها و کلیساها و مساجدى که نام خداوند در آنها بسیار برده مى‌شود، ویران مى‌گردید! و خداوند کسانی را که یاری او کنند را یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است. (۴۰)}
  فرمان جنگ خداوند تنها در مقابل کسانی صادر می‌شود که در دین، به مقابله با ما برخاسته‌اند. این برای دفاع از جان و خانه و اموال و زمین ماست؛ همچنین در مورد کسانی که قصد جلوگیری از دعوت ما را داشته و قصد خاموش کردن نور خدا را داشته باشند، فرمان مقابله داده شده است. فرمان جهاد خداوند، تنها برای مقابله با کسانی است که وارد جنگ با ما شوند و این ناموس و قاعده جنگ در راه خداست. خداوند اجازه تعدی به کافرینی که به دین مسلمانان کاری ندارند را نمی‌دهد. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  { وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ ﴿١٩٠﴾وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِ‌جُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَ‌جُوكُمْ ۚ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ ۚ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَ‌امِ حَتَّىٰ يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ ۖ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ ۗ كَذَٰلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِ‌ينَ ﴿١٩١﴾ فَإِنِ انتَهَوْا فَإِنَّ اللَّـهَ غَفُورٌ‌ رَّ‌حِيمٌ ﴿١٩٢﴾ وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّـهِ ۖ فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ ﴿١٩٣﴾}صدق الله العظيم [البقرة]
  {و در راه خدا، با کسانی که با شما می‌جنگند، نبرد کنید! و از حدّ تجاوز نکنید که خدا تعدّی‌کنندگان را دوست نمی‌دارد! (۱۹۰) و هر جا که بر آنان دست یافتید بکشیدشان و آنان را از همان‌جا که شما را رانده‌اند [مکه‌] برانید و فتنه بدتر از قتل است و در مسجدالحرام با آنان [آغاز] کارزار نکنید، مگر آنکه آنان در آنجا با شما کارزار کنند و چون کارزار کردند بکشیدشان که سزای کافران چنین است‌ (۱۹۱) و اگر دست برداشتند، خداوند آمرزگار مهربان است‌ (۱۹۲) و با آنان، چندان نبرد کنید که فتنه، باقی نمان، و دین فقط دین الهی باشد و چون دست بداشتند، ستم نباید کرد مگر بر ستمگران‌ (۱۹۳)}
  به فرموده خداوند تعالی بنگرید:
  {وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّـهِ ۖ فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ ﴿
  ١٩٣
  }صدق الله العظيم.

  {و با آنان، چندان نبرد کنید که فتنه، باقی نمان، و دین فقط دین الهی باشد و چون دست بداشتند، ستم نباید کرد مگر بر ستمگران‌ (۱۹۳)}
  یعنی فرمان خداوند این است که اگر از جنگ با ما دست کشیدند، باید جنگ را متوقف کنیم. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ﴿١٩٣﴾}}صدق الله العظيم.

  {و چون دست بداشتند، ستم نباید کرد مگر بر ستمگران}

  اما برخی از مجاهدان، به خاطر برداشت غلط از این آیه:
  {وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّـهِ
  } صدق الله العظيم
  {و با آنان چندان نبرد کنید که فتنه باقی نماند و دین فقط دین الهی باشد}،
  تصور می‌کنند خداوند امر فرموده است که با مردم بجنگیم تا ایمان بیاورند. این برداشت غلط، باعث گمراه شدن بسیاری از مجاهدینی شده است که از اصول جهاد بی اطلاع هستند. جهاد، برای متوقف کردن کافرانی است که به مؤمنان تعدی کرده و فتنه به راه می‌اندازند، در این حالت است که خداوند به ما امر فرموده تا از خود و دینمان دفاع کنیم. جهاد برای وادار کردن مردم به ایمان آوردن نیست. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {أَفَأَنتَ تُكْرِ‌هُ النَّاسَ حَتَّىٰ يَكُونُوا مُؤْمِنِينَ ﴿٩٩﴾}صدق الله العظيم [يونس]
  { پس آیا تو مردم را به اکراه وامی‌داری تا اینکه مؤمن شوند؟}
  و همچنین می‌فرماید:
  { لَا إِكْرَ‌اهَ فِي الدِّينِ ۖ قَد تَّبَيَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَيِّ ۚ فَمَن يَكْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ﴿
  ٢٥٦﴾}صدق الله العظيم [البقرة]
  { در کار دین اکراه روا نیست، چرا که راه از بیراهه به روشنی آشکار شده است، پس هرکس که به طاغوت کفر ورزد و به خداوند ایمان آورد، به راستی که به دستاویز استواری دست زده است که گسستی ندارد و خداوند شنوای داناست‌}
  و می‌فرماید:
  {وَقُلِ الْحَقُّ مِن رَّ‌بِّكُمْ ۖ فَمَن شَاءَ فَلْيُؤْمِن وَمَن شَاءَ فَلْيَكْفُرْ‌ ۚ إِنَّا أَعْتَدْنَا لِلظَّالِمِينَ نَارً‌ا أَحَاطَ بِهِمْ سُرَ‌ادِقُهَا ۚ وَإِن يَسْتَغِيثُوا يُغَاثُوا بِمَاءٍ كَالْمُهْلِ يَشْوِي الْوُجُوهَ ۚ بِئْسَ الشَّرَ‌ابُ وَسَاءَتْ مُرْ‌تَفَقًا ﴿
  ٢٩﴾}صدق الله العظيم [الكهف]

  { بگو این حق و از سوی پروردگارتان است، هرکس که خواهد ایمان بیاورد و هرکس که خواهد کفرورزد، ما برای ستمکاران آتشی فراهم آورده‌ایم که سراپرده‌های آن آنان را فراخواهد گرفت و چون به استغاثه آبی طلب کنند، به ایشان آبی چون فلز گداخته دهند که چهره‌هایشان را بریان کند، هم نوشابه‌ای بد است و هم اقامت‌گاهی بد}
  لذا عزیز من، آرزوی کشتنِ احدی از کافران را نداشته باش؛ بلکه آرزو کن که از کفر به خداوند دست بردارند. خداوند به ما اجازه نمی‌دهد به علت کفر، با مردم دشمنی کرده و از آنها کراهت داشته باشیم. برعکس؛ اگر طالبِ محبتِ خداوندیم، باید به فرمان خداوند درباره کافران عمل کنیم، یعنی با قسط با آنها برخورد کرده و در حق آنها نیکی نماییم. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {لا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يحبّ الْمُقْسِطِينَ ﴿۸﴾}صدق الله العظيم [الممتحنة]
  { خدا شما را از آنان که با شما در دین قتال و دشمنی نکرده و شما را از دیارتان بیرون ننمودند، نهی نمی‌کند، با آنان نیکی کنید و به عدالت و انصاف رفتار نمایید که خدا مردم با عدل و داد را بسیار دوست می‌دارد.}
  به درستی که خداوند نبیِّ امیِّ عربی و قوم عرب او را برای رحمت به جهانیان برانگیخت، لذا ما باید با کفار با نیکی و تقوی برخورد کرده و به آنها تعدی نکنیم تا دین خدا در دل‌های‌شان نفوذ کند و عقلشان آن را بپذیرد و قلبشان در برابر آن خاضع گردد و بینند دین اسلام، دین رحمت پروردگارعالمیان است و مانع از تعدی انسان به برادرانسان خود می‌گردد، ولو اینکه از ملت او نباشد.
  لذا مسلمان، از کفار کینه به دل نداشته و از آنها متنفر نیست و با کافران همان‌گونه برخورد می‌نماید که با مسلمانان. این دین با مسلمانان، همان‌گونه برخورد می‌کند که با کفار و فرقی بین آنها نیست. برخوردِ حسنه‌ی دین با کافران، باعث می‌شود که به آن علاقه پیدا کرده و قانع شوند که دین خداوند، دین نیکی و رحمت است. اما وقتی کافران می‌بینند بدون اینکه به جنگ مسلمانان آمده باشند، ما مشتاق به جنگ با آنها و ریختن خونشان بوده و به بهانه کفر، اموال و زنانشان را از آنها می‌گیریم؛ از دین اسلام تنفر پیدا کرده و به آن ایمان نمی‌آورند. کسی که چنین کاری بکند، در حق خود ظلم بسیار بزرگی کرده است. خداوند برای کافران درست مثل مسلمانان حرمت قائل شده است و مانند مؤمنین، تعدی به زن و مال و آبروی کافر حرام است. خداوند تنها در برابر کسانی که به خاطردین ِمؤمنان، به جنگ با آنها برمی‌خیزند، راهی گشوده است.
  ای یاوران مهدی منتظر! مایه رحمت بر بشر باشید. آیا تصور کرده‌اید مهدی منتظر با شمشیر و به زور، مردم را هدایت خواهد کرد؟ هرگز چنین نیست، پناه بر خداوند از این که از جاهلان باشیم. خداوند، خلفای خود در زمین را که برای فساد و ریختن خون مردم برنمی‌انگیزد؛ هرگزچنین نیست. بلکه خداوند مهدی منتظر، خلیفه حق خود را برای داوری عادلانه بین مردم بر اساس آیات محکم ذکر خداوند، قرآن عظیم، در زمین فرستاده است تا با مسلمان و کافر به نیکی رفتار کند و نسبت به همه آنها قسط ورزد و مانع از این شود که انسان به برادر انسان خود ظلم کند، تا بشریت احساس کند مهدی منتظر برادر آنهاست؛ و مسلمان و کافر، همگی برادر او هستند، چرا که همه از نسل حوا و آدم‌اند تا برادریشان نسبت به دینی که رحمت برای جهانیان است، بیشتر شود. پس فضل خداوند بر امت باشید تا حزن و ماتم آنها، به واسطه شما، برطرف گردد. بدانید که دینتان، دینی است که برای همه عالمیان مایه رحمت است. تصدیق فرموده خداوند تعالی :

  { وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ }صدق الله العظيم [الأنبياء:۱۰۷]
  { و [ای رسول] ما تو را نفرستادیم، مگر آنکه رحمت برای اهل عالم باشی}
  خداوند امام مهدی ناصر محمد را با بدعت جديدي نفرستاده است، بلکه من پیرو جدم محمد رسول‌الله، صلّى الله عليه وآله وسلّم، بوده و از مردم دعوت می‌کنم که به‌سوی قرآن مجید آمده و به راه خداوند عزیز و حمید رو نمایند. خداوند، به خلیفه خود ناصر محمد همان فرمانی را داده است که به محمد رسول‌الله، صلّى الله عليه وآله وسلّم، داده بود: خداوند را به یکتایی پرستیده و از عبادت بندگان خدا دست برداشته و به پرستش خداوند رو کنند تا قرآن را برایشان بیان نماید و هر کس هدایت شد به نفع اوست و هر کس گمراه گردید نیز، بر خود اوست. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  { إِنَّمَا أُمِرْ‌تُ أَنْ أَعْبُدَ رَ‌بَّ هَـٰذِهِ الْبَلْدَةِ الَّذِي حَرَّ‌مَهَا وَلَهُ كُلُّ شَيْءٍ ۖ وَأُمِرْ‌تُ أَنْ أَكُونَ مِنَ الْمُسْلِمِينَ ﴿٩١﴾ وَأَنْ أَتْلُوَ الْقُرْ‌آنَ ۖ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ ۖ وَمَن ضَلَّ فَقُلْ إِنَّمَا أَنَا مِنَ الْمُنذِرِ‌ينَ ﴿٩٢﴾ وَقُلِ الْحَمْدُ لِلَّـهِ سَيُرِ‌يكُمْ آيَاتِهِ فَتَعْرِ‌فُونَهَا ۚ وَمَا رَ‌بُّكَ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ ﴿٩٣﴾}صدق الله العظيم [النمل]
  {«فقط مأمورم پروردگار [مکّه،] این شهرى كه خداوند آن را محترم شمرده، بپرستم و همه چیز تنها براى اوست و من مأمورم از اهل تسلیم و طاعت باشم. (۹۱) و قرآن [را بر مردم] تلاوت كنم.» پس هر كس هدایت را بپذیرد، به سود خود پذیرفته و هركس گمراه شود، پس بگو: «من فقط هشداردهنده‌ام!» (۹۲) و بگو: «ستایش براى خداست. به زودى آیاتش را به شما نشان خواهد داد و آن را خواهید شناخت.» و پروردگارت از آنچه مى‌کنید، غافل نیست. (۹۳)}
  [مهدی منتظر آمده است] تا مردم را به سوی عبادتِ عاری از شرک خداوند دعوت کند، عبادتی همانند عبادت انبیا و رسولان و مهدی منتظر. همه ما برای حب و قرب خداوند با یکدیگر رقابت می‌کنیم. پس هر کس خداوند را دوست بدارد، از ما پیروی کرده و از ماست و در زمره بندگانی است که برای رسیدن به حب و قرب خداوند در تلاش و رقابت است. ما از مردم نمی‌خواهیم که به‌ناحق ما را تکریم و تعظیم کنند، چرا که اگرما را بزرگ شمارند؛ فکر می‌کنند حق ندارند با انبیا و رسولان و مهدی منتظر در راه رسیدن به حب و قرب خداوند رقابت کنند تا از بندگان مکرم او باشند. کسی که چنین کند، به خداوند سبحان شرک آورده است.
  خداوند، کرامت خود را تنها به انبیا و رسولان و مهدی منتظر محدود نساخته است. ما از آن جهت مورد تکریم خداوند قرار گرفته‌ایم که تنها او را به دور از شرک پرستیده و در تلاشیم که در حب و قرب به او نزدیک‌تر باشیم .هر یک از بندگان خداوند که خواهان پیروی از ماست به ما بپیوندد و از بندگانی باشد که در راه رسیدن به بالاترین درجه حب و قرب خداوند با یکدیگر مجدانه رقابت می‌کنند تا از متقی و خداترس‌ترین بندگان شوند و مورد تکریم خداوند قرار گیرند. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {يَا أَيُّهَا النّاس إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ ﴿۱۳﴾}صدق الله العظيم [الحجرات]
  {ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‌ها و قبیله‌ها قرار دادیم تا بدانید گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست؛ خداوند دانا و آگاه است!}
  خداوند تنها انبیا و رسولان را مورد تکریم قرارنمی‌دهد، تمام بندگانِ متقی که در راه حب و قرب خداوند رقابت می‌کنند، در نزد خداوند مکرمند. بندگان متقی و مکرمی که تنها خداوند را به یگانگی می‌پرستند و به جای خداوند، یکدیگر را ارباب خود قرار نمی‌دهند. عبادت آنها به درگاه خداوند، همانند عبادت انبیا و رسولان و مهدی منتظر است. شایسته ما نیست که به مردم بگوییم: ای مردم! چون ما بندگان مکرم خداوند هستیم، سزاوار شما نیست که آرزو داشته باشد، بیش از ما خداوند را دوست داشته و به او نزدیک شوید، بلکه، ما بشری هستیم مانند شما و همانند شما بنده خداییم. لذا شما نیز به اندازه انبیا و رسولان و مهدی منتظر در مورد پروردگار و معبودتان حق دارید. شایسته نیست به‌ناحق ما را، از خود ممتاز بدانید. مثل ما باشید، بندگانِ ربانیِ خداوندِ رحمان که در راه رسیدن به بالاترین درجه حب و قرب پروردگار و معبودمان تلاش می‌کنیم تا مشخص شود چه کسی خداوند را بیشتر دوست داشته و دین خود را برای او خالص‌تر گردانیده است. این منطق تمام کسانی است که خداوند به آنها کتاب و حکم و نبوت عطا نموده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {مَا كَانَ لِبَشَرٍ أَنْ يُؤْتِيَهُ اللَّهُ الْكِتَابَ وَالْحُكْمَ وَالنُّبُوَّةَ ثمّ يَقُولَ للنّاس كُونُوا عِبَادًا لِي مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلَكِنْ كُونُوا ربانيين بِمَا كُنْتُمْ تُعَلِّمُونَ الْكِتَابَ وَبِمَا كُنتُمْ تَدْرُسُونَ ﴿۷۹﴾}
  صدق الله العظيم [آل عمران]
  {هیچ بشرى که خداوند به او کتاب و حکم و نبوت داده است، حقّ ندارد به مردم بگوید: «به جاى خدا، بندگان من باشید.» پس [شما دانشمندان اهل کتاب نیز] به خاطر سابقه‌ى آموزش کتاب خدا و تدریسى که دارید، خداپرست باشید.}
  اما متأسفانه مردم آن چه را که به آنها گفته شده، را تغییر داده‌اند و به‌جای خداوند که پروردگار و معبودشان است، به تعظیم و تکریم انبیا و رسولان و مهدی منتظر پرداخته‌اند. درحالی‌که خداوند ما را به خاطرمتقی و خداترس بودن، از
  بندگان مکرم خود قرار داده است. اگر خداوند انسانی را ذلیل کند، کسی قادر به تکریم او نخواهد بود و خداوند انسانی را ذلیل نمی‌کند مگر آنکه از خدای خود پروا نکرده و او را به یگانگی نپرستد. پس چرا نمی‌خواهید از بندگان مکرم خداوند باشید، چرا به‌سوی شرک باز می‌گردید؟ مگرخداوند با آیات محکم کتابش به شما نفرموده است که در کتاب خداوند تفاوتی بین بندگان انسان او نبوده و همگی عبدِ خداوندِ واحدِ قهار هستند؟ پس هرکس که می‌خواهد از بندگان مکرم خداوند باشد، تقوا پیشه کند و از کسانی باشد که خداوند را پرستیده و هیچ شریکی برای او قائل نمی‌شوند که این متقیان، مورد تکریم خداوندند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {يَا أَيُّهَا النّاس إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِير﴿۱۳﴾} صدق الله العظيم [الحجرات]
  {ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‌ها و قبیله‌ها قرار دادیم تا بدانید گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست؛ خداوند دانا و آگاه است!}
  اما نا آگاهان، تکریم را خاص انبیا و رسولان کرده و برای صالحان سهمی در نظر نمی‌گیرند و همین باعث شرک مؤمنان شده است.خداوند تعالی می‌فرماید:
  { وَمَا يُؤْمِنُ أَكْثَرُهُمْ بِاللَّهِ إِلا وَهُمْ مُشْرِكُونَ﴿۱۰۶﴾ }صدق الله العظيم [يوسف]
  {و بیشترین ایشان به خداوند ایمان نمی‌آورند مگر آنکه ایمان خود را به شرک آلوده کنند}
  خلاصه‌ی این بیانِ حقِّ قرآن را برای تمام انس و جن می‌گویم:
  هرکس که ادعا می‌کند خداوند رحمان را دوست دارد، باید برای اثبات آن دلیلی بیاورد، پس باید از بندگانی باشد که برای رسیدن به پروردگار و معبودشان رقابت می‌کنند. من در پیشگاه خداوند در دنیا و در روزی که مردم در برابر پروردگار عالمیان قرار می‌گیرند، به حق و با یقین شهادت می‌دهم که هرکسی که بنده خداوند را تعظیم نموده و او را مرز رقابت قرار دهد [و نخواهد از او پیشی گیرد]، از مؤمنانی است که به پروردگار عالمیان شرک آورده است. آیا تمام انبیا و مرسلین، از اولین نفر تا آخرینشان، محمد رسول‌الله صلّى الله عليه وآله وسلّم، به شما نگفته‌اند:

  {قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ يُوحَىٰ إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَـٰهُكُمْ إِلَـٰهٌ وَاحِدٌ ۖ فَمَن كَانَ يَرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا ﴿۱۱۰﴾}صدق الله العظيم [الكهف]
  {بگو من بشری همانند شما هستم با این تفاوت که به من وحی می‌شود که خدای شما خدای یگانه است، حال هر آن کس که امید در لقای پروردگارش بسته است، کار نیکو پیشه کند و در پرستش پروردگارش، کسی را شریک نیاورد}
  {قُلْ إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللَّـهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّـهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ ۗ وَاللَّـهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ﴿۳۱﴾‏}صدق الله العظيم [آل عمران]

  {بگو اگر خدا را دوست دارید، از من پیروی کنید تا خدا نیز شما را دوست داشته باشد و گناهانتان را بیامرزد، و خداوند آمرزگار مهربان است‌}
  آیا بین کلام خداوند و رسولش، با کلام مهدی منتظر، که از آیات کتاب محکم و روشن خداوند برای عالم و جاهلتان دلیل می‌آورد، تفاوتی می‌بینید؟ تصدیق فرموده خداوند تعالی :

  {تِلْكَ آيَاتُ اللَّـهِ نَتْلُوهَا عَلَيْكَ بِالْحَقِّ ۖ فَبِأَيِّ حَدِيثٍ بَعْدَ اللَّـهِ وَآيَاتِهِ يُؤْمِنُونَ ﴿۶﴾}صدق الله العظيم [الجاثية:6]
  { این آیات الهی است که به‌حق بر تو می‌خوانیم پس به کدامین حدیث بعد از خداوند و آیات او ایمان می‌آورند؟}
  برادر مؤمنان متقی، الإمام المهديّ المنتظر ناصر محمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 96200 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..  - 8 -

  الإمام ناصر محمد اليماني
  14 - 01 - 1431 هـ
  30 - 12 - 2009 مـ
  10:08 مساءً
  ـــــــــــــــــــ


  جعل الله حُرمةً للكافر كما حُرمة المؤمن فنساؤه وماله وعرضه حرام بينكم كحرمة الاعتداء على المؤمنين ..

  بسم الله الرحمن الرحيم، سلامُ الله عليكم أخي محمد وكافة الأنصار السابقين الأخيار، إنّما بيان الدعوة للجهاد في سبيل الله كان أيام العدوان على غزّة والمسلمون يتفرّجون كيف كان يصنع أعداء الله بإخوانهم بالقنابل الفوسفوريّة فيحرقونهم وهم ينظرون؟ وإنّما أمرنا بالجهاد في سبيل الله للدفاع عن أنفسنا وإخواننا المؤمنين من اعتداء الذين يحاربون المُسلمين في دينهم فيقاتلونهم بسبب إسلامهم وعبادتهم لربّهم الله وحده، ولذلك أذن الله لنا بالجهاد فقط للدفاع عن أنفسنا وليس لنُكرِه النّاس حتّى يكونوا مؤمنين. تصديقاً لقول الله تعالى: {أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّـهَ عَلَىٰ نَصْرِ‌هِمْ لَقَدِيرٌ‌ ﴿٣٩﴾ الَّذِينَ أُخْرِ‌جُوا مِن دِيَارِ‌هِم بِغَيْرِ‌ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَ‌بُّنَا اللَّـهُ ۗ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّـهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ‌ فِيهَا اسْمُ اللَّـهِ كَثِيرً‌ا ۗ وَلَيَنصُرَ‌نَّ اللَّـهُ مَن يَنصُرُ‌هُ ۗ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ﴿٤٠﴾} صدق الله العظيم [الحج].

  إذاً الله أمرنا بقتال من كان يقاتلنا في ديننا، ولذلك أمرنا بالدفاع عن أنفسنا وبيوتنا وأعراضنا وأرضنا ومن يريد أن يمنع دعوتنا ويطفئ نور الله، فلم يأمرنا الله إلا بقتال من يقاتلنا وذلك ناموس القتال في سبيل الله فقد أمرنا الله بقتاله ولم يأمرنا بالاعتداء على الكفّار الذين لا يحاربون المسلمين في دينهم. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ ﴿١٩٠﴾ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِ‌جُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَ‌جُوكُمْ ۚ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ ۚ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَ‌امِ حَتَّىٰ يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ ۖ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ ۗ كَذَٰلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِ‌ينَ ﴿١٩١﴾ فَإِنِ انتَهَوْا فَإِنَّ اللَّـهَ غَفُورٌ‌ رَّ‌حِيمٌ ﴿١٩٢﴾ وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّـهِ ۖ فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ ﴿١٩٣﴾} صدق الله العظيم [البقرة].

  فانظر لقول الله تعالى:
  {وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّـهِ ۖ فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ ﴿١٩٣﴾} صدق الله العظيم، أي فإنّ انتهوا عن قتالنا فأمرنا الله أن نكفّ عن قتالهم. تصديقاً لقول الله تعالى: {فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِينَ ﴿١٩٣﴾} صدق الله العظيم، ولكنّ بعض المُجاهدين يظنّ أنّ الله أمرنا بقتال النّاس حتّى يكونوا مؤمنين بسبب فهمه الخاطئ لقول الله تعالى: {وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّـهِ} صدق الله العظيم، وذلك الفهم الخاطئ سبب ضلال كثير من المجاهدين فهم لا يعلمون كيف هي أصول الجهاد، وإنّما القتال حتّى لا يَفْتِنَ الكافرون من آمن بالله ولذلك أمرنا الله بالدفاع عن أنفسنا وديننا ولم يأمرنا الله أن نُكره النّاس بالدخول في ديننا حتّى يكونوا مؤمنين كُرهاً. تصديقاً لقول الله تعالى: {أَفَأَنتَ تُكْرِ‌هُ النَّاسَ حَتَّىٰ يَكُونُوا مُؤْمِنِينَ ﴿٩٩﴾} صدق الله العظيم [يونس].

  وتصديقاً لقول الله تعالى:
  {لَا إِكْرَ‌اهَ فِي الدِّينِ ۖ قَد تَّبَيَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَيِّ ۚ فَمَن يَكْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ﴿٢٥٦﴾} صدق الله العظيم [البقرة].

  وتصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَقُلِ الْحَقُّ مِن رَّ‌بِّكُمْ ۖ فَمَن شَاءَ فَلْيُؤْمِن وَمَن شَاءَ فَلْيَكْفُرْ‌ ۚ إِنَّا أَعْتَدْنَا لِلظَّالِمِينَ نَارً‌ا أَحَاطَ بِهِمْ سُرَ‌ادِقُهَا ۚ وَإِن يَسْتَغِيثُوا يُغَاثُوا بِمَاءٍ كَالْمُهْلِ يَشْوِي الْوُجُوهَ ۚ بِئْسَ الشَّرَ‌ابُ وَسَاءَتْ مُرْ‌تَفَقًا ﴿٢٩﴾} صدق الله العظيم [الكهف].

  فلا تتمنّى حبيبي في الله أن تقتل أحداً من الكافرين؛ بل تمنّى انقاذه من كُفره بربّه، وأمرنا الله أن لا نُعاملهم بمُعاملة العداوة والبغضاء بسبب كُفرهم؛ بل بالعكس فإذا أردنا أن نفوز بمحبّة الله فلنفعل ما أمرنا الله به أن نعامل الكافرين بالمُعاملة الحسنة وأمرنا الله أن نبرّهم و نقسط إليهم. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {لا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يحبّ الْمُقْسِطِينَ} صدق الله العظيم [الممتحنة:8].

  وإنّما بعث الله النبيّ الأميّ العربيّ وقومه العرب رحمةً للعالمين، فإذا عاملنا الكفّار بمعاملة الدين بالبّر والتقوى ولم نعتدِ عليهم فسوف يَدخل دينُ الله إلى قلوبهم فتقبله عقولهم فتخبت له قلوبهم فيشهدوا أنّ دين الإسلام هو دين الرحمة من ربّ العالمين الذي يمنع الإنسان عن ظلم أخيه الإنسان حتّى ولو لم يكن على ملّته. فإذاً المُسلم لا يحقد عليه ولا يكرهه ويعامل الكافرين بمُعاملة المُسلمين، فالدين المُعاملة سواء بين المُسلمين لبعضهم بعضاً أو بين الكافرين فلا فرق شيئاً، وبالمُعاملة الحسنة للكافرين بمُعاملة الدين فسوف يحبّون هذا الدين فيقتنعون أنّه دين الله البَرُّ الرحيم، ولكن حين يرى الكافرون أننا نشغف لقتالهم وهم لم يقاتلونا ونريد أن نسفك دماءهم ونأخذ أموالهم ونسبي نساءهم بحُجّة كفرهم فسوف يكرهون دين الإسلام فلا يدخلون فيه، ومن فعل ذلك فقد ظلم نفسه ظُلماً عظيماً فقد جعل الله حُرمةً للكافر كما حُرمة المؤمن فنساؤه وماله وعرضه حرام بينكم كحرمة الاعتداء على المؤمنين؛ بل جعل الله للمؤمنين السُلطان فقط على الذين يقاتلونهم في دينهم فقط.

  فكونوا رحمة للبشر يا معشر الأنصار للمهديّ المنتظَر، فهل تظنون أنّ المهديّ المنتظَر يهدي البشر بالسيف بالقهر؟ كلا ثمّ كلا ونعوذُ بالله أن نكون من الجاهلين، وما جعل الله خُلفاءه في الأرض مُفسدين سفّاكين لدماء العالمين كلا وربّي؛ بل المهديّ المنتظر الحقّ من ربّكم جعله الله خليفته في الأرض يحكم بين النّاس بالعدل بمُحكم الذكر ويبرّ مُسلمهم والكافر ويقسط إليهم جميعاً فيمنعُ الإنسان عن ظُلم أخيه الإنسان فيشعر البشر أنّ أخاهم المهديّ المنتظر سواء مُسلمهم والكافر فجميعهم إخوان المهديّ المنتظر في الدّم من حواء وآدم فنزيدهم إخوة في الدين ذلكم دين الرحمة للعالمين، فكونوا فضل الله على الأمّة ليكشف بكم الغُمّة، واعلموا أنّ دينكم هو دين الرحمة للعالمين. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ} صدق الله العظيم [الأنبياء:107].

  وما جعل الله الإمام المهديّ ناصر محمد مُبتدِعاً بل مُتّبِعاً لجدّي محمد رسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- أدعو النّاس بالقرآن المجيد إلى صراط الله العزيز الحميد، وأمر الله خليفته ناصر محمد بما أمر به محمد رسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- أن أعبد الله وحده لا شريك له وأدعو النّاس إلى عبادة ربّ العباد و أن أبيّن لهم هذا القرآن، فمن اهتدى فلنفسه ومن ضَلَّ فعليها. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {إِنَّمَا أُمِرْ‌تُ أَنْ أَعْبُدَ رَ‌بَّ هَـٰذِهِ الْبَلْدَةِ الَّذِي حَرَّ‌مَهَا وَلَهُ كُلُّ شَيْءٍ ۖ وَأُمِرْ‌تُ أَنْ أَكُونَ مِنَ الْمُسْلِمِينَ ﴿٩١﴾ وَأَنْ أَتْلُوَ الْقُرْ‌آنَ ۖ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ ۖ وَمَن ضَلَّ فَقُلْ إِنَّمَا أَنَا مِنَ الْمُنذِرِ‌ينَ ﴿٩٢﴾ وَقُلِ الْحَمْدُ لِلَّـهِ سَيُرِ‌يكُمْ آيَاتِهِ فَتَعْرِ‌فُونَهَا ۚ وَمَا رَ‌بُّكَ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ ﴿٩٣﴾} صدق الله العظيم [النمل].

  فأدعوهم إلى عبادة الله وحده لا شريك له كما يعبده أنبيّاؤه ورسله والمهديّ المنتظر فجميعنا مُتنافسون في حُبّ الله وقربه، فمن كان يحبّ الله فليتّبِعنا فيكون معنا من ضمن العبيد المُتنافسين إلى الربّ المعبود، فلا نأمر النّاس أن يعظِّمونا بغير الحقّ لأنّهم إنْ يعظِّمونا فسيعتقدون أنه لا يجوز لهم منافسة الأنبيّاء والمُرسلين والمهديّ المنتظَر في حُبّ الله وقربه لكوننا من عباده المُكرمين، فمن فعل ذلك فقد أشرك بالله سبحانه فلم يحصر الله التكريم على الأنبيّاء والمُرسلين والمهديّ المنتظر، وإنّما كرمنا الله لأنّنا نعبده وحده لا شريك له مُتنافسون إلى الربّ المعبود أيّنا أحبّ وأقرب، فمن اتّبعنا من عباد الله فانضمّ إلينا ليكون ضمن العبيد المُتنافسين إلى الربّ المعبود أيّهم أقرب فقد صار من أتقى العبيد فيجعله الله من المُكرّمين. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {يَا أَيُّهَا النّاس إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ} صدق الله العظيم [الحجرات].

  إذاً التكريم لم يجعله الله حصرياً على الأنبيّاء والمُرسلين؛ بل لكافة عبيده المُتقين المُتنافسين إلى الرّبّ المعبود فأولئك هم عبيد الله المُتقون المُكرّمون الذين يعبدون الله وحده لا شريك له فلا يتّخذ بعضهم بعضاً أرباباً من دون الله؛ بل يعبدون الله كما يعبده الأنبيّاء والمرسلون والمهديّ المنتظَر، فلا ينبغي لنا أن نقول للنّاس: يا أيّها النّاس بما أنّنا عباد الله المُكرّمون فلا ينبغي لكم أن تتمنّوا أن تكونوا أحبّ منّا إلى الله و أقرب؛ بل نحن لسنا إلا بشرٌ مثلكم عبيدٌ لله كما أنتم عبيدٌ لله، ولذلك فإنّ لكم الحقّ في ربّكم المعبود مثل الحقّ الذي لأنبيّائه ورسله والمهديّ المنتظر في ربّهم، فلا ينبغي أن تُميّزونا عنكم بغير الحقّ؛ بل كونوا مثلنا ربّانيين عبيداً للرحمن مُتنافسون جميعاً إلى الربّ المعبود أيّنا أحبّ إلى الله وأقرب مخلصين لهُ الدين، فهذا هو منطق دعوة كافة الذين آتاهم الله الكتاب والحكم والنبوّة. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {مَا كَانَ لِبَشَرٍ أَنْ يُؤْتِيَهُ اللَّهُ الْكِتَابَ وَالْحُكْمَ وَالنُّبُوَّةَ ثمّ يَقُولَ للنّاس كُونُوا عِبَادًا لِي مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلَكِنْ كُونُوا ربانيين بِمَا كُنْتُمْ تُعَلِّمُونَ الْكِتَابَ وَبِمَا كُنتُمْ تَدْرُسُونَ} صدق الله العظيم [آل عمران:79].

  ولكن للأسف بدّل النّاس قولاً غير الذي قيل لهم فعظَّموا أنبيّاءه ورُسله والمهديّ المنتظر من دون الله الربّ المعبود فجعلونا فقط عبيده المُكرّمين وذلك لأنّهم لا يتّقون، أفلا يعلمون إنّما كرَّمَنا الله لأنّنا من المُتّقين، ومن يهِنِ الله فما له من مُكرِم، ولا يهين اللهُ إلا الذين لم يتّقوا ربّهم فيعبدوه وحده لا شريك له، فلماذا لا تريدون أن تكونوا من عبيد الله المُكرمين وتأبون على أن تكونوا مُشركين؟ ألم يُفتِكم الله في محكم كتابه بأنّه لا فرق في كتاب الله بين العبيد من البشر فجميعهم عبيد الله الواحد القهّار؟ فمن أراد أن يكون من عبيد الله المُكرّمين فليكُن من المُتّقين الذين يعبدون الله لا يشركون به شيئاً، فأولئك هم المتّقون المُكرّمون. تصديقاً لقول الله تعالى:
  {يَا أَيُّهَا النّاس إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ } صدق الله العظيم [الحجرات].

  ولكن الذين لا يعلمون حصروا التكريم على الأنبيّاء والرسل فقط من دون الصالحين فكانوا سبب الإشراك للمؤمنين. وقال الله تعالى:
  {وَمَا يُؤْمِنُ أَكْثَرُهُمْ بِاللَّهِ إِلا وَهُمْ مُشْرِكُونَ} صدق الله العظيم [يوسف:106].


  وخلاصة هذا البيان الحقّ للقرآن أقول لكافة الإنس والجانّ:

  من كان يدّعي حُبّ الرحمن فلكل دعوى بُرهان، فليكن ضمن العبيد المُتنافسين إلى الربّ المعبود، فمن عظّم عبداً إلى الربّ المعبود فجعله حداً للتنافس من دون الله فإنّي أشهدُ لله شهادة الحقّ اليقين بين يدي الله في الدنيا ويوم يقوم النّاس لربّ العالمين إنّهُ لمن المُؤمنين المُشركين بربّ العالمين، ألم يقُل لكم جميع الأنبيّاء والمُرسلين من أوّلهم إلى خاتمهم محمد رسول الله صلّى الله عليه وآله وسلّم:
  {قُلْ إنّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ إنّما إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَنْ كَانَ يَرْجُوا لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا} صدق الله العظيم [الكهف:110].

  {قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ‏}
  صدق الله العظيم [آل عمران:31].

  فهل تجدون فرقاً بين قول الله ورسوله وقول المهديّ المنتظر الذي يحاجُّكم بآيات الكتاب المحكمات البيّنات لعالمكم وجاهلكم؟ فما تنتظرون من المهديّ المنتظَر أن يحاجّكم بغير آيات كتاب الله القرآن العظيم؟ تصديقاً لقول الله تعالى:
  {تِلْكَ آيات اللَّهِ نَتْلُوهَا عَلَيْكَ بِالحقّ فَبِأَيِّ حَدِيثٍ بَعْدَ اللَّهِ وَآياتهِ يُؤْمِنُونَ}صدق الله العظيم [الجاثية:6].

  أخو المؤمنين المتقين؛ الإمام المهديّ المنتظر ناصر محمد اليماني.
  ــــــــــــــــــــ 9. افتراضي پاسخی از سویِ امامی که پروردگارِ بندگان را عبادت می‌کند، به «موحد»...

  - 9 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  16 - ربیع الأوّل - 1431 هـ
  01 - 03 - 2010 مـ
  ۱۰- اسفند -۱۳۸۸ه.ش
  10:34 مساءً
  ــــــــــــــــــــ


  پاسخی از سویِ امامی که پروردگارِ بندگان را عبادت می‌کند، به «موحد»...


  بسم الله الرحمن الرحيم و صلوات و سلام بر خاتم الأنبيّاء والمُرسلين وخاندان پاک و مطهرش و تمام پیروان حقّ تا یوم الدین والحمد لله ربّ العالمين..

  آنچه که در زیر می آید از بیانات مهمان ما «الموحّد» اقتباس شده است:

  از زعیمِ بدعتگر و فریب‌کار که مطالب را تغییر می‌دهد و طول و تفصیل داده و می‌پیچاند و اندیشه کرده و نقشه می‌ریزد، سؤالی می‌کنم: وای بر تو؛ خداوند از آنچه که ظالمان انجام می‌دهند غافل نیست. آیا به‌جز خداوند، معبودی دارید یا عزّت را، از غیر خداوند می‌جویید یا چیزی به‌جز آنچه که بر رسول‌الله سیّد و نبی هاشمی محمدبن‌عبدالله نازل شده از نزد خدا به شما رسیده و از ترس آن خود را مسلمان می‌خوانید؟
  شما از خواسته خداوند بسیار دورید و آنچه را كه خداوند امر به صله آن نموده قطع می‌كنيد، شما می‌دانید چقدر آیات قرآن را بر اساس میلتان تفسیر کرده و چقدر احادیث نبوی را تغییر داده و چقدر سخنان و احکام و سنن را عوض کرده‌اید و تعصب و غرور شما را به گناه کشانده است و اگر به شما بگوییم تقوا کنید؛ چنین نمی‌کنید و خودتان نیز در امر خود شک دارید و به آنچه که دارید یقین ندارید. بگو عمل کنید، خداوند و مردم عملتان را می‌بینند..اگر چنین نیست، پس چرا این بیان را حذف کرده و چرا صاحب امر به آن پاسخ نمی‌دهد؟
  او به من پاسخی نمی‌دهد، هربار که چیزی می‌نويسم سخنانی را مطرح می‌کند که از جانب خداوند دلیلی برایشان فرستاده نشده است و چیزی از رسول‌الله درباره آن به ما نرسیده و ما پیش از این، از نبی الله، محمدبن‌عبدالله، چیزی در این باره نشنیده‌ایم كه اين از علایم ظهور و قیامت است و این فتنه بزرگی است که او بدعت گذاشته و خداوند و رسولش دلیلی برای آن نیاورده‌اند. اینها تنها استنباطات او از جانب خودش است و آیات را بر اساس آنها تفسیر می‌کند و تصور می‌کند صاحب علم کتاب است. به رغم اینکه تفاسیر زیادی می‌آورد که با حق مطابقت دارند و به ظاهر حق‌اند؛ اما در واقع، مخالفِ حق‌اند إنا لله وإن إليه راجعون، وبالله التوفيق

  پایان نقل قول
  امام مهدی در پاسخ می‌گوید: آیا جز این است که ناصر محمد یمانی؛ مسلمانان، اهل کتاب و تمام مردم را به سوی کلامی که بین همه ما یکسان است، فرا می‌خواند، که جز الله کسی را به خدایی نخوانده و بدون شرک او را عبادت کرده و بپرستیم؟ آیا به همین دلیل، ناصر محمد یمانی را از ظالمانی خوانده‌ای که گمراهند؟! شما در پایگاه اینترنتی ما، نام «الموحد» را برای خود انتخاب کرده‌ای، پس چرا بر خلافِ نامت عمل کرده و ناصر محمد یمانی را ظالم می‌دانی؟
  آیا ناصر محمد یمانی همگی را به سوی كلمه توحيد که در میان تمام عالمیان و مردم مشترک است و مطابق با دعوت حقی است که از جانب تمام رسولان آمده، فرا نمی‌خواند! تصدیق آن نیز فرموده خداوند تعالی است که :

  {وَمَا أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِكَ مِن رَّسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ ﴿٢٥﴾} صدق الله العظيم [الأنبياء]
  {و ما هیچ رسولی را پیش از تو به رسالت نفرستادیم جز آنکه به او وحی کردیم که به جز من خدایی نیست، پس مرا به یکتایی پرستش کنید}
  پس چرا حکم می‌کنی که ناصر محمد یمانی ظالم است؟ ای برادر گرامی! خداوند از تو درگذرد و مرا و تو را و تمام مؤمنین را مورد غفران قرار دهد.
  فتوی هم داده‌ای که ناصر محمد یمانی قرآن را بر طبق خواسته و هوای خود تفسیر می‌کند. امام ناصر محمد یمانی در پاسخ شما می‌گوید: متهم تا زمانی که با دلیل روشن، اتهامش ثابت نشده باشد؛ بی‌گناه است. لذا مطلوب این است که با برهانی روشن، افترایی را که به امام ناصر محمد یمانی زده‌ای، ثابت کنی. همان امامی که قرآن را با بیاناتی که برگرفته از خود قرآن است روشن می‌نماید و تفسیر او بر اساس حدس وگمان نیست، چرا که گمان جای حق را نمی‌گیرد. پس «الموحد»! گوش کن که چه به شما می‌گویم: قسم به خداوندی که خدا و معبودی جز او نیست، اگر تمام علمای مسلمان و نصاری و یهود بر سر این میز گفتگو حاضر شوند تا با ناصر محمد یمانی بر سر قرآن بحث کنند؛ تنها نتیجه‌ی آن، چیرگی و برتری امام ناصر محمد یمانی برآنها خواهد بود و این پیروزی به اذن خداوند و با دانش قاطع او [امام] از آیات محکم قرآن عظیم رقم می‌خورد؛ خداوند رحمان بیان حق قرآن را با وحی تفهیمی به قلب من آموخته است. عِلمِ من، وسوسه شیطان رجیم نیست، من برای شما برهان‌ها را از خود همین قرآن می‌آورم . این دلایل از مغز من نیست، از نزد خود من نیست، بدون داشتن آگاهی از جانب خداوند رحمان هم نیست که اگر چنین باشد علمی بیهوده و حاصل وسوسه شیطانی است.
  لذا من برای تو و تمام مسلمانان با صدق و به درستی در باره جهاد در راه خداوند و رب العالمین چنین حکم می‌دهم:
  ۱-
  جهاد در راه خدا برای «دعوت مردم به‌سوی خداوند»، ما از جانب خداوند دستور نداریم تا مردم را مجبور کنیم ایمان بیاورند؛ وظیفه‌ی ما، دعوت از مردم و ابلاغ به آنان است و حسابِ [مردم] با خداوند است. تصدیق فرموده خداوند تعالی :
  {وَإِن مَّا نُرِيَنَّكَ بَعْضَ الَّذِي نَعِدُهُمْ أَوْ نَتَوَفَّيَنَّكَ فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ وَعَلَيْنَا الْحِسَابُ ﴿٤٠﴾} صدق الله العظيم [الرعد].
  { اگر بخشى از آنچه را به آنان وعده مى‌دهیم [در زمان حیات تو] به تو نشان دهیم، یا تو را از دنیا ببریم، پس وظیفه‌ی تو تنها تبلیغ است و حساب تنها با ماست. (۴۰)}
  ۲- جهاد در راه خداوند برای «برقراری حدودی است که در آیات محکم کتاب» آمده است که در این حالت هیچ راهی نداشته و ملزم به انجام آن هستید، پس هرکس که حدود خداوند را زیر پا بگذارد، بر خود ستم نموده است و اجرای حد خداوند در مورد مسلمان و کافر یکسان است؛ چرا که خواسته خداوند این است که از ظلم انسان بر انسان جلوگیری شده و به ظلم بنده به بنده خاتمه داده شود. خداوند درصورت عدم انجام اين نوع جهاد شما را ملامت نکرده و مورد سوال قرار نمی‌دهد، مگر اينكه در زمين به شما تمكين داده باشد. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ﴿٤١﴾} صدق الله العظيم [الحج]
  {آنهایی که اگر در روی زمین به آنان اقتدار و تمکین دهیم، نماز به پا می‌دارند و زکات می‌دهند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و عاقبت کارها به دست خداست.}
  با کمال تأسف، ناآگاهی مسلمانان از اصول جهاد، باعث شده تا علاوه بر تحریفاتی که یهودیان به اسلام نسبت می‌دهند؛ خود مسلمانان نیز باعث شوند دینشان در نگاه جهانیان زشت جلوه کند و حسبي الله ونعم الوكيل ...
  ای «الموحد»! آیا انتظار داری، امام مهدی به کافرانی که به جنگ با دین ما برنخاسته‌اند، اعلان جنگ کند؟ پناه برخدا که از جاهلان باشیم. مگر می‌شود از تو پیروی کرده و از فرمان خداوند درآیه‌های محکم کتابش سرپیچی کنیم؟
  {لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّـهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ ﴿٨﴾} صدق الله العظيم [الممتحنة].
  { خداوند شما را از نیکى و دادگری با کسانى که با شما به خاطر دین نجنگیدند و شما را از دیارتان بیرون نراندند، بازنمى‌دارد. همانا خداوند عدالت‌پیشگان را دوست دارد..}
  برادر گرامی «الموحد»! خدا تو را هدایت کرده و مورد غفران قرار دهد و امام مهدی و تمام مسلمانان را نیز مورد مغفرت خود قرار دهد. به درستی که جهاد در راه خداوند، همان‌گونه که در بالا به حق فتوا دادیم، به دو صورت است :
  ۱- جهاد در راه خداوند به صورتِ دعوت به‌سوی پروردگار و بر اساس بصیرتی که خداوند در قرآن عظیم نهاده است. لذا ما با [بیان حقِ] قرآن عظیم، شب‌وروز با مردمان جهاد می‌کنیم. تصدیق فرموده خداوند:
  {فَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَجَاهِدْهُم بِهِ جِهَادًا كَبِيرًا ﴿٥٢﴾} صدق الله العظيم [الفرقان].
  {پس تو هرگز تابع کافران مباش وبا آن [قرآن] با آنان سخت جهاد کن. }
  و تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {قُلْ هَـٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّـهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّـهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿١٠٨﴾} صدق الله العظيم [يوسف].
  { بگو: طریقه من و پیروانم همین است که خلق را به خدا با بینایی و بصیرت [قرآن] دعوت کنی، و خدا را از شرک و شریک منزه دانم و هرگز به خدای یکتا شرک نیاورم.}
  لذا پذیرفتن هدایت با خود آنهاست. ما تنها آنچه را که خداوند نازل فرموده به آنان ابلاغ می‌کنیم، باشد که از خدا پروا نمایند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَأَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ للنّاس مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ}صدق الله العظيم [النحل:۴۴]
  {و بر تو این ذکر [قرآن] را نازل کردیم تا برای مردم آنچه را که به آنان فرستاده شده بیان کنی شاید اندیشه کنند.}
  و تصدیق فرموده خداوند تعالی که :
  {فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ ﴿٢٦﴾ إِنْ هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ‌ لِّلْعَالَمِينَ ﴿٢٧﴾ لِمَن شَاءَ مِنكُمْ أَن يَسْتَقِيمَ ﴿٢٨﴾}صدق الله العظيم [التكوير]
  { پس به کجا می‌روید؟ (۲۶) این قرآن چیزی جز تذکّری برای جهانیان نیست، (۲۷) برای کسی از شما که بخواهد راه مستقیم در پیش گیرد! (۲۸)}
  و شایسته نیست که این جهاد با شمشیر صورت گیرد. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {ادْعُ إِلَىٰ سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ ۖ وَجَادِلْهُم بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِيلِهِ ۖ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ ﴿١٢٥﴾ وَإِنْ عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُم بِهِ ۖ وَلَئِن صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِّلصَّابِرِينَ ﴿١٢٦﴾ وَاصْبِرْ وَمَا صَبْرُكَ إِلَّا بِاللَّـهِ ۚ وَلَا تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَلَا تَكُ فِي ضَيْقٍ مِّمَّا يَمْكُرُونَ ﴿١٢٧﴾ إِنَّ اللَّـهَ مَعَ الَّذِينَ اتَّقَوا وَّالَّذِينَ هُم مُّحْسِنُونَ ﴿١٢٨﴾} صدق الله العظيم [النحل].
  { با حکمت و اندرز نیکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشی که نیکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسی بهتر می‌داند چه کسی از راه او گمراه شده است و او به هدایت‌یافتگان داناتر است. (۱۲۵) و هر گاه خواستید مجازات کنید، تنها به مقداری که به شما تعدّی شده کیفر دهید! و اگر شکیبایی کنید، این کار برای شکیبایان بهتر است. (۱۲۶) صبر کن و صبر تو فقط برای خدا و به توفیق خدا باشد! و به‌خاطر آنها، اندوهگین و دلسرد مشو! و از توطئه‌های آنها، در تنگنا قرار مگیر! (۱۲۷) خداوند با کسانی است که تقوا پیشه کرده‌اند و کسانی که نیکوکارند. (۱۲۸)}
  می‌دانید چرا خداوند به ما امر نفرموده که مردم را به زور شمشیر وادارکنیم ایمان بیاورند؟ چون پروردگار تا زمانی که مردم از ته قلب و خالصانه به خدا رو نکرده و نمازشان را تنها به خاطر او برپا نکنند، ایمانشان را نخواهد پذیرفت. ایمان و نماز آنها باید از ترس پروردگار عالمیان باشد نه کس دیگر. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّـهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّـهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلَّا اللَّـهَ ۖ فَعَسَىٰ أُولَـٰئِكَ أَن يَكُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِينَ ﴿١٨﴾} صدق الله العظيم [التوبة].
  { مساجد خدا را تنها کسی آباد می‌کند که ایمان به خدا و روز قیامت آورده و نماز را برپا دارد و زکات را بپردازد و جز از خدا نترسد؛ امید است چنین گروهی از هدایت‌یافتگان باشند.}
  ایمان و نماز آنها اگر از ترس مسلمانان باشد، مورد قبول خداوند قرار نمی‌گیرد؛ نه ایمان‌شان، نه نمازشان و نه زکات‌شان؛ چرا که در باطن کافرند و قضیه آنها مانند منافقین است و خداوند به علت اینکه به ظاهر ایمان آورده ولی باطناً کافرند، اعمالشان را نمی‌پذیرد و خداوند تعالی می‌فرماید:
  { قُلْ أَنفِقُوا طَوْعًا أَوْ كَرْ‌هًا لَّن يُتَقَبَّلَ مِنكُمْ ۖ إِنَّكُمْ كُنتُمْ قَوْمًا فَاسِقِينَ ﴿٥٣﴾ وَمَا مَنَعَهُمْ أَن تُقْبَلَ مِنْهُمْ نَفَقَاتُهُمْ إِلَّا أَنَّهُمْ كَفَرُ‌وا بِاللَّـهِ وَبِرَ‌سُولِهِ وَلَا يَأْتُونَ الصَّلَاةَ إِلَّا وَهُمْ كُسَالَىٰ وَلَا يُنفِقُونَ إِلَّا وَهُمْ كَارِ‌هُونَ ﴿٥٤﴾}صدق الله العظيم [التوبة]
  { بگو: «انفاق کنید؛ خواه از روی میل باشد یا اکراه، هرگز از شما پذیرفته نمی‌شود؛ چرا که شما قوم فاسقی بودید!» (۵۳) هیچ چیز مانع قبول انفاق‌های آنها نشد، جز اینکه آنها به خدا و پیامبرش کافر شدند و نماز به‌جا نمی‌آورند جز با کسالت و انفاق نمی‌کنند مگر با کراهت! (۵۴)}
  بنابراین، اجبارمردم برای ایمان آوردن به خداوند رحمان فایده‌ای ندارد، چرا که اگر ایمان و نمازشان از ترس مسلمانان باشد؛ مورد پذیرش خداوند قرار نمی‌گیرد. به همین جهت خداوند به مجاهدانِ راه خدا فرمان نمی‌دهد تا مردم را به اجبار مؤمن کنند، بلکه امرخداوند به ما این است که با حکمت و پندهای نیکو و روشن ساختن این نکته که این دین، رحمتی برای عالمیان است، آنها را قلباً، درباره حقانیتِ دینِ خداوند، قانع نماییم . فرمان خداوند این نیست که خون آنها را ریخته و آنها را مورد ظلم قرار بدهیم یا اموال آنها گرفته و آنها را بکشیم و زن و فرزندانشان را به اسارت بگیریم؛ مگر اینکه با دین ما بجنگند و ما را از دیارمان بیرون کنند. دراینجاست که خداوند فرمان جنگ و قتل آنها و هم چنین وعده نصرت بر آنها را به ما داده است . پس اموال و زنان و فرزندان آنها را به عنوان غنیمت بر ما حلال نموده است، چرا که به ما تعدی کرده و به جنگ دین ما آمده‌اند. در اینجاست که ما فرمان خداوند در آیات محکم کتابش را استجابت می‌کنیم. زمانی که خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ ﴿١٩٠﴾}صدق الله العظيم [البقرة]
  {و در راه خدا، با کسانی که با شما می‌جنگند، نبرد کنید! و از حدّ تجاوز نکنید که خدا تعدّی‌کنندگان را دوست نمی‌دارد}
  این نوع از جهاد با کافران، حتی قبل از تمکین و قدرت گرفتنِ شما بر زمین است و در صورتی که آنها با شما وارد جنگ شده و بخواهند مانع شوند تا در راه دین تبلیغ کنید، بر شما واجب می‌گردد. اما بعد از تمکی و قدرت یافتن در زمین، خداوند به شما فرمان می‌دهد که حدود الهی را در جهان جاری سازید [ مترجم: یعنی جهاد شما، در راه برقراری حدود خداوند خواهد بود] و اگر کسی فارغ از اینکه مسلمان باشد یا کافر، اقدام به قتل فردی بی‌گناهی کند؛ حد خداوند برای قاتل کافر یا مسلمان فرقی با هم ندارد. حدِّ خداوند برای مسلمان و کافر یکی است.
  سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که اگر مسلمانی به ناحق کافری را به قتل برساند، آیا باید حدِّ خداوند را برای مسلمان اجرا نمود؟ جواب در آیات محکم کتاب آمده است و خداوند تعالی می‌فرماید:
  {مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأرض فكأنّما قَتَلَ النّاس جَمِيعًا}صدق الله العظيم [المائدة:۳۲]
  {هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسانها را کشته است}
  در این حالت، امام مهدی بر اساس حکم حق خداوند، حکم به «قتل مسلمان قاتل» خواهد داد؛ چرا که به‌ناحق، کافری را بدون این که به او تعدی کرده باشد و فقط به جرم کفر کشته است! در کتاب خداوند چنین عملی به مثابه کشتن تمام انسان‌ها اعم ازمسلمان و کافراست. همچنین اگر کافری، مسلمانی را بکشد، حدّ حق خداوند را در نظر گرفته و حکم به کشتن او می‌دهیم تا عبرتی برای مفسدین فی الأرض باشد. در آیات محکم کتاب، حدِّ خداوند برای مفسدین فی الأرض، چه مسلمان باشند چه کافر، فرق ندارد. این هم از آن جهت است که مانع آن شویم انسان در حق انسانی که برادر اوست، ظلم نماید. انسان مختار است به خداوند رحمان ایمان بیاورد [یا نیاورد]، خداوند به ما دستور نمی‌دهد که مردم را تحت فشار قرار دهیم تا مؤمن شوند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ ۖ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ ۚ فَمَن يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ﴿٢٥٦﴾} صدق الله العظيم [البقرة].
  {در قبول دین، اکراهی نیست. راه درست از راه انحرافی، روشن شده است. بنابر این، کسی که به طاغوت کافر شود و به خدا ایمان آورد، به دستگیره محکمی چنگ زده است، که گسستن برای آن نیست و خداوند، شنوا و داناست.}
  ولی آیا این بدان معنی است که ماِ بعد ازتمکين بر زمین، اجازه می‌دهیم تا مفسدین فی الأرض به مردم تعدی کنند و هرکاری می‌خواهند انجام دهند؟.هیهات، هیهات، خداوند تعالی می‌فرماید:
  {وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ ابْنَيْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّ‌بَا قُرْ‌بَانًا فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِمَا وَلَمْ يُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ‌ قَالَ لَأَقْتُلَنَّكَ ۖ قَالَ إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللَّـهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٢٧﴾ لَئِن بَسَطتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَا بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لِأَقْتُلَكَ ۖ إِنِّي أَخَافُ اللَّـهَ رَ‌بَّ الْعَالَمِينَ ﴿٢٨﴾ إِنِّي أُرِ‌يدُ أَن تَبُوءَ بِإِثْمِي وَإِثْمِكَ فَتَكُونَ مِنْ أَصْحَابِ النَّارِ‌ ۚ وَذَٰلِكَ جَزَاءُ الظَّالِمِينَ ﴿٢٩﴾ فَطَوَّعَتْ لَهُ نَفْسُهُ قَتْلَ أَخِيهِ فَقَتَلَهُ فَأَصْبَحَ مِنَ الْخَاسِرِ‌ينَ ﴿٣٠﴾ فَبَعَثَ اللَّـهُ غُرَ‌ابًا يَبْحَثُ فِي الْأَرْ‌ضِ لِيُرِ‌يَهُ كَيْفَ يُوَارِ‌ي سَوْءَةَ أَخِيهِ ۚ قَالَ يَا وَيْلَتَىٰ أَعَجَزْتُ أَنْ أَكُونَ مِثْلَ هَـٰذَا الْغُرَ‌ابِ فَأُوَارِ‌يَ سَوْءَةَ أَخِي ۖ فَأَصْبَحَ مِنَ النَّادِمِينَ ﴿٣١﴾مِنْ أَجْلِ ذَٰلِكَ كَتَبْنَا عَلَىٰ بَنِي إِسْرَ‌ائِيلَ أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ‌ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْ‌ضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا ۚ وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُ‌سُلُنَا بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرً‌ا مِّنْهُم بَعْدَ ذَٰلِكَ فِي الْأَرْ‌ضِ لَمُسْرِ‌فُونَ ﴿٣٢﴾ إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِ‌بُونَ اللَّـهَ وَرَ‌سُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْ‌ضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْ‌جُلُهُم مِّنْ خِلَافٍ أَوْ يُنفَوْا مِنَ الْأَرْ‌ضِ ۚ ذَٰلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا ۖ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَ‌ةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿٣٣﴾ إِلَّا الَّذِينَ تَابُوا مِن قَبْلِ أَن تَقْدِرُ‌وا عَلَيْهِمْ ۖ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّـهَ غَفُورٌ‌ رَّ‌حِيمٌ ﴿٣٤﴾ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّـهَ وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُوا فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿٣٥﴾}صدق الله العظيم [المائدة]
  { و داستان دو فرزند آدم را به‌حقّ بر آنها بخوان: هنگامی که هر کدام، کاری برای تقرّب انجام دادند؛ امّا از یکی پذیرفته شد و از دیگری پذیرفته نشد؛ [برادری که عملش مردود شده بود، به برادر دیگر] گفت: «به خدا سوگند تو را خواهم کشت!» [برادر دیگر] گفت: «خدا، تنها از پرهیزگاران می‌پذیرد! (۲۷) اگر تو برای کشتن من، دست دراز کنی، من هرگز به قتل تو دست نمی‌گشایم، چون از پروردگار جهانیان می‌ترسم! (۲۸) من می‌خواهم تو با گناه من و خودت بازگردی و از دوزخیان گردی و همین است سزای ستمکاران!» (۲۹) نفس سرکش، کم‌کم او را به کشتن برادرش ترغیب کرد؛ پس او را کشت و از زیانکاران شد. (۳۰) سپس خداوند زاغی را فرستاد که در زمین، جستجو [و کندوکاو] می‌کرد؛ تا به او نشان دهد چگونه جسد برادر خود را دفن کند. او گفت: «وای بر من! آیا من نتوانستم مثل این زاغ باشم و جسد برادرم را دفن کنم؟!» و پشیمان شد. (۳۱) به همین جهت، بر بنی اسرائیل مقرّر داشتیم که هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسانها را کشته و هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است و رسولان ما، دلایل روشن برای بنی اسرائیل آوردند، اما بسیاری از آنها، پس از آن در روی زمین، تعدّی و اسراف کردند. (۳۲) کیفر آنها که با خدا و پیامبرش به جنگ برمی‌خیزن، و اقدام به فساد در روی زمین می‌کنند، این است که کشته شوند یا به دار آویخته گردند یا به کف دست و پای آنها، به عکس یکدیگر [دست چپ و پای راست] تازیانه زده شود و یا از زمین تبعید گردند [مجازات زندان]. این رسوایی آنها در دنیاست و در آخرت، مجازات عظیمی دارند. (۳۳) مگر آنها که پیش از دست یافتن شما بر آنان، توبه کنند؛ پس بدانید، خداوند آمرزنده و مهربان است. (۳۴) ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از خدا بپرهیزید! وبرای تقرب به او وسیله را بجوئید! و در راه او جهاد کنید، باشد که رستگار شوید!}
  ای مجاهدان! خداوند اجازه نمی‌دهد انسان بدون اینکه قتلی انجام داده باشد و تنها به دلیل کافر بودن به خدا به قتل برسد و کسی که مرتکب چنین عملی شود، مانند آن است که تمام مردم [کافر و مسلمان] را کشته باشد. از خدا بترسید و از خلیفه خداوند، امام مهدی، پیروی کنید. خداوند مرا عامل فساد در زمین و خونریزی به‌ناحق، قرار نداده است و به من، اساس و اصول جهاد در راه خداوند را آموخته است. اما شما بین جهاد در راه خداوند که عبارت است از« دعوت مردم به‌سوی او» و جهاد در راه خداوند «برای اجرای حدود او»، فرقی قائل نیستید و این دو را با هم درآمیخته‌اید. خداوند به هیچ کسی دستور نمی‌دهد مردم را مجبور نماید که به خداوند رحمان ایمان بیاورند، بلکه وظیفه شما ابلاغ [پیام] بوده و حساب با خداوند است. اما جهاد در راه خدا برای جلوگیری از فساد در زمین، با قوه قهریه است که بعد از تمکین و تسلط یافتن بر جهان، موظف به انجام آن هستید. خداوند به شما فرمان امر به معروف و نهی از منکر داده است تا مانع از این شوید، انسان در حق برادر انسانش ظلم کند . تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ ۗ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُم ۚ مِّنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ ﴿١١٠﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].
  {شما بهترین امتی هستید که برای مردمان پدید آمده‌اند که به نیکی فرمان می‌دهید و از ناشایستی باز می‌دارید و به خداوند ایمان دارید و اگر اهل کتاب ایمان آورده بودند برایشان بهتر بود، از آنان بعضی مؤمن و بسیاری نافرمانند}
  و همچنین این فرموده خداوند تعالی :
  {الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ﴿٤١﴾} صدق الله العظيم [الحج].
  {همان کسانی که هر گاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم، نماز برپا می‌دارند و زکات می‌دهند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و پایان همه کارها از آن خداست}
  آیا خبر و دعوت مهدی منتظر حق، ناصر محمد یمانی را درک کردید؟
  ای «الموحد»، از خدا بترس! تو می‌گویی غرور ما را به گناه کشانده است؛ بهتان آشکاری به ما میزنی! اما امام مهدی به شما می‌گوید: اگر توانسته باشی حتی در يک مورد بر ناصر محمد یمانی غلبه کنی و من به آن اعتراف نکرده باشم، تو درست گفته و و غرور، مرا به گناه کشانده است؛ اما شما به‌ناحق، مرا متهم کرده و به من نسبت دروغ داده و بهتان بزرگی زده‌ای.
  ای برادر گرامی،! این تو هستی که باید از خدا بترسی و در باره تمام بیانات و دعوت ناصر محمد یمانی اندیشه کنی تا متوجه شوی آیا دعوت ناصر محمد یمانی ب‌ سوی حق است و با بصیرتی که از جانب خداوندش آمده [قرآن]، راه راست را نشان می‌دهد یا خیر؟ و بعد از آنکه سخن ما و بیاناتِ مبین را شنیدی، درموردمان قضاوت کن. از خردمندانی باش که خداوند در کتاب استوارش درباره آنها می‌فرماید:
  {قُلِ اللَّـهَ أَعْبُدُ مُخْلِصًا لَّهُ دِينِي ﴿١٤﴾ فَاعْبُدُوا مَا شِئْتُم مِّن دُونِهِ ۗ قُلْ إِنَّ الْخَاسِرِينَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنفُسَهُمْ وَأَهْلِيهِمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ أَلَا ذَٰلِكَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِينُ ﴿١٥﴾ لَهُم مِّن فَوْقِهِمْ ظُلَلٌ مِّنَ النَّارِ وَمِن تَحْتِهِمْ ظُلَلٌ ۚ ذَٰلِكَ يُخَوِّفُ اللَّـهُ بِهِ عِبَادَهُ ۚ يَا عِبَادِ فَاتَّقُونِ ﴿١٦﴾ وَالَّذِينَ اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ أَن يَعْبُدُوهَا وَأَنَابُوا إِلَى اللَّـهِ لَهُمُ الْبُشْرَىٰ ۚ فَبَشِّرْ عِبَادِ ﴿١٧﴾ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ ۚ أُولَـٰئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّـهُ ۖ وَأُولَـٰئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ ﴿١٨﴾ أَفَمَنْ حَقَّ عَلَيْهِ كَلِمَةُ الْعَذَابِ أَفَأَنتَ تُنقِذُ مَن فِي النَّارِ ﴿١٩﴾} صدق الله العظيم [الزمر].
  { بگو: «من تنها خدا را می‌پرستم و دینم را برای او خالص می‌کنم. (۱۴) شما هر چه را جز او می‌خواهید بپرستید!» بگو: «زیانکاران واقعی آنانند که وجود خویش و بستگانشان را در روز قیامت از دست داده‌اند! آگاه باشید زیان آشکار همین است!» (۱۵) برای آنان از بالای سرشان سایبان‌هایی از آتش و در زیر پایشان نیز سایبان‌هایی از آتش است؛ این چیزی است که خداوند با آن بندگانش را می‌ترساند! ای بندگان من! از نافرمانی من بپرهیزید! (۱۶) و کسانی که از عبادت طاغوت پرهیز کردند و به‌سوی خداوند بازگشتند، بشارت از آن آنهاست؛ پس بندگان مرا بشارت ده! (۱۷) همان کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده و آنها خردمندانند. (۱۸) آیا تو می‌توانی کسی را که فرمان عذاب درباره او قطعی شده رهایی بخشی؟! آیا تو می‌توانی کسی را که در درون آتش است، برگیری و نجات دهی؟! (۱۹)}
  خداوند به ما فرمان نمی‌دهد، مردم را وادارکنیم خداوندشان را عبادت کنند، بلکه کار ما ابلاغ است و حساب با خداوند است. سخن خداوند تعالی را به یاد داشته باش:
  {قُلِ اللَّـهَ أَعْبُدُ مُخْلِصًا لَّهُ دِينِي ﴿١٤﴾ فَاعْبُدُوا مَا شِئْتُم مِّن دُونِهِ ۗ قُلْ إِنَّ الْخَاسِرِينَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنفُسَهُمْ وَأَهْلِيهِمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ أَلَا ذَٰلِكَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِينُ ﴿١٥﴾} صدق الله العظيم [الزمر].

  {بگو: «من تنها خدا را می‌پرستم و دینم را برای او خالص می‌کنم. (۱۴) شما هر چه را جز او می‌خواهید بپرستید!» بگو: «زیانکاران واقعی آنانند که وجود خویش و بستگانشان را در روز قیامت از دست داده‌اند! آگاه باشید زیان آشکار همین است!»}
  شما را چه شده که دعوت امام مهدی حق را که از جانب خداوند آمده است نمی‌فهمید؟ «الموحد»! علی‌رغم اینکه من با دلایل قاطع از آیه‌های محکم قرآن ، آن را برایتان به تفصیل بیان می‌کنم، مرا متهم می‌کنی که بیاناتم از روی حدس و گمان است و مرا کسی می‌خوانید که قرآن را براساس خواسته و هوای خود تفسیر می‌کند!! پناه برخدا از آن چه که به من نسبت دادی و پناه برخدا از این که چیزی را که نمی‌دانم به خداوند نسبت دهم و پناه بر خدا که از جاهلان باشم.
  وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
  اما در مورد دعوت به تحقق «رضوان خداوند در نفسش نسبت به بندگان»، رضوان خدا بر تو هم جزئی از رضوان خداوند در نفسش است و خداوند تا زمانی که بنده‌اش مشمول رحمت او نشود، راضی نخواهد شد. اما شما بین رضوان خداوند بر تو و رضوان خداوند سبحان در نفسش جدایی می‌اندازی، می‌گویم: مگر معنی رضوان خداوند بر تو این نیست که خداوند در نفس خود از «الموحد» راضی است؟ تو را چه می‌شود که در مورد تحقق رضوان خداوند بر بندگانش با من مجادله می‌کنی؟ آیا از حقیقت اسم اعظم خداوند آگاه نیستی و نمی‌دانی خداوند حقیقتاً «رضوان از بندگان در نفس خود» را، اسم اعظم قرار داده است ؟ نعیمی بس بزرگتر از نعیم بهشت .. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {وَعَدَ اللَّـهُ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَمَسَاكِنَ طَيِّبَةً فِي جَنَّاتِ عَدْنٍ ۚ وَرِضْوَانٌ مِّنَ اللَّـهِ أَكْبَرُ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ﴿٧٢﴾} صدق الله العظيم [التوبة].
  {خداوند به مردان و زنان باایمان، باغ‌هایی از بهشت وعده داده که نهرها از زیر درختانش جاری است؛ جاودانه در آن خواهند ماند و مسکن‌های پاکیزه‌ای در بهشت‌های جاودان و رضوان خداوند بسار بزرگتر است و پیروزی بزرگ، همین است!}
  ای برادر گرامی، آیا می‌دانی که حکمت آفریدن بنده، جز عبادت رضوان خداوندش نیست؟ تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿٥٦﴾} صدق الله العظيم [الذاريات].
  {من جنّ و انس را نیافریدم جز برای عبادت}
  دعوتگر به‌سوی راه راست، بر اساس بصیرتی که از جانب پروردگارش آمده است؛ یکتاپرستِ حقّ، الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 96201 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..


  - 9 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  15 - 03 - 1431 هـ
  01 - 03 - 2010 مـ
  10:34 مساءً
  ـــــــــــــــــــ  ردّ الإمام العابد لربّ العباد إلى الموحد ..

  بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على خاتم الأنبياء والمرسَلين وآله الطيّبين الطاهرين والتابعين للحقّ إلى يوم الدين، وسلامٌ على المرسَلين، والحمدُ لله ربِّ العالمين..
  وما يلي اقتباس من بيان الضيف الموحد بما يلي:
  فسؤال موجه للزعيم الذي ابتدع واغتر وغير ومد ونص وعكر وفكر وقدر فأولى لك و أولى وما الله بغافل عما يصنعه الظالمون أم لكم شركاء في العبادة لغير الله أم لكم عزة بغير عزة الله أم عرفتم الله غير الذي جاء به رسول الله السيد النّبيّ الهاشمي محمد بن عبد الله وبمخافته تجعلون أنفسكم مسلمين..
  إن أنتم إلا في بعد عن ما أراد الله به أن يوصل وتقطعونه وأنتم تعلمون كم من آية فسرتموها على حسب هواكم وكم من حديث لنبي الله بدلتموه وكم من أقوال وسنن وأحكام غيرتموها وأخذتكم العزة بالإثم إذ قيل لكم اتقوا الله لا تتقون إن أنتم إلا في مرية من أمركم وما أنتم بموقنين بما أتيناكم قل اعملوا فسيرى الله عملكم والمؤمنون. .. إذ لما تحذفون ذلك البيان ثم لما لم يرد عليها صاحب الأمر ؟
  ولم يرد علي هو فكلما كتبت موضوعاً تأتوني بعلوم ما أنزل الله بها من سلطان وما جاء بها رسول الله وما سمعنا بها من قبل من نبي الله محمد بن عبد الله إن هذه إلا علامات ظهور الساعة وإني وبهذه الفتنة الكبيرة التي فيها البدعة التي ما أنزل الله بها ولا رسوله من سلطان إن هي إلا علوم استنبطها من تلقاء ذات نفسه ففسر بها الآيات حسب زعمه أنه صاحب علم الكتاب برغم من أن هناك كثيراً من التفسير ما يخالف الحقّ ويظهر أنه يوافق وهو مخالف في واقعه إنا لله وإن إليه راجعون، وبالله التوفيق.
  انتهى الاقتباس.

  ومن ثمّ يردّ عليك الإمام المهديّ، ويقول: فهل ترى ناصر محمد اليماني كونه يدعو المسلمين وأهل الكتاب والناس أجمعين إلى كلمةٍ سواءٍ بيننا أن لا نعبد إلا الله وحده لا شريك له ولذلك ترى ناصر محمد اليماني من الظالمين الضالّين؟ ولكنّك جعلت اسمك في موقعنا (المُوحّد)، فلماذا تخالف اسمك وترى ناصر محمد اليماني من الظالمين؟ أم إنّ ناصر محمد اليماني لا يدعو إلى كلمة التوحيد سواء بين العالمين والناس أجمعين وغير مُطبقٍ الدعوة الحقّ التي جاء بها جميع المرسَلين من ربِّ العالمين؟ تصديقاً لقول الله تعالى: {وَمَا أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِكَ مِن رَّسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ ﴿٢٥﴾} صدق الله العظيم [الأنبياء]؟ فلماذا حكمت على ناصر محمد اليماني أنّه لمن الظالمين؟ سامحك الله أخي الكريم وغفر الله لي ولك ولجميع المؤمنين.

  وكذلك تفتي أنّ ناصر محمد اليماني يفسّر القرآن على هواه، ثمّ يردّ عليك الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني وأقول: إنّ المتّهم بريءٌ حتى تثبت إدانته بالبرهان المبين، ولذلك فالمطلوب منك أن تأتينا بالبرهان المبين لإثبات هذا الافتراء على الإمام ناصر محمد اليماني الذي يأتيكم بالبيان للقرآن من ذات القرآن وليس مجرد تفسيرٍ بالظنّ الذي لا يُغني من الحقّ شيئاً. فاسمع لما سوف أقوله لك أيّها الموحد: أقسمُ بربّي الله الذي لا إله غيره ولا معبودَ سواه لو اجتمع كافة علماء المسلمين والنّصارى واليهود في طاولة الحوار هذه ليحاوروا ناصر محمد اليماني من القرآن إلا هيمن عليهم الإمام ناصر محمد اليماني بسلطان العلم من محكم القرآن العظيم بإذن الرحمن الذي يعلمني البيان الحقّ للقرآن بوحي التّفهيم من الربّ إلى القلب وليس وسوسة شيطانٍ رجيمٍ، وذلك لأنّي آتيكم بالبرهان من ذات القرآن وليس من رأسي من ذات نفسي من غير علمٍ من الرحمن فتلك هي وسوسة الشيطان عديمة العلم والسلطان فلا تكن من الجاهلين.

  ولسوف أفتيك وجميع المسلمين في الجهاد في سبيل الله ربّ العالمين، وإنا لصادقون بما يلي:

  1 - الجهاد في سبيل الله بالدعوة إلى الله، ولم يأمرنا الله أن نجبر الناس حتى يكونوا مؤمنين؛ بل علينا الدعوة والبلاغ وعلى الله الحساب. تصديقاً لقول الله تعالى: {وَإِن مَّا نُرِيَنَّكَ بَعْضَ الَّذِي نَعِدُهُمْ أَوْ نَتَوَفَّيَنَّكَ فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ وَعَلَيْنَا الْحِسَابُ ﴿٤٠﴾} صدق الله العظيم [الرعد].

  2 - الجهاد في سبيل الله بتطبيق حدود ما أنزل الله في محكم كتابه، ولم يجعل الله لهم الخيرة في ذلك، ومن يتعدَّ حدود الله فقد ظلم نفسه؛ بل يتمّ تطبيق حدود الله على المسلم والكافر على حدٍّ سواء لكي تمنع ظلم الإنسان لأخيه الإنسان وينتهي ظُلم العباد للعباد، وهذا النوع من الجهاد في سبيل الله لا يلومكم الله عليه إلا إذا مكّنكم في الأرض. تصديقاً لقول الله تعالى: {الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ﴿٤١﴾} صدق الله العظيم [الحج]. ولكن للأسف نظراً لجهل المسلمين عن أُسس الجهاد في سبيل الله شوّهوا دينهم في نظر العالمين إضافة إلى تشويه اليهود للإسلام في نظر العالمين، وحسبي الله ونعم الوكيل.

  ويا أيّها الموحد؛ هل تريد الإمام المهديّ أن يعلن الحرب على الكافرين الذين لم يحاربونا في ديننا؟ وأعوذُ بالله أن أكون من الجاهلين، فكيف أطيعك وأعصي أمر الله في مُحكم كتابه: {لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّـهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ ﴿٨﴾} صدق الله العظيم [الممتحنة].

  ويا أخي الكريم الموحد، هداك الله وغفر الله لك وللإمام المهديّ ولجميع المسلمين، إنّما الجهاد في سبيل الله نوعان اثنان كما أفتينا في أعلى هذا البيان بالحقّ بما يلي:
  1 - الجهاد في سبيل الله بالدعوة إلى الله على بصيرةٍ من الله القرآن العظيم، فنجاهد الناس بالقرآن العظيم جهاداً كبيراً ليلاً ونهاراً. تصديقاً لقول الله تعالى: {فَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَجَاهِدْهُم بِهِ جِهَادًا كَبِيرًا ﴿٥٢﴾} صدق الله العظيم [الفرقان].

  وتصديقاً لقول الله تعالى: {قُلْ هَـٰذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّـهِ ۚ عَلَىٰ بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي ۖ وَسُبْحَانَ اللَّـهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿١٠٨﴾} صدق الله العظيم [يوسف].

  وذلك علّهم يهتدون وليس علينا إلا البلاغ به، فنُبيّن لهم ما أنزل الله إليهم لعلهم يتّقون. تصديقاً لقول الله تعالى: {وَأَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ} صدق الله العظيم [النحل:44].

  وتصديقاً لقول الله تعالى: {فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ ﴿٢٦﴾ إِنْ هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ لِّلْعَالَمِينَ ﴿٢٧﴾ لِمَن شَاءَ مِنكُمْ أَن يَسْتَقِيمَ ﴿٢٨﴾} صدق الله العظيم [التكوير].

  وهذا النوع من الجهاد لا ينبغي له أن يكون بحدِّ السيف. تصديقاً لقول الله تعالى: {ادْعُ إِلَىٰ سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ ۖ وَجَادِلْهُم بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِيلِهِ ۖ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ ﴿١٢٥﴾ وَإِنْ عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُم بِهِ ۖ وَلَئِن صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِّلصَّابِرِينَ ﴿١٢٦﴾ وَاصْبِرْ وَمَا صَبْرُكَ إِلَّا بِاللَّـهِ ۚ وَلَا تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَلَا تَكُ فِي ضَيْقٍ مِّمَّا يَمْكُرُونَ ﴿١٢٧﴾ إِنَّ اللَّـهَ مَعَ الَّذِينَ اتَّقَوا وَّالَّذِينَ هُم مُّحْسِنُونَ ﴿١٢٨﴾} صدق الله العظيم [النحل].

  وهل تدرون لماذا لم يأمرنا الله أن نُكره الناس جبريّاً حتى يكونوا مؤمنين بحدّ السيف؟ وذلك لأنّه لن يتقبّل منهم الإيمان حتى يكونوا مخلصين لربّهم من قلوبهم فيقيموا الصلاة لوجه الله وليس إيمانهم وصلاتهم خشية من أحدٍ أبداً؛ بل خشية من ربّ العالمين. تصديقاً لقول الله تعالى: {إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّـهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّـهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلَّا اللَّـهَ ۖ فَعَسَىٰ أُولَـٰئِكَ أَن يَكُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِينَ ﴿١٨﴾} صدق الله العظيم [التوبة].

  وذلك لأنّهم إذا كان إيمانهم وصلاتهم خشية من المسلمين فلن يتقبّل الله منهم إيمانهم ولا صلاتهم ولا زكاتهم، لأنّهم بالله كافرون باطن الأمر فأصبح مثلهم كمثل المنافقين لن يتقبّل الله منهم لأنّهم يظهرون الإيمان ويُبطنون الكفر. وقال الله تعالى: {قُلْ أَنفِقُوا طَوْعًا أَوْ كَرْهًا لَّن يُتَقَبَّلَ مِنكُمْ ۖ إِنَّكُمْ كُنتُمْ قَوْمًا فَاسِقِينَ ﴿٥٣﴾ وَمَا مَنَعَهُمْ أَن تُقْبَلَ مِنْهُمْ نَفَقَاتُهُمْ إِلَّا أَنَّهُمْ كَفَرُوا بِاللَّـهِ وَبِرَسُولِهِ وَلَا يَأْتُونَ الصَّلَاةَ إِلَّا وَهُمْ كُسَالَىٰ وَلَا يُنفِقُونَ إِلَّا وَهُمْ كَارِهُونَ ﴿٥٤﴾} صدق الله العظيم [التوبة].

  إذاً لا ينفع أن نُكرِهَ الناس على الإيمان بالرحمن، لأنهم لو آمنوا خشيةً من المسلمين وأقاموا الصلاة فلن يقبل الله عبادتهم، ولذلك لم يأمر الله المجاهدين في سبيل الله أن يُكرِهوا الناس حتى يكونوا مؤمنين؛ بل أمرنا الله أن نُقنع قلوبهم بدين الله الحقّ بالدعوة إلى الله بالحكمة والموعظة الحسنة، ونبيّن لهم هذا الدين الذي جاء رحمةً للعالمين، ولم يأمرنا بسفك دمائهم ولا ظلمهم ولا نهب أموالهم وقتلهم وسبي نسائهم وأولادهم إلا من يحاربوننا في ديننا ويخرجوننا من ديارنا، أولئك أمرنا الله بقتالهم وقتلهم ووعدنا بالنصر عليهم ثم أحلّ الله لنا أموالهم وأولادهم ونساءهم غنيمةً لنا، وذلك لأنّهم اعتدوا علينا وقاتلونا في ديننا فهنا نستجيب لأمر الله في محكم كتابه في قول الله تعالى: {وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ ﴿١٩٠﴾} صدق الله العظيم [البقرة].

  وهذا الجهاد واجب حتى من قبل التمكين إذا قاتلكم الكافرون وأرادوا أن ينهوا دعوتكم إلى الله، أما ما بعد التمكين في الأرض فهنا فرض الله عليكم أن تطبّقوا حدود الله بين العالمين فتقتلون من قتل نفساً بغير حقٍّ سواء يكون القاتل مسلماً أم كافراً، فحدود الله لا فرق فيها بين المسلم والكافر؛ بل يتمّ تطبيقها على المسلم والكافر على حدّ سواء.

  والسؤال الذي يطرح نفسه: لو أنّ مسلماً قتل كافراً بغير الحقّ فهل يجب تطبيق حدّ الله على المسلم بالقتل؟ والجواب من محكم الكتاب. قال الله تعالى: {مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا} صدق الله العظيم [المائدة:32].

  بل سوف يحكم الإمام المهديّ بحكم الله بالحقّ بقتل المسلم الذي قتل الكافر بغير نفس ولم يعتدِ عليه؛ بل يزعم أنّه قتله بحُجّة كفره، فمن فعل ذلك فوِزره في الكتاب فكأنّما قتل الناس جميعاً مسلمهم والكافر، وكذلك لو أنّ كافراً قتل مسلماً فسوف نطبق على الكافر حدّ الله بالحقّ فنحكم بقتله عظةً وعبرةً للمفسدين في الأرض، ونقيم حدود الله على المفسدين في الأرض في محكم كتابه على المسلم والكافر على حدّ سواء من غير تفريق، وذلك لكي نمنع ظُلم الإنسان لأخيه الإنسان، وإنّما له الحُريّة في الإيمان بالرحمن، ولم يأمرنا الله أن نكره الناس حتى يكونوا مؤمنين. تصديقاً لقول الله تعالى: {لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ ۖ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ ۚ فَمَن يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ﴿٢٥٦﴾} صدق الله العظيم [البقرة].

  ولكن هل معنى ذلك أنّنا نترك المفسدين في الأرض الذين يعتدون على الناس أن يفعلوا ما يشاءون من بعد التمكين؟ هيهات هيهات. وقال الله تعالى: {وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ ابْنَيْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبَا قُرْبَانًا فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِمَا وَلَمْ يُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ قَالَ لَأَقْتُلَنَّكَ ۖ قَالَ إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللَّـهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٢٧﴾ لَئِن بَسَطتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَا بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لِأَقْتُلَكَ ۖ إِنِّي أَخَافُ اللَّـهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ ﴿٢٨﴾ إِنِّي أُرِيدُ أَن تَبُوءَ بِإِثْمِي وَإِثْمِكَ فَتَكُونَ مِنْ أَصْحَابِ النَّارِ ۚ وَذَٰلِكَ جَزَاءُ الظَّالِمِينَ ﴿٢٩﴾ فَطَوَّعَتْ لَهُ نَفْسُهُ قَتْلَ أَخِيهِ فَقَتَلَهُ فَأَصْبَحَ مِنَ الْخَاسِرِينَ ﴿٣٠﴾ فَبَعَثَ اللَّـهُ غُرَابًا يَبْحَثُ فِي الْأَرْضِ لِيُرِيَهُ كَيْفَ يُوَارِي سَوْءَةَ أَخِيهِ ۚ قَالَ يَا وَيْلَتَىٰ أَعَجَزْتُ أَنْ أَكُونَ مِثْلَ هَـٰذَا الْغُرَابِ فَأُوَارِيَ سَوْءَةَ أَخِي ۖ فَأَصْبَحَ مِنَ النَّادِمِينَ ﴿٣١﴾ مِنْ أَجْلِ ذَٰلِكَ كَتَبْنَا عَلَىٰ بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا ۚ وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِّنْهُم بَعْدَ ذَٰلِكَ فِي الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ ﴿٣٢﴾ إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّـهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلَافٍ أَوْ يُنفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ۚ ذَٰلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا ۖ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿٣٣﴾ إِلَّا الَّذِينَ تَابُوا مِن قَبْلِ أَن تَقْدِرُوا عَلَيْهِمْ ۖ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّـهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ﴿٣٤﴾ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّـهَ وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُوا فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿٣٥﴾} صدق الله العظيم [المائدة].

  ويا معشر المجاهدين، لم يحلّ الله لكم قتل نفسٍ بغير نفسٍ بحُجّة كفرها بالله، ومن فعل ذلك فكأنّما قتل الناس جميعاً مسلمهم وكافرهم، فاتّقوا الله واتّبعوا خليفة الله الإمام المهديّ، فلم يجعلني الله مُفسداً في الأرض ولا أسفك الدماء إلا بالحقّ، وعلّمني ربّي أسس الجهاد في سبيل الله، ولكنّكم لا تفرّقون بين الجهاد في سبيل الله بالدعوة إليه وبين الجهاد في سبيل الله بتطبيق حدود الله؛ بل تخلطون بين الاِثنين، ولكن في أحدهما لم يأمركم الله أن تجبروا الناس على الإيمان بالرحمن؛ بل عليكم البلاغ وعلى الله الحساب.

  2 - وأما الجهاد في سبيل الله لمنع الفساد في الأرض فهو بالقوة ويكون مفروضاً عليكم من بعد التمكين في الأرض، أمركم الله أن تأمروا بالمعروف وتنهون عن المنكر لكي تمنعوا ظلم الإنسان عن أخيه الإنسان. تصديقاً لقول الله تعالى: {كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ ۗ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُم ۚ مِّنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ ﴿١١٠﴾} صدق الله العظيم [آل عمران].

  وتصديقاً لقول الله تعالى: {الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ﴿٤١﴾} صدق الله العظيم [الحج].
  فهل فهمتم الخبر ودعوة المهديّ المنتظَر الحقّ ناصر محمد اليماني؟

  يا أيّها المُوحد اتّقِ الله، فإنّك تقول أنّه تأخذنا العزّة بالإثم وتصفنا بالبهتان المبين، ولكنّي الإمام المهديّ أقول لك: لو أنّك هيمنت على ناصر محمد اليماني في نقطةٍ ما فأخذتني العزّة بالإثم ولم أعترف بها فعند ذلك صدقت، ولكنّك تتّهمنا بغير الحقّ وتقول عني زوراً وبهتاناً عظيماً.

  ويا أخي الكريم؛ بل أنت اتّقِ الله وتدبّر دعوة ناصر محمد اليماني جميعاً في كافة البيانات حتى تعلم هل ناصر محمد اليماني يدعو إلى الحقّ ويهدي إلى صراطٍ مستقيمٍ على بصيرةٍ من ربّه؟ ومن ثمّ احكم علينا من بعد أن تسمع القول في البيان المبين، وكن من أولي الألباب الذين قال الله عنهم في محكم الكتاب: {قُلِ اللَّـهَ أَعْبُدُ مُخْلِصًا لَّهُ دِينِي ﴿١٤﴾ فَاعْبُدُوا مَا شِئْتُم مِّن دُونِهِ ۗ قُلْ إِنَّ الْخَاسِرِينَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنفُسَهُمْ وَأَهْلِيهِمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ أَلَا ذَٰلِكَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِينُ ﴿١٥﴾ لَهُم مِّن فَوْقِهِمْ ظُلَلٌ مِّنَ النَّارِ وَمِن تَحْتِهِمْ ظُلَلٌ ۚ ذَٰلِكَ يُخَوِّفُ اللَّـهُ بِهِ عِبَادَهُ ۚ يَا عِبَادِ فَاتَّقُونِ ﴿١٦﴾ وَالَّذِينَ اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ أَن يَعْبُدُوهَا وَأَنَابُوا إِلَى اللَّـهِ لَهُمُ الْبُشْرَىٰ ۚ فَبَشِّرْ عِبَادِ ﴿١٧﴾ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ ۚ أُولَـٰئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّـهُ ۖ وَأُولَـٰئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ ﴿١٨﴾ أَفَمَنْ حَقَّ عَلَيْهِ كَلِمَةُ الْعَذَابِ أَفَأَنتَ تُنقِذُ مَن فِي النَّارِ ﴿١٩﴾} صدق الله العظيم [الزمر].

  فلم يأمرنا الله أخي الكريم أن نجبر الناس أن يعبدوا ربّهم؛ بل علينا البلاغ وعلى الله الحساب، فتذكر قول الله تعالى: {قُلِ اللَّـهَ أَعْبُدُ مُخْلِصًا لَّهُ دِينِي ﴿١٤﴾ فَاعْبُدُوا مَا شِئْتُم مِّن دُونِهِ ۗ قُلْ إِنَّ الْخَاسِرِينَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنفُسَهُمْ وَأَهْلِيهِمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ أَلَا ذَٰلِكَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِينُ ﴿١٥﴾} صدق الله العظيم [الزمر].

  فما خطبكم لا تفقهون دعوة الإمام المهديّ الحقّ من ربكم بالرغم أنّي أفصّل لكم القرآن تفصيلاً فآتيكم بالسلطان من مُحكم القرآن؟ ومن ثمّ تتّهمني أنّي أقول البيان بالظنّ وتصفني أيّها الموحد أنّي أفسّر القرآن على هواي! وأعوذُ بالله مما وصفتني به، وأعوذُ بالله أن أقول على الله ما لم أعلم، وأعوذُ بالله أن أكون من الجاهلين.
  وسلامٌ على المُرسَلين، والحمدُ لله ربِّ العالمين..

  وأما بالنسبة للدعوة إلى تحقيق رضوان الله في نفسه على عباده، فرضوان الله عليك جزء من رضوان الله في نفسه، ولن يكون الله راضياً في نفسه حتى يُدخل عباده في رحمته، ولكنّك تفرّق بين رضوان الله عليك ورضوان الله في نفسه سبحانه، ومن ثم أقول لك: أليس رضوان الله عليك يعني أنّ الله راضٍ في نفسه على المُوحد؟ فما خطبك تحاجّني في تحقيق رضوان الله على عباده أيّها الموحد؟ فهل تجهل حقيقة اسم الله الأعظم الذي جعله حقيقة لرضوان نفسه على عباده فيجدونه نعيماً أكبر من نعيم الجنة؟ تصديقاً لقول الله تعالى: {وَعَدَ اللَّـهُ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَمَسَاكِنَ طَيِّبَةً فِي جَنَّاتِ عَدْنٍ ۚ وَرِضْوَانٌ مِّنَ اللَّـهِ أَكْبَرُ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ﴿٧٢﴾} صدق الله العظيم [التوبة].

  ويا أخي الكريم، فهل تعلم أنّ الحكمة من خلق العبيد إلا ليعبدوا نعيم رضوان ربّهم عليهم؟ تصديقاً لقول الله تعالى: {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿٥٦﴾} صدق الله العظيم [الذاريات].

  الداعي إلى الصراط المستقيم على بصيرةٍ من ربّه الموحد الحقّ؛ الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.
  ___________________________
 10. افتراضي { يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ }صدق الله العظيــــم ..

  - 10 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  05 - محرم - 1430 هـ
  01 - 01 - 2009 مـ
  ۱۲ - دی -۱۳۸۷ه.ش.
  09:35 مساءً
  ـــــــــــــــــ


  { يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ }
  صدق الله العظيــــم ..

  بسم الله الرحمن الرحيم وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين و اما بعد...
  به درستی که علت نصرت خداوند، خالصانه بودن اعتقاد است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّـهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ ﴿۷﴾} صدق الله العظيم [محمد]
  {ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد.}
  زمانی که مؤمن واقعی، با عمل صالح ایمان راستین خود را ثابت می‌کند، خداوند اعمال او را پذیرفته و هم در دنیا و هم روزی که شاهدان برمی‌خیزند؛ به او نصرت عطا می‌نماید. پس باید اعمال او در تمامی ارکان اسلام و ازجمله جهاد [که بالاترین عمل است]، خالصانه و تنها به خاطر خداوند باشد. پس جهاد او هم باید در راه اعتلای کلمة الله باشد نه برای وطن‌پرستی و انسان‌دوستی. این گونه عقاید، مربوط به ملحدانی است که به خداوند و روزقیامت باور ندارند و به علت وفاداری نسبت به کشورشان به آنها وطن‌پرست گفته می‌شود. اینان کسانی هستند که در روز قیامت، اعمال صالحشان مانند خاکستری به باد رفته و از آن سودی نمی‌برند، چرا که خداوند به‌جز دین خالص، چیزی را نخواهد پذیرفت. اما اگر سروسامان دادن به وطن و اخلاص عملشان به خاطر خداوند باشد، به پیروزی بزرگی دست یافته‌اند. ولی اگر کسی، به چیزی غیر از خداوند اخلاص ورزیده و وفادار باشد، حال فرقی نمی‌کند که وطنش باشد یا خانواده‌اش، پروردگار عمل او را نمی‌پذیرد و هیچ به کارش نخواهد آمد.

  برای برخورداری از نصرتِ خداوند، شرط دیگری هم هست، نباید نسبت به کفاری که به جنگ شما نیامده و شما را از دیارتان بیرون نرانده و اقدامی برای تسلط بر شما انجام نداده‌اند و به دشمنانتان که قصد بیرون راندن برادرانتان از سرزمینشان را دارند کمک نکرده‌اند؛ تعدی کنید. خداوند امر فرموده است که با این گروه به نیکی و با قسط رفتار کنید. تصدیق فرموده خداوند تعالی است:
  {لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّـهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ ﴿۸﴾} صدق الله العظيم [الممتحنة]
  {خدا شما را از نیکی کردن و رعایت عدالت نسبت به کسانی که در راه دین با شما پیکار نکردند و از خانه و دیارتان بیرون نراندند، نهی نمی‌کند؛ چرا که خداوند عدالت‌پیشگان را دوست دارد.}
  خداوند شما را از دوستی وهمراهی با کسانی که به خاطر دینتان به جنگ شما آمده و برادرانتان را از دیارشان بیرون می‌کنند و همچنین کسان دیگری که با کمک تسلیحاتی و مالی به یاریشان شتافته و یا حتی به صورت نظری با اخراج شما موافق هستند؛ نهی نموده و برحذر می‌دارد. هرکس که از در دوستی با آنها درآید، از آنان است و حسنی مبارک نیز ثابت کرده است از آنهاست ولو اینکه اصلیت او یهودی نباشد. به خداوند عظیم قسم! او با هر اقدام نظامی بر علیه یهود مخالفت کرده و اجازه نمی‌دهد اعراب و مسلمانان بر ضد تعدیگری یهودیان تصمیم بگیرند. خداوند به شما فتوا داده است که هر که با آنها دوستی کند، از آنهاست و به هیچ‌وجه به گروه مؤمنان تعلق ندارد. خداوند تعالی می‌فرماید:

  {لَّا تَجِدُ قَوْمًا يُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّـهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءَهُمْ أَوْ أَبْنَاءَهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ ۚ أُولَـٰئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمَانَ وَأَيَّدَهُم بِرُوحٍ مِّنْهُ ۖ وَيُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا ۚ رَضِيَ اللَّـهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ ۚ أُولَـٰئِكَ حِزْبُ اللَّـهِ ۚ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّـهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿۲۲﴾} صدق الله العظيم [المجادلة]
  {هیچ قومی را که ایمان به خدا و روز رستاخیز دارند نمی‌یابی که با دشمنان خدا و رسولش دوستی کنند، هر چند پدران یا فرزندان یا برادران یا خویشاوندانشان باشند؛ آنان کسانی هستند که خدا ایمان را بر صفحه دل‌هایشان نوشته و با روحی از ناحیه خودش آنها را تقویت فرموده، و آنها را در باغ‌هایی از بهشت وارد می‌کند که نهرها از زیر آن جاری است، جاودانه در آن می‌مانند؛ خدا از آنها خشنود است و آنان نیز از خدا خشنودند؛ آنها «حزب اللّه»اند؛ بدانید «حزب اللّه» پیروزان و رستگارانند.}
  ای رهبران اعراب و حکام مسلمانان! بدانید! به خداوندی که پروردگار عالمیان است قسم، تا زمانی که بر علیه یهودیان که به برادران مسلمان شما تعدی کرده‌اند و کسانی که با آنها دوست بوده و یاریشان می‌کنند، اعلان جنگ نکنید؛ از مؤمنان نخواهید بود. اگر چنین نکنید از دوستان و اولیای خداوند نبوده و همراه با آنها [تعدیگران]، مورد غضب خداوند قرار خواهید گرفت.
  من به تک تک مسلمانانی که تلویزیون دارند نصیحت می‌کنم تا زمانی که آتش جنگ یهود بر ضد برادران مسلمانتان روشن است، شبکه الجزیره را نگاه کنید. از امر شیطان پیروی نکنید. او به شما نصیحت می‌کند این شبکه را روشن نکنید، چون از دیدن آنچه که دشمنانتان با برادران مسلمانتان می‌کنند، اذیت خواهید شد. لذا به خودتان می‌گویید: «آن را روشن نمی کنم، این که چه بلایی بر سر برادرانمان می‌آید، مرا آزار می‌دهد، بهتر این است که نگاه نکنم تا آزرده نشوم». شما در اشتباهید. نظر من این است که دنبال کردن این حوادث، منجر به رخ دادن نصرت خواهد شد؛ چرا که باعث می‌شود در وجود خود تغییری احساس کرده و بخواهید به جهاد در راه خداوند بپردازید و اگر همگی به این نتیجه برسید، بدون هیچ شک‌وتردیدی بدانید که امام مهدی در عصر شما ظهور می‌کند. این تقدیر خداوند برای کسانی است که در آرزوی جهاد در راه خداوند هستند. ببینید درزمانی که بنی اسراییل خواستار جهاد بودند، خداوند تعالی چه می‌فرماید:
  { إِذْ قَالُوا لِنَبِيٍّ لَهُمْ ابْعَثْ لَنَا مَلِكاً نُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ الله}صدق الله العظيم, [البقرة: ۲۴۶]
  { زمانی که به پیامبر خود گفتند: «زمامدار [و فرماندهی] برای ما انتخاب کن! تا در راه خدا پیکار کنیم.}
  زمانی که دشمنانشان آنها را از دیارشان بیرون کردند و بنی اسراییل خواستار جهاد شدند، خداوند طالوت را در میان آنان نهاد و او را به عنوان قائد و رهبر جهاد در راه خدا، انتخاب کرده و زمامداری را به او سپرد. این امر، درمورد شما مسلمانان نیز صادق است؛مسلمانانی که در روی زمین قدرتی ندارند، اگر بخواهند جهاد فی سبیل الله کنند، خداوند نیز با روح خود به یاری شما آمده و حیات واقعی را به شما عنایت می نماید و اگر سرپیچی کنید قلبتان را [ازآرزوی جهاد درراه خدا] منصرف ساخته و مانند آنها به عذابی شدید دچار خواهد کرد. خداوند تعالی می‌فرماید:
  {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّـهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّـهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ ﴿۲۴﴾}صدق الله العظيم [الأنفال]
  {ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به‌سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید خداوند میان انسان و قلب او حایل می‌شود، و همه شما به سوى او محشور مى‌شوید!}
  ای ملت‌های اسلامی! گردهمایی آینده رهبران عرب را دنبال کنید تا بدانید کدام یک از حکام عرب با جنگ بر ضد یهود مخالف است. او را از دیدگاهش خواهید شناخت، خواهید دید، اقدام نظامی را رد کرده و به سازمان ملل رو می‌کند؛ درحالی‌که می‌داند کنترلِ سازمان ملل، در دست امپراطوری آمریکا بوده و مجری خواسته‌های آنهاست و لعنت خداوند بر ظالمین باد. هرکس که مانع تصمیم‌گیری استراتژیک شود، ملت باید برعلیه آنها انقلاب کرده و زمامداری را از آنان بگیرد که خداوند به آنها نصرت عطا خواهد نمود. پیش از این برایتان روشن شده بود موضع حسنی مبارک چیست. زمانی که یکی از رهبران عرب گفت: «اگر من هم مرز با اسراییل بودم، علیه آنها اعلان جنگ می‌کردم»، از دست او غضبناک شده و پاسخ داده است:
  «جنگ مشکلی را حل نمی‌کند، من به تو زمین می‌دهم، بیا هنرت را نشان بده».
  از مدت‌ها قبل برایتان روشن شده است که حسنی مبارک با هر کسی که علیه یهود اعلان جنگ کند، مخالفت می‌کند، لذا گردهمایی شما در قاهره، درست مثل این است که در تل آویو جمع شده باشید. آیا فکر می‌کنید اگر در تل آویو جمع شوید، قادر خواهید بود تصمیم استراتژیک نظامی بر علیه یهود بگیرید! او هنوز اصرار دارد گذرگاه رفح را بازنکند. این به معنای آن است که او در پی آن است که یهود، کار جنبش حماس را یکسره کرده و آنها را از زمین ریشه کن کند. خداوند او و تمام اولیا و دوستانش را مانند شجره خبیثه از سطح زمین ریشه کن کند.
  ای ملت‌های مسلمان! بدانید، در مورد حوادثی که در فلسطین اتفاق می‌افتد، کفاری که با شما سرجنگ ندارند، به‌خاطر دفاع از انسانیت؛ به خدا قسم بیش از اکثر رهبرانتان غیرت دارند. بسیاری از مسلمانان نه دین دارند و نه انسانیت و گرنه چرا ایستاده‌اند و کار یهودیان را تماشا می‌کنند؛ درحالی‌که قدرت نظامیشان بیش از اسراییل استِ با این وجود، هیچ اقدامی نکرده و آن قدرت را برای محافظت از تخت‌های پادشاهیشان نگه داشته‌اند و به زودی خواهند دید که ملک و قدرت در اختیارکیست: در اختیار خداوند واحد قهار! و [خواهند دید] آن را به دست مهدی منتظر خواهد داد یا در اختیار بوش کوچک. حکم با خداست و او اسرع الحاسبین است ...

  وسلام على المرسلين والحمدُ لله رب العالمين
  الدَّاعي إلى الجهاد في سبيل الله والاعتراف بالحق؛ الإمام ناصر محمد اليماني.

  اقتباس المشاركة: 96536 من الموضوع: نداء الإمام المهديّ إلى كافة المسلمين للبيعة للقتال خفافاً وثقالاً ..

  - 10 -
  الإمام ناصر محمد اليماني
  05 - 01 - 1430 هـ
  01 - 01 - 2009 مـ
  09:35 مساءً
  ـــــــــــــــــ  { يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ }
  صدق الله العظيــــم
  ..


  بسم الله الرحمن الرحيم وسلامٌ على المُرسلين والحمدُ لله رب العالمين، وبعد..
  إنّ سبب النصر هو بحتٌّ عقائديّ. تصديقاً لقول الله تعالى: {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ} صدق الله العظيم [محمد:7].

  المؤمن الحقّ الذي صدّق إيمانه بالعمل الصالح وحتى يتقبّل الله منه عمله وينصره في الدنيا ويوم يقوم الأشهاد لا بدّ له أن يكون عمله خالصاً لوجه الله في كافة أركان الإسلام وذُروة سنامه الجهاد لا بُدّ له أن يُجاهد لتكون كلمة الله هي العُليا وليست وطنيةً منه أو إنسانيةً، وتلك عقائد المُلحدين الذين لا يؤمنون بالله ولا باليوم الآخر، ولذلك هم مُخلصون لوطنهم ويسمّون وطنيين، أولئك يجعل الله عملهم الصالح يوم القيامة هباءً منثوراً كرمادٍ اشتدت به الريح في يومٍ عاصفٍ لا يقدروا أن يستفيدوا منه شيئاً لأنّ الله لم يتقبّله منهم إلا للدين الخالص، ولو كان إصلاح وطنهم وإخلاصهم في أعمالهم لوجه الله فقد فازوا فوزاً عظيماً، أمّا إذا كان إخلاصه لغير الله سواء لوطنه أو لأهله فلن يتقبّل الله منه عمله ولن يستفيد منه شيئاً.


  والشرط الآخر لنصر الله هو عدم التعدّي على الكُفار الذين لم يُحاربوكم في الدين ولم يخرِجوكم من دياركم ولن يُظاهروا عليكم فيدعموا عدوّكم على إخراج إخوانكم من ديارهم أولئك أمركم الله أن تبروهم وتقسطوا إليهم. تصديقاً لقول الله تعالى: {لا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ} صدق الله العظيم [الممتحنة: 8].

  ولكن الله ينهاكم عن الذين يحاربوكم في الدين ويخرجون إخوانكم من ديارهم أو آخرين يُظاهرون على إخراجهم فيسندوهم بالسلاح أو بالمال أو حتى بالرأي فيرى إخراجكم رأياً سديداً؛ أولئك نهاكم الله عنهم وحذركم من ولايتهم! ومن والاهم منكم فإنّه منهم، وقد أثبت حُسني مُبارك جنسيّته أنّهُ منهم إن لم يكن من أصلٍ يهوديٍّ، وأقسم بالله العظيم أنّه ضد أي قرار عسكريّ ضدّ اليهود ولن يترك العرب والمُسلمين أن يتّخذوا قراراً عسكرياً ضدّ اليهود المُعتدين، وقد أفتاكم الله بأنّ من والاهم فإنّه منهم وليس من المؤمنين في شيءٍ. وقال الله تعالى:
  {لَّا تَجِدُ قَوْمًا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءَهُمْ أَوْ أَبْنَاءَهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ ۚ أُولَٰئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمَانَ وَأَيَّدَهُم بِرُوحٍ مِّنْهُ ۖ وَيُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا ۚ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ ۚ أُولَٰئِكَ حِزْبُ اللَّهِ ۚ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ} صدق الله العظيم [المجادلة:22].

  ويا معشر قادات العرب والمُسلمين، أُقسم بالله ربّ العالمين لا تكونوا مؤمنين حتى تُعلنوا الحرب على اليهود المُعتدين على إخوانكم المُسلمين وعلى من والاهم أو ساندهم، وإن لم تفعلوا فلستُم من أولياء الله وغضب الله عليكم فيعذِّبكم معهم عذاباً عظيماً.

  ويا معشر المُسلمين، كُل من لديه تلفاز إنّي أنصحكم أن تفتحوا قناة الجزيرة ما دامت حرب اليهود مُشتعلةً ضدّ إخوانكم المسلمين وأن لا تتّبعوا أمر الشيطان فإنّه سوف ينصحكم أن لا تفتحوها إنّما تتأذون مما تُشاهدون كيف يصنع أعداؤكم بإخوانكم فتقولون لأنفسكم لا داعي لفتحها إنّه يمرضني ما يحدث بإخواني فيؤذيني ذلك والأفضل أن لا أفتحها حتى لا يمرضني ذلك وإنكم لخاطئون، بل إنّي أرى في مُتابعة الأحداث النصر وهي تغيير ما بأنفسكم فتتمنّوا الجهاد في سبيل الله حتى إذا تمنّيتم ذلك جميعاً فاعلموا أنّ الإمام المهديّ في جيلكم بلا شكّ أو ريب جاء بقدرٍ مقدورٍ حين تمنّيتم الجهاد في سبيل الله، فانظروا حين تمنّى بنو إسرائيل الجهاد. وقال الله تعالى:
  {إِذْ قَالُوا لِنَبِيٍّ لَهُمْ ابْعَثْ لَنَا مَلِكاً نُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ الله} صدق الله العظيم [البقرة: 246].

  فعندما تمنّوا الجهاد فإذا بطالوت قد أوجده الله بينهم واصطفاه عليهم ملكاً قائداً لهم للجهاد في سبيل الله حين أخرجهم أعداؤهم من ديارهم، وكذلك أنتم يا معشر المُسلمين الذين لم يُمكِّنهم الله في الأرض حين تريدون الجهاد في سبيل الله فإنّ الله سوف يؤيّدكم بروحٍ منه فيُحييكم، وإن أبيتُم صَرَفَ الله قلوبكم وعذّبكم معهم عذاباً نُكراً. وقال الله تعالى:
  {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ} صدق الله العظيم [الأنفال: 24].

  ويا معشر الشعوب الإسلامية، تابعوا القمة العربية القادمة، وأيُّ قائدٍ ترونه ضدّ الحرب على اليهود وتعلموه من خلال رأيِه أنّه يرى أنه لا داعي للرد العسكري بل اللجوء إلى مجلس الأمم المُتحدة وهم يعلمون أنّ مجلس الامم مفتاح بيد الإمبراطورية الأمريكيّة فلا يفعل إلا ما تشاء هي، ألا لعنة الله على الظالمين، ومن رأيتموه يخذل القرار العربي الإستراتيجي فليقُم عليه شعبه بثورةٍ ويطيح بملكه، وإنّ الله على نصرهم لقدير. وقد تبيّن لكم شأن حُسني مبارك منذ زمنٍ يوم قال أحد القادة العرب لو أنّ معه حدود مع إسرائيل لأعلن عليهم الحرب فغضب منه حُسني مُبارك، وقال:
  (إن الحرب متحلش مشكلة أنا أعطيك حتة أرض تعال ورينا شطارتك)
  فتبيّن لكم إنّ حُسني مُبارك ضدّ من يعلن الحرب على اليهود منذ زمنٍ بعيدٍ، وإذا اجتمعتم في القاهرة يا معشر القادة العرب فكأنّما اجتمعتم في تل أبيب، فهل ترون لو أنّكم اجتمعتُم في تل أبيب أنكم سوف تتخذون قراراً عسكرياً إستراتيجياً ضدّ اليهود؟ وها هو لا يزال مُصِّراً على عدم فتح معبر رفح وذلك لأنه يُريد أن تنهي اليهود حركة حماس فتقرضهم من على وجه الأرض، قرضه الله هو وأولياءه واجتثّهم من على وجه الأرض كشجرةٍ خبيثةٍ اُجتثت من فوق الأرض ما لها من قرار.

  ويا معشر الشعوب الإسلاميّة أقسم بالله إنّ الكفار الذين لا يُحاربونكم في الدين، إنّ غيرتَهم على ما يحدث في فلسطين لأشدّ غيرة من كثير من قادات المُسلمين وذلك بدافع الإنسانية منهم وليس الدين. فكثيرٌ من المسلمين فلا دين ولا إنسانية! فكيف يتفرّجون على ما يصنع اليهود وهم يملكون قوةً أكبر وأعظم من قوة إسرائيل؟ ولكنّهم أعدّوها لحماية عروشهم، ولسوف يعلمون من الملك بيده هل بيد الله الواحد القهار فيؤتيه المهديّ المُنتظَر أم بيد بوش الأصغر؟ والحُكم لله وهو أسرع الحاسبين.

  وسلامٌ على المرسلين، والحمدُ لله ربّ العالمين ..
  الدَّاعي إلى الجهاد في سبيل الله والاعتراف بالحق؛ الإمام ناصر محمد اليماني.
  ______________صفحة 1 من 3 123 الأخيرةالأخيرة

المواضيع المتشابهه

 1. مشاركات: 17
  آخر مشاركة: 02-09-2021, 03:52 AM
 2. بیانات تصویری امام مهدی ناصر محمد یمانی
  بواسطة فاطمه في المنتدى فارسي
  مشاركات: 9
  آخر مشاركة: 29-04-2020, 09:15 AM
 3. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 28-02-2017, 10:57 AM
 4. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 07-01-2017, 04:16 PM
 5. مشاركات: 4
  آخر مشاركة: 04-12-2015, 04:16 AM

ضوابط المشاركة

 • لا تستطيع إضافة مواضيع جديدة
 • لا تستطيع الرد على المواضيع
 • لا تستطيع إرفاق ملفات
 • لا تستطيع تعديل مشاركاتك
 •