الإمام ناصر محمد اليماني
14 – ذی القعدة - 1430 هـ
02 – 11 – 2009 مـ
۱۱-آبان-۱۳۸۸ه.ش.
02:31 صباحاً
_______

نزدیکی برپایی قیامت و نفی شفاعت رسول علیه الصلاة و السلام
به «ابو راشد» که باز آمده تا با قرآن مجید برای ما حجت بیاورد...

بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المرسلين، والحمدُ لله ربّ العالمين..
ابو راشد! والله یکی از انصار که صفت شیطان سرکش را به تو داده است، در حقّ تو ظلمی نکرده است. تو مانند کسی هستی که از در شرقی از خانه خارج شده و از در غربی وارد می‌شود [از در خارج شده و از پنجره وارد می‌شوی]. تو پایگاه اینترنتی ما ترک نکرده و مردم را به شدت از راه حق، بازمی‌داری. به روش بازداشتن [مردم از حق] که گمان می‌کنی مخفیانه است، بنگر. ولی حیله و مکر تو برای بازداشتن مردم از [پیروی] بیان حق قرآن، واضح است؛ همان‌طور که غبارآلودی و تیرگی چهره‌ات، واضح است. به سخن ابو راشد که در ادامه می‌آید، توجه کنید:
قرآن کریم تأکید می‌کند که برای ساعت و قیامت؛ علایمی وجود ندارد؛ طبق فرموده خداوند سبحان در قرآن کریم در آیه شماره ۱۸۷ سوره الأعراف: يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّي لاَ يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُون
پایان نقل قول بیان ابوراشد.
یعنی نشانه‌های ساعت در کار نیست و بر اساس فتوای «ابو راشد»، ناصر محمد یمانی، مهدی منتظر نبوده و دروغگویی گستاخ است؛ چون بشریت را از نشانه‌های بزرگ ساعت از جمله رسیدن خورشید به ماه [ادراک] برحذر داشته و به آنها هشدار می‌دهد تا قبل از اینکه شب از روز پیشی گیرد؛ با توبه و انابه به‌سوی خداوند بگریزند. ولی ابو راشد! تو آمده‌ای که تمام بیانات مهدی منتظر را درهم بکوبی و بگویی نشانه‌های بزرگ ساعت و قیامت وجود ندارد و فرموده خداوند تعالی را فراموش کردی:
{فَهَلْ يَنظُرُونَ إِلَّا السَّاعَةَ أَن تَأْتِيَهُم بَغْتَةً ۖ فَقَدْ جَاءَ أَشْرَاطُهَا ۚ فَأَنَّىٰ لَهُمْ إِذَا جَاءَتْهُمْ ذِكْرَاهُمْ ﴿١٨﴾ فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا اللَّـهُ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنبِكَ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ۗ وَاللَّـهُ يَعْلَمُ مُتَقَلَّبَكُمْ وَمَثْوَاكُمْ ﴿١٩﴾} صدق الله العظيم [محمد].
{ پس آیا چشم به راه قیامت هستند، که ناگهان به سراغشان آید؟ درحالی‌که هم‌اکنون نشانه‌های آن آمده است؛ اما هنگامی‌ که بیاید، تذکّر [و ایمان] آنها سودی نخواهد داشت! (۱۸) پس بدان که معبودی جز «اللّه» نیست؛ و برای گناه خود و مردان و زنان باایمان استغفار کن! و خداوند محل حرکت و قرارگاه شما را می‌داند! (۱۹) }
همانا که نشانه‌های بزرگ ساعت، برای این است که به بشر هشدار دهد، قیامت نزدیک شده است؛ نه برای اینکه روز خاصی را برای وقوع معین کند و تو ابو راشد ! از کسانی هستی که قصد داری مردم را از حق بازداری. حال آنچه را که به زعم تو حجت است، می‌آورم که می‌گویی:
قرآن کریم تأکید می‌کند که برای ساعت و قیامت، علایمی وجود ندارد؛ طبق فرموده خداوند سبحان در قرآن کریم در آیه شماره ۱۸۷ سوره الأعراف: يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّي لاَ يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُون
پایان نقل قول از بیان ابوراشد.
آن‌گاه ادعا می‌کنی، از آنجا که ساعت، ناگهانی رخ می‌دهد؛ پس نشانه‌هایی برایش نیست! یا ابو راشد! خداوند در مال و فرزند به جنگ تو بیاید! تا یا به‌سوی او بازگشته و توبه کنی یا درحالی‌که از مجرمین هستی؛ جانت را بدهی. چه کسی گفته است نشانه‌های ساعت برای مشخص کردن زمان دقیق وقوع آن آمده‌اند؟ بلکه این نشانه‌ها آمده‌اند تا به بشریت درمورد نزدیک شدن برپایی قیامت هشدار دهند، نه اینکه روزی برای آن مشخص کنند و تو خود گواه این امری ولی از حق ناخرسندی و اکراه داری.
ابوراشد! والله خودتان را خسته کرده و خداوند برگناهانتان افزوده و بیشتر نسبت به شما خشمگین می‌شود. نمی‌توانید نور خدا را خاموش سازید، بله، به پروردگارم قسم که نمی‌توانید؛ می‌دانی چرا؟ چون خداوند خلیفه‌ی خود را محتاج مسلمانانی که به روایات شما تمسک جسته و نسبت به آیات محکم قرآن کافر شده‌اند؛ قرار نداده است، چون آنها با پیروی از شما به جایی رسیده‌اند که بعد از ایمان آوردن؛ به تمام آیات محکم قرآن عظیم، جز اندکی [از آن]، کافر شده‌اند . آنها در دام فتنه روایات اجدادِ شیطانیتان افتاده‌اند و گمان می‌کنند، هدایت شده‌اند. ولی من مهدی منتظر حقّ، بر آنچه که از پدرانم به من رسیده، اعتماد و تکیه نکرده و کورکورانه از آنها پیروی نمی‌کنم؛ پناه برخدا، به هیچ‌وجه چنین نیست. بلکه از گوش و چشم خود استفاده کرده و فکر می‌کنم آیا عقلم آنچه که از پدران به ما رسیده است را می‌پذیرد؟ عقلی که حجت خداوند و صفت ممیز انسان از حیوان است. پس فکر می‌کنم: آیا عقلم اینها را می‌پذیرد؟ برای مثال درمورد حدیث «شفاعت» که عقل انسان عاقل نمی‌پذیرد، محمد رسول‌الله صلی الله علیه و آله و سلم در برابر خداوند به سجده افتاده و طلب شفاعت نماید و سپس خداوند بفرماید: «سرت را بلند کن و برای هرکس که می‌خواهی شفاعت کن». رسول‌الله بگوید: « امتم، امتم» و خداوند بفرماید: «به‌سوی آتش برو و هرکس را که به اندازه ذره خردلی در دلش ایمان هست، از آنجا بیرون بیاور». در اینجا چندی درنگ کرده و فکر کردم: سبحان الله العظیم! محمد رسول‌الله صلی الله علیه و آله و سلم از کجا از «ذره‌ای از ایمان» در قلب بندگان باخبر باشد؟ این امری است که تنها مختص خداوند است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{أَفَلَا يَعْلَمُ إِذَا بُعْثِرَ مَا فِي الْقُبُورِ ﴿٩﴾ وَحُصِّلَ مَا فِي الصُّدُورِ ﴿١٠﴾ إِنَّ رَبَّهُم بِهِمْ يَوْمَئِذٍ لَّخَبِيرٌ ﴿١١﴾} صدق الله العظيم [العاديات].
{آیا [انسان] نمى‌داند که وقتى آنچه در گورهاست، برانگیخته شود، (۹) و آنچه در سینه‌هاست، فاش شود (۱۰) آن روز، بی‌گمان پروردگارشان به [کار] آنان آگاه است. (۱۱)}
آیا محمد رسول‌الله از ایمان قلبی انسان‌ها باخبر خواهد بود؟ سبحان الله العظیم! ای مجرمین! چقدر شما در پیشگاه خداوند از حد خود تجاوز کرده‌اید! و چه عذاب دردناکی در انتظار شماست! چقدر در روزی که عذاب خداوند را ببینید؛ جبون و ترسو هستید. ما به شما نصیحت کرده و به شما خبر دادیم تا به‌سوی خدا گریخته و توبه واقعی کنید. به تمام شما شیاطین فتوا می‌دهیم، ابلیس که ابلیس است، اگر به درگاه خداوند توبه واقعی کند؛ مشمول رحمت او خواهد شد و از قرآن عظیم کلامی را آوردیم که ندایی را به شما یادآوری می‌کند که در آن خداوند تمام بندگان جن و انس از هر صنفی را مورد خطاب قرار داده و می‌فرماید:
{قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّـهِ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿٥٣﴾ وَأَنِيبُوا إِلَىٰ رَبِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ ﴿٥٤﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَتَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّطتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِينَ ﴿٥٦﴾ أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْتَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿٥٩﴾ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ تَرَى الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَى اللَّـهِ وُجُوهُهُم مُّسْوَدَّةٌ ۚ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِّلْمُتَكَبِّرِينَ ﴿٦٠﴾ وَيُنَجِّي اللَّـهُ الَّذِينَ اتَّقَوْا بِمَفَازَتِهِمْ لَا يَمَسُّهُمُ السُّوءُ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿٦١﴾} صدق الله العظيم [الزمر].
{بگو: اى بندگان من که بر نفس خویش تجاوز [و ستم] کرده‌اید! از رحمت خداوند نومید نشوید. خداوند همه‌ى گناهان را مى‌بخشد، زیرا که او بسیار آمرزنده و مهربان است. (۵۳) و پیش از آن که عذاب به سراغ شما بیاید و دیگر یارى نشوید، به‌سوى پروردگارتان بازگردید [و توبه کنید] و تسلیم او شوید. (۵۴) و از بهترینِ آنچه از پروردگارتان به‌سوى شما نازل شده است، پیروى کنید، پیش از آن که عذاب، ناگهانى و غافل‌گیرانه، به سراغ شما آید. (۵۵) تا مبادا کسى [در قیامت] بگوید: «دریغا! بر تمام کوتاهى‌هایى که در برابر خداوند داشتم. و من از مسخره‌کنندگان [آیات او] بودم.» (۵۶) یا آن که بگوید: «اگر خداوند هدایتم کرده بود، از پرهیزکاران بودم.» (۵۷) یا هنگامى که عذاب را ببیند، بگوید: «اى کاش براى من بازگشتى بود تا از نیکوکاران مى‌شدم.» (۵۸) آرى! آیات من به سراغ تو آمد، امّا آنها را تکذیب کردى و تکبّر ورزیدى و از کافران بودى. (۵۹) و روز قیامت کسانى را که بر خدا دروغ بستند، روسیاه مى‌بینى. آیا در دوزخ جایگاهى براى متکبّران نیست؟ (۶۰) و خداوند کسانى را که تقوا پیشه کرده‌اند، به سبب کارهایى که مایه‌ی رستگاریشان بود، نجات مى‌دهد، در حالى که هیچ بدى به آنان نمی‌رسد و اندوهگین هم نمی‌شوند. (۶۱)}
آیا نمی‌‌دانید بر طبق آنچه که در کتاب یافته‌ام، یک سوم یهودیان هدایت خواهند شد ولی دو سوم آنها از شیاطین هستند و از حق کراهت دارند؟
{ وَأَنِيبُوا إِلَىٰ رَبِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ ﴿٥٤﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَتَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّطتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِينَ ﴿٥٦﴾ أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْتَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿٥٩﴾ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ تَرَى الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَى اللَّـهِ وُجُوهُهُم مُّسْوَدَّةٌ ۚ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِّلْمُتَكَبِّرِينَ ﴿٦٠﴾ وَيُنَجِّي اللَّـهُ الَّذِينَ اتَّقَوْا بِمَفَازَتِهِمْ لَا يَمَسُّهُمُ السُّوءُ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿٦١﴾} صدق الله العظيم [الزمر].
{و پیش از آن که عذاب به سراغ شما بیاید و دیگر یارى نشوید، به‌سوى پروردگارتان بازگردید [و توبه کنید] و تسلیم او شوید. (۵۴) و از بهترینِ آنچه از پروردگارتان به‌سوى شما نازل شده است، پیروى کنید، پیش از آن که عذاب، ناگهانى و غافل‌گیرانه، به سراغ شما آید. (۵۵) تا مبادا کسى [در قیامت] بگوید: «دریغا! بر تمام کوتاهى‌هایى که در برابر خداوند داشتم. و من از مسخره‌کنندگان [آیات او] بودم.» (۵۶) یا آن که بگوید: «اگر خداوند هدایتم کرده بود، از پرهیزکاران بودم.» (۵۷) یا هنگامى که عذاب را ببیند، بگوید: «اى کاش براى من بازگشتى بود تا از نیکوکاران مى‌شدم.» (۵۸) آرى! آیات من به سراغ تو آمد، امّا آنها را تکذیب کردى و تکبّر ورزیدى و از کافران بودى. (۵۹) و روز قیامت کسانى را که بر خدا دروغ بستند، روسیاه مى‌بینى. آیا در دوزخ جایگاهى براى متکبّران نیست؟ (۶۰) و خداوند کسانى را که تقوا پیشه کرده‌اند، به سبب کارهایى که مایه‌ی رستگاریشان بود، نجات مى‌دهد، در حالى که هیچ بدى به آنان نمی‌رسد و اندوهگین هم نمی‌شوند. (۶۱)}
خليفة الله الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني

اقتباس المشاركة: 5571 من الموضوع: قرب قيام السّاعة، ونفي شفاعة الرسول عليه الصلاة والسلام ..


الإمام ناصر محمد اليماني
14 - 11 - 1430 هـ
02 – 11 – 2009 مـ
02:31 صباحاً
________قرب قيام السّاعة، ونفي شفاعة الرسول عليه الصلاة والسلام ..
إلى (أبو راشد) الذي أتى من جديدٍ ليحاجّ بالقرآن المجيد.


بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المرسلين، والحمدُ لله ربّ العالمين..
والله يا (أبو راشد) ما ظلمك أنصاريَّ بوصفك أنك شيطانٌ مريدٌ؛ بل مثلك كمن خرج من بيتٍ من بابه الشرقيّ ودخله من الباب الغربيّ، وأنت لم تغِب عن موقعنا وتصدّ عن الحقّ صدوداً، فانظر كيف تصدّ بطريقةٍ خفيّةٍ حسب ظنّك، وبمكرٍ واضحٍ كمثل وجهك المُغبرّ أنك تصدّ عن البيان الحقّ للذِّكر، فانظروا لقول (أبو راشد) بما يلي:
القرآن الكريم يؤكد على أن الساعة ليس لها علامات فى قوله سبحانه وتعالى في القرآن الكريم في الآية رقم : (187) من سورة الأعراف : يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّي لاَ يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُون
انتهى الاقتباس من بيان (أبو راشد).

بمعنى أنه لا يوجد هناك أشراطٌ للسّاعة فأصبح ناصر محمد اليمانيّ حسب فتوى (أبو راشد) كذّابٌ أشِرٌ وليس المهديّ المنتظَر، وذلك لأنه يُحذِّر البشر من أشراط السّاعة الكُبر وأنّ الشمس أدركت القمر فيُحذِّرهم بالفرار إلى الله بالتوبة والإنابة من قبل أن يسبق الليل النهار، ولكنك يا (أبو راشد) تأتي لتنسف جميع بيانات المهديّ المنتظَر أنه لا يوجد هناك أشراط السّاعة الكُبَر ونسيت قول الله تعالى: {فَهَلْ يَنظُرُونَ إِلَّا السَّاعَةَ أَن تَأْتِيَهُم بَغْتَةً ۖ فَقَدْ جَاءَ أَشْرَاطُهَا ۚ فَأَنَّىٰ لَهُمْ إِذَا جَاءَتْهُمْ ذِكْرَاهُمْ ﴿١٨﴾ فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا اللَّـهُ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنبِكَ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ۗ وَاللَّـهُ يَعْلَمُ مُتَقَلَّبَكُمْ وَمَثْوَاكُمْ ﴿١٩﴾} صدق الله العظيم [محمد].

ألا وإنّما الأشراط الكُبرى للسّاعة لِتُنذِر البشر عن اقترابها وليس لأنها تُحدِّد بالضبط يوم وقوع السّاعة، فإنك لَمِن الذين يصدّون عن الحقّ يا (أبو راشد) ثُمّ تأتي بحجّتك حسب زعمك وتقول:
القرآن الكريم يؤكد على أن الساعة ليس لها علامات فى قوله سبحانه وتعالى في القرآن الكريم في الآية رقم : (187) من سورة الأعراف : يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّي لاَ يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُون
انتهى الاقتباس من بيان (أبو راشد).

ثُمّ تزعم: بما أن السّاعة تأتي بغتةً إذاً لا أشراط لها! قاتلك الله يا (أبو راشد) في مالك وولدك حتى تتوب إلى الله متاباً أو تَزهق نفسك وأنت من المجرمين، ومن الذي قال أن أشراط السّاعة جاءت لتُبيِّن متى بالضّبط تكون السّاعة؟ بل جاءت أشراطها لكي تُنذِر البشر عن قرب قيام السّاعة وليس لتحديد يوم وقوعها وأنت على ذلك لمن الشاهدين ولكنك للحقّ لمن الكارهين.

ألا والله يا (أبو راشد) لسوف تُتعِبون أنفسكم فيزيدكم الله إثماً وغضباً فلن تستطيعوا أن تُطفئوا نور الله، إِي وربّي لا ولن تستطيعوا، وهل تعلم لماذا؟ لأنّ الله لم يجعل خليفته بآسف المسلمين المستمسكين برواياتكم والكافرين بمُحكم القرآن العظيم لأنهم اتّبعوكم حتى رديتموهم من بعد إيمانهم كافرين بكافة مُحكم القرآن العظيم إلّا قليلاً، فهم وقعوا في فتنة أحاديث أجدادكم الشياطين ويحسبون أنّهم مهتدون، ولكني المهديّ المنتظَر الحقّ لا أعتمد على ما وجدت عليه آبائي فأتَّبعهم الاتّباع الأعمى كلّا وربّي؛ بل سوف أستخدم سمعي وبصري وأتفكّر هل يقبل - ما وجدتُ عليه آبائي - عقلي الذي هو حُجّة الله عليّ فميَّز الإنسانَ بالتفكّر عن الحيوان فأتفكّر هل يقبلها عقلي؟ وعلى سبيل المثال حديث الشفاعة الذي لا يقبله عقلُ إنسانٍ عاقلٍ أنّ محمداً رسول الله - صلّى الله عليه وآله وسلّم - يسجد بين يدي الله فيطلب الشفاعة فيقول: ارفع رأسك واشفع تشفّع، قال: أمتي، قال: فانطلق إلى النار وأخرج منها كل من في قلبه مثقال حبّةٍ خردلٍ من الإيمان. ثُمّ توقّفتُ للتفكير بُرهةً وقلت سبحان الله العظيم فما يُدري محمدٌ رسول الله - صلّى الله عليه وآله وسلّم - بمثاقيل الإيمان في قلوب العبيد؟ بل هذا شيءٌ يختصّ به الله وحده تصديقاً لقول الله تعالى: {أَفَلَا يَعْلَمُ إِذَا بُعْثِرَ مَا فِي الْقُبُورِ ﴿٩﴾ وَحُصِّلَ مَا فِي الصُّدُورِ ﴿١٠﴾ إِنَّ رَبَّهُم بِهِمْ يَوْمَئِذٍ لَّخَبِيرٌ ﴿١١﴾} صدق الله العظيم [العاديات].

فهل محمدٌ رسول الله سوف يكون خبيراً بما في قلوب الناس من الإيمان؟ سبحان الله العظيم كم تجاوزتم في حقّ ربّكم أيّها المجرمون! وكم ينتظركم من العذاب الأليم! وما أجْبَنَكم يوم ترون عذاب الله وقد نصحنا لكم وعلَّمناكم أن تتوبوا إلى الله متاباً، وأفتيناكم يا معشر الشياطين أن إبليس وهو إبليس لو يتوب إلى الله متاباً لوسعته رحمة الله، وآتيناكم بالتذكير لنداء الله الشامل لكافة عبيده من الجنّ والإنس ومن كُلّ جنسٍ قال الله تعالى:
{قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّـهِ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿٥٣﴾ وَأَنِيبُوا إِلَىٰ رَبِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ ﴿٥٤﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَتَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّطتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِينَ ﴿٥٦﴾ أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْتَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿٥٩﴾ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ تَرَى الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَى اللَّـهِ وُجُوهُهُم مُّسْوَدَّةٌ ۚ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِّلْمُتَكَبِّرِينَ ﴿٦٠﴾ وَيُنَجِّي اللَّـهُ الَّذِينَ اتَّقَوْا بِمَفَازَتِهِمْ لَا يَمَسُّهُمُ السُّوءُ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿٦١﴾} صدق الله العظيم [الزمر].

أفلا تعلمون أني أجد في الكتاب أنه سوف يهتدي من اليهود ثلثهم؟ ولكنّ ثلثيهم شياطين وللحقّ كارهون حسبنا الله ونعم الوكيل.

وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..

{وَأَنِيبُوا إِلَىٰ رَبِّكُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ ﴿٥٤﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَيْكُم مِّن رَّبِّكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَكُمُ الْعَذَابُ بَغْتَةً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ ﴿٥٥﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ يَا حَسْرَتَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّطتُ فِي جَنبِ اللَّـهِ وَإِن كُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِينَ ﴿٥٦﴾ أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِي لَكُنتُ مِنَ الْمُتَّقِينَ ﴿٥٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِينَ تَرَى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِي كَرَّةً فَأَكُونَ مِنَ الْمُحْسِنِينَ ﴿٥٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْكَ آيَاتِي فَكَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَكْبَرْتَ وَكُنتَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿٥٩﴾ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ تَرَى الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَى اللَّـهِ وُجُوهُهُم مُّسْوَدَّةٌ ۚ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِّلْمُتَكَبِّرِينَ ﴿٦٠﴾ وَيُنَجِّي اللَّـهُ الَّذِينَ اتَّقَوْا بِمَفَازَتِهِمْ لَا يَمَسُّهُمُ السُّوءُ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿٦١﴾} صدق الله العلي العظيم [الزمر].

خليفة الله الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.
________________